MagdalenaHalow MagdalenaHalow komentáře u knih

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Obsahuje spoilery

"Já tak strašně nenávidím Warnera!!! Vadí mi, že je imuní vůči Juliettinu doteku. Tak ráda bych byla, aby se uškvařil pod jejím dotekem! Jak mně leze na nervy!" Těmito slovy jsem komentovala Roztříštěnou. A měnit to nebudu. Warnera pořád nenávidím. Ale naprosto a totálně jsem si zamilovala Aarona. 2 osobnosti v jednom člověku. Každá absolutně odlišná než ta druhá. Jednu nenávidíte, druhou milujete. A pořád nevíte, která je ta pravá. Kdo je ten opravdový Aaron Warner.
Jsem jako Juliett. Neuvěřitelně si užívám každé stránky s Warnerem, ale pak mi do mysli najednou vstoupí Adam a já se cítím provinile, že jsem na něho tak snadno zapomněla. Ale ono to prostě jinak nejde.
Vlastně se na 3. díl vůbec netěším, protože už teď vím, že pokud Juliett zůstane s Adamem, bude mi líto Aarona, že není s ním a pokud bude s Aaronem, budu naštvaná, protože tak ublíží Adamovi. Tahereh si to teď udělala velmi těžké, protože si snad ani nejde nezamilovat jen jednoho z bratrů. Ale pevně věřím, že mě zase překvapí, a že se mám ještě na co těšit.

20.12.2013 5 z 5

Vesmírná archa Vesmírná archa Anthony Horowitz

Obsahuje spoiler
Celá knížka je dobrá. Ale ten konec. 14-ti letý kluk bez výcviku poslaný do vesmíru? To už se mi zdá moc...

01.11.2013 4 z 5

Škorpion Škorpion Anthony Horowitz

Zajímavý díl, konečně se dozvídáme něco z Alexovi minulosti a něco o jeho rodičích. Navíc jsem knížku četla, když jsem byla v Benátkách a autor opravdu skvěle popsal atmosféru tohoto města. Ale ten konec! Jsem opravdu ráda, že jsem hned po ruce měla další díl.

01.11.2013 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Může obsahovat spoiler
Z dystopickými knížkami se v poslední době roztrhnul pytel. Ale stejně si je všechny snadno zamiluju, protože v káždé najdu pokaždé něco úplně jiného. Legenda není vyjímkou. Střetnutí dvou povahově velmi podobných lidí z dvou naprosto odlišných světů je vážně skvělé. Postupné odhalování intrik a lží jak ze strany Daye tak June snad nemohlo být napsáno lépe. Moc se mi líbilo i odlišení písma, všimla jsem si toho sice až po několika kapitolách, ale vážně dobře se to četlo, nemohli jste si zaměnit June s Dayem. Na začátku jsem sice Daye nenáviděla za to, že zabil Metiase, ale pak si samozřejmě mé sympatie získal. Kdo přece mohl tušit, že Thomas bude takový hajzl? Marie Lu vážně umí překvapit! Rozhodně se těším, až si přečtu Fenomén.

09.10.2013 5 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Vtipné, oddychové, milé :)

20.09.2013 5 z 5

Akademie Point Blanc Akademie Point Blanc Anthony Horowitz

Hlavní zápletka je v podstatě stejná jako u série CHERUB - nezletilý agent pracující pro MI5/6. Ale příběh je jinak úplně jiný. Hodně akční, možná i víc než u CHERUB. A ten konec! Vážně bych vraždila! :D

25.08.2013 5 z 5

Hra jménem život Hra jménem život Martina Ryslerová

Kniha vypadá, jako by měla mít ještě předcházející díl. Jako by měla na něco navazovat. Autorka také neuvěřitelně střídá časy. Jednou přítomný, v další větě minulý a tak dále, a tak dále. Knížka si rozhodně 5 hvězdiček nezaslouží. I já bych ji snad dokázala napsat lépe. Ale já ji prostě miluju a nemůžu pochopit proč. Možná mi dodává naději, že i já bych někdy něco mohla vydat...
Ale teď k samotnému příběhu. Je velice poutavý a snadno vás pohtlí. Na to, že je to tak krátká knížka, se v ní toho děje opravdu hodně. Postavy jsou sympatické a snadno jsem si je oblíbila. Ale je mi jasné, že tahle knížka se spoustu lidem nebude líbit a bude se jim zdát velmi amatérská (což ale ve skutečnosti opravdu je).

20.08.2013 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

První část mě neuvěřitelně bavila. Měla spád, nechyběl v ní humor, ani překvapivé zvraty. Druhou část jsem ani nedočetla. Nuda, nuda, nuda. A taky jsem to moc nechápala.

