Ve svém živlu

Všichni se rodíme s ohromnými přirozenými schopnostmi, ovšem čím déle jsme na světě, tím více jich ztratíme. Příliš mnoho z nás nikdy nevyužije svých skutečných schopností, a nevíme proto, co všechno bychom mohli dokázat. Abychom ze sebe i z druhých