mafrid mafrid komentáře u knih

Praha očima staletí Praha očima staletí Václav Hlavsa

Tuhle knížku jsem mimo jiné zdědila po svém dědovi, kterému jsem dodnes vděčná, že mně podporoval ve čtení, pamatuju si jak kouřil Marsky, popíjel English Breakfast s mlíkem, a já u toho četla.

19.04.2019 5 z 5

Veliké theatrum Veliké theatrum Václav Kaplický

Pan Kaplický byl moc chytrej pán...

18.04.2019 5 z 5

Špatní žáci, rebelové a jiní géniové: neslavná mládí slavných Špatní žáci, rebelové a jiní géniové: neslavná mládí slavných Luboš Y. Koláček

Překvapilo mě, kolik z nich v poměrně mladém věku cestovalo, když nebyly takové možnosti, nemluvě o penězích. Souhlasím s uživatelem Yarwen, že tam NĚCO mezi tím chybí.

18.04.2019 4 z 5

Alkohol Alkohol Upton Sinclair

Tuhle knihu jsem intenzivně sháněla dobrý tři roky. A vůbec nelituju těch hodin strávenejch hledáním po antikvariátech, protože po No pasaran, Džungli a Bostonu, je to další Sinclairův majstrštyk, tentokrát na téma prohibice v Americe.

12.04.2019 5 z 5

Španělština pro samouky Španělština pro samouky Libuše Prokopová

Učení mi šlo "samo". A ještě líp s pánem, co mě učil, bylo mu 87 let, strávil 10 let v Argentině a Mexiku, takže mi vyprávěl o politice, policii, jak fungujou soudy atd. Bylo to víc než zajímavý.

24.03.2019 5 z 5

Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Učebnice od Ledy jsou určitě nejlepší. Mám anglinu, španělštinu a teď se chystám ještě na italštinu. Jazyky prostě miluju.

23.03.2019 5 z 5

Angličtina pro jazykové školy I. Angličtina pro jazykové školy I. Jaroslav Peprník

Tahle učebnice mi dala dobrej základ pro studium angliny

23.03.2019 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Fakt se to nedá číst na veřejnosti, ještě tak v parku nebo na lavičce v lese, ale určitě ne v čekárně u doktora, nebo v nějaký místnosti plný neznámých lidí :-)

22.03.2019 5 z 5

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Dobrý a vtipný způsob jak aspoň trošku přiblížit nám, absolutním ateistům, Bibli. Pač co si budem namlouvat, Bible je pěkná nuda.

16.03.2019 4 z 5

Světem zvířat díl I.: Savci Světem zvířat díl I.: Savci Zdeněk Veselovský

Nad touhle knížkou jsem strávila hooooooooodně času...

10.02.2019 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Milovala jsem tuhle knížku...

10.02.2019 5 z 5

Svět kolem nás Svět kolem nás Simon Adams

Z téhle knihy jsem se hodně naučila, ale bohužel taky většinu zapoměla...

18.09.2018 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Koupila jsem si tu knihu, přestože je vším, co u knih, reklam, plakátů a prvních stránkách časopisů nesnáším, a to je její barevnost a tvrzení, že je nejlepší. Ale byla jsem příjemně překvapená, je to inteligentní, srozumitelné počteníčko. I když z něj nevyčtete pravdu, na to si musíte udělat názor sami, aspoň je to dobrý návod, jak k informacím přistupovat, a jak s nimi nakládat.

09.09.2018 5 z 5

Boston Boston Upton Sinclair

Boston je jedna z mála knih, u kterých jsem brečela. Pak jsem si ještě pustila písničku od Joan Baez, (právě o tomto procesu) a ta mě teda úplně odrovnala...

19.08.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Nesnáším zbytečnosti. Když mi někdo chce něco dát, vždycky to odmítnu s tím, že mi tahaj krámy do baráku, A ono to funguje. Nikdo už mi nenosí krémíky, pičifuky a podobné zbytečnosti. Vždycky když jdu nakoupit, tak se sama sebe ptám: přežiješ bez toho? A zjišťuju, že jo. Sice nějakou dobu trvá, než si na ten nový systém zvyknete, ale jak se říká: Řím taky nepostavili za den...

09.06.2018 5 z 5

Riot Days - Dva roky v ruském vězení Riot Days - Dva roky v ruském vězení Marija Aljochina

Těžko uvěřit, že tohle se událo ve 21. století jenom kvůli tomu, že si holky zapunkovaly v kostele. Vůbec bych se nedivila, kdyby v Rusku upalovali ženy na hranicích, jako za Ivana Hrozného.

08.06.2018 5 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Mě to nebavilo, začala jsem to číst, ale víc než 20 stránek jsem nedala. Pak jsem si asi po roce řekla, že tomu dám ještě šanci, přečetla jsem asi půlku a opět jsem knihu odložila. Ale tentokrát navždy.

12.05.2018 1 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Tahle pohádka mě strašně baví a zároveň děsí už od dětství (mám na mysli film). Donedávna jsem neměla tušení, že vůbec existuje i její knižní podoba. Byla bych si ji koupila mnohem dřív.

09.05.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Začátek a konec knihy je smutný, (ne že by uprostřed bylo něco veselého). Byla to blbá doba, a já doufám, že už se nikdy nevrátí...

09.05.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery