Madam.art Madam.art komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tahle knížka si na nic nehraje a to je na ní to nejlepší. Jednoduchý příběh, čtyři kamarádi, nápaditá zápletka a břitký chlapský humor. Smála jsem se od srdce, a proto patří k mým oblíbeným. Zejména u Hartla platí - méně je více.

27.06.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vcelku ničím neobjevné, ale mimořádně chytlavé. Rozuzlení jsem vytušila, ale stejně jsem knížku musela během jedné noci dočíst.

26.06.2017 3 z 5

Můj život Můj život Marcel Reich-Ranicki

Úchvatný záznam jednoho nevšedního života. Oceňuji nesentimentální vzpomínání a ostré a přesné postřehy. Pro člověka, který se zaobírá literaturou, je Můj život esenciální četbou.

26.06.2017 5 z 5

Marta Kubišová v písních a pořadech Marta Kubišová v písních a pořadech Luděk Chochola

Nečíst. Vždycky mě otráví, když se píše bez vědomí dotčené osoby.

09.02.2023

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Skvěle vystavěné povídky se svérázným pointováním, atmosféra napětí, která se dá krájet, vynikající psychologie postav...Du Maurier je geniální!

05.01.2019 5 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Přebal knihy téměř odrazuje, nicméně příběhy jednotlivých pacientů jsou inspirující, básně neboli ódy na mudr. Hnízdila považuji za slabé, přílišné vymezování se vůči kritikům mi pro sebevědomého lékaře připadá zbytečné. Vyplynulo mi z toho jedno: nemocný, kterému se dostane psychické podpory, rady a jisté dávky víry v sebe má schopnost i vcelku radikálně zlepšit své zdravotní výsledky. Moc hezký rozhovor s Janem Konfrštem.

23.04.2018 3 z 5

Ve svém živlu Ve svém živlu Ken Robinson

Čtivé i působivé, ale množství příkladů ze života úspěšných lidí mě posléze začalo unavovat a říkala jsem si, že je to sice moc pěkné, ale obtížně převoditelné do běžného života. Bylo by nicméně hezké, kdyby každý uměl odhalit svůj živel, získal bezva mentora, který mu s tím pomůže, a obklopil se svým "kmenem". Jako zamyšlení nad ideálním stavem věcí je to do značné míry inspirující knížka. /Odpovědnému redaktorovi vyčítám množství překlepů./

08.04.2018 3 z 5

Lagom: Švédské umění života v rovnováze Lagom: Švédské umění života v rovnováze Linnea Dunne

Je to milé, pozitivní a u pročítání jsem se usmívala. Hezká knížka, která přinese fajn náladu a podpoří odhodlání: netlačit v ničem moc na pilu, užívat si všeho s mírou. I mé hodnocení je \"tak akorát\".

03.12.2019 3 z 5

Jeskynní ptáci Jeskynní ptáci Ted Hughes

Vynikající překlad J. Kořána! Zemitost, syrovost, niternost, hrubost, křehkost...

26.06.2017 5 z 5

Muž, který miloval Yngveho Muž, který miloval Yngveho Tore Renberg

Odloženo... bohužel mě autorův styl nezaujal.

14.02.2017 2 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nedočteno. Stereotypní momenty mě ubily. Pod povrch jsem se nedostala. Považuji tuhle knihu v tvorbě P.S. za úlet.

01.02.2017 2 z 5