15.08.2013

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Obsahuje spoilery

Tahle knížka rozhodně není dokonalá. Nezaslouží si pět hvězdiček. Ale žádné jiné hodnocení jí dát nemůžu. Příběh mě úplně pohltil. Zakousnul se do mě a nepustil. Hlavní kouzlo knihy je v té odlišnosti. Je absolutně jiná, než jakákoli kniha, co jsem kdy četla. Naprosto mě fascinuje používání číslic. Ve škole do vás hustí, že ve slohu je v žádném případě nemůžete použít a tady? Autorka tohle pravidlo naprosto ignoruje. A to je prostě úžasné! Taky používání lomítek, kdy Juliett prostě nemůže přijít na to správné slovo a přeškrtávání vět a slov, kde si myslí, že píše věci, na které by správně neměla ani pomyslet. Někdy jsou to myšlenky, které má právo si svobodně myslet, ale okolí by ji za to ještě víc nenávidělo, a proto jsou to někdy myšlenky, které do ní hustily rodiče a celé její okolí, které ale pro ní nejsou přirozené. Nebo myšlenky a věci, které ji prostě děsí.
Některým lidem se nezdá ten "superhrdinský" konec. Ale zeptám se: Čekal jste to někdo? Věděl jste někdo, že to takhle skončí?Podle mě je u knížek jedno z nejdůležitějších podmínek umět překvapit. A přesně to se Tahereh Mafi povedlo. Takže proto je ten konec (a celý příběh) úžasný.
A teď k postavám. Já tak strašně nenávidím Warnera!!! Vadí mi, že je imuní vůči Juliettinu doteku. Tak ráda bych byla, aby se uškvařil pod jejím dotekem! Jak mně leze na nervy! Oproti tomu Adam je úplně skvělý. Přesně ten typ přítele, kterého Juliett potřebuje. Citlivý ochránce, ale i cvičený voják. A samotná Juliett je mi velmi sympatická. Stojí si za svým, nesesype se při každém křivém slově proti ní, využívá každé příležitosti, která se jí naskytne. Touží po uznání okolí, ale když se jí naskytne příležitost v podání Warnera odmítne, protože za žádnou cenu nechce být krutá a šílená jako on. A to se mi na ní vážně líbí.
Na konec bych chtěla jenom říct, že se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu a jsem zvědavá, jak mě Tahereh Mafi zase překvapí.

06.08.2013 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Obsahuje spoilery

Na téhle knížce se mi hodně líbí jedna věc. Je jiná. Je to sice dystopie, které je teď všude plno, ale začlenění magie do budoucího světa jí dává úplně jiný rozměr. A to je skvělé. Mimochodem úplně mě šokovalo, že Oren je jeden ze stínových lidí. To, že Kris je všivák, mě nepřekvapuje. Ale Oren? A taky jsem si oblíbila Zinku. Nevadilo by mi mít robotickou včelu. :)

01.08.2013 4 z 5

Dar Dar James Patterson

Obsahuje spoilery

Ani jsem tu knížku nedočetla. Jakoby to psal úplně jiný autor, který si jenom letmo přečetl obsah prvního dílu. Jen tak náhodou, nepřemněnila se Wisty v jedničce barva vlasů ze zrzavé na kaštanově hnědou? Nestala se z paličky náhodou hůlka? Jak mohly být s Margo nejlepší kamarádky, když se v minulém díle skoro nebavily? Taky bylo divné, jak je pořád někdo chytal a oni pořád utíkali. Měli pořád moc velké štěstí a to mi prostě nesedělo... A to co se stalo s Celií bylo taky divné. Díky nedočtení nebudu hodnotit, ale do strany 115, kam jsem dočetla, bych dala tak jednu nebo dvě hvězdičky.

25.07.2013

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Mě to bavilo. Samozřejmě musím přiznat, že to bylo o něco jednodušší než ostatní dystopické nebo čarodějné knihy, ale četlo se to opravdu dobře. Taková oddechová knížka, lehce napínavá a nijak složitá - ideální na prázdniny.

22.07.2013 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Byla to hodně napínavá, promyšlená knížka plná zajímavý zvratů, ale hned od začátku jsem si tak na 90% byla jistá, kdo to je.

14.07.2013 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Prvními 150 stránkami jsem se musela horkotěžko prokousávat, ale pak mě to začalo bavit. Velmi překvapivé zvraty, které mě vždy šokovaly a nutily mě číst dál a dál. A mimochodem - anagram C#MN je vážně geniální!

12.07.2013 3 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Druhý díl jednoznačně předběhl jedničku. Eonem jsem se musela místy prokousávat a nutit se do čtení, ale Eonu jsem přečetla jedním dechem. Příběh má spád, nabízí stále nová a nová překvapení, nechybí ani milostná zápletka. Eona vážně předčila všechna má očekávání a rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

01.07.2013 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Vážně zajímavá knížka. Při prvních 160 stránkách jsem měla chuť ji odložit, ale pak mě vážně začala bavit. Příběh se moc zajímavě proplétal a vyvíjel. Nejdřív si musíte lavně zvyknout na hlavního hrdinu - židovského kluka pocházejícího z Ruska žijícího v Americe. Zvláštní, ale když si na to zvyknete, už vám to nebude připadat divné a nejspíš si ho i oblíbíte a stejně tak i příběh.

30.06.2013 4 z 5

Případ pro Madison: Záhadná zmizení Případ pro Madison: Záhadná zmizení Phillip Margolin

Poměrně oddychová knížka, vše dopadlo tak, jak jsem předpokládala. Žádná překvapení, žádná šokující odhalení, ale zase ani nudné to nebylo. Takový průměr.

01.06.2013 4 z 5

Vyšívání krok za krokem Vyšívání krok za krokem Maggi McCormick Gordon

Velmi užitečná knížka, nepřeberné množství stehů pečlivě vysvětlených krok za krokem.

01.06.2013 5 z 5

Náměsíčník Náměsíčník Robert Muchamore

Může obsahovat spoilery.
Pro mě jeden ze slabších dílů CHERUB. Prostě mi vadí, když je knížka o někom jiném, než o hlavní postavě, takže mi chyběl James jako agent na misi. Je ale pravda, že bylo zajímavé dozvědět se, co agenti dělají, když zrovna na misi nejsou.

27.05.2013 4 z 5

Gangy Gangy Robert Muchamore

Jedna z nejlepších ze série CHERUB. Celou dobu napínavá a vážně zajímavá.

25.05.2013 5 z 5