Světem zvířat díl I.: Savci

První díl obsáhlé publikace encyklopedického charakteru, pojednávající o savcích, je určen především dětem a mládeži.

3. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40188/big_svetem-zvirat-dil-i-savci-T0Y-40188.jpg 527

Kniha Světem zvířat díl I.: Savci

vas

Vedle Od agamy po žraloka moje totální srdcovka a jakýsi sladký příslib budoucna.

ArwenAragorn
14.05.2021

90%

Na tuto encyklopedii si dobře pamatuji. Měla jsem ji doma, teď je uklizena spolu s mými dětskými knížkami na půdě, nemám bohužel natahovací knihovnu. Ale zrovna tahle knížka by se mi hodila, abych ji měla při ruce.

Radka1911
02.07.2019

Všechny díly Světa zvířat jsem jako dítě podědila po mamince. Encyklopedie, obzvláště tento 1. díl o savcích, mne nesmírně bavila. Jinak se absolutně ztotožňuji s komentářem mafrid.

mafrid
10.02.2019

Nad touhle knížkou jsem strávila hooooooooodně času...

Čtec
20.10.2016

Nádherná kniha pro "mladé přírodovědce", mezi které jsem se v sedmdesátých letech počítal (a počítal bych se rád i nyní, leč už to není možné...). První díl o savcích jsem přečetl naprosto celý, do nejmenších detailů výskytu, chování, potravy, páření a rozmnožování. Ohromně mne to bavilo.

Pamatuji se na soupeření této české živočichopisné série s "cizáckou" knihou "Od agamy po žraloka". Já měl daleko raději náš "Svět zvířat", který mi přišel jaksi serióznější, včetně realističtějších (a zároveň hezkých) obrázků.

vitavita
18.03.2012

Úprava knihy pro děti Janem Aldou byla velmi citlivá a vhodná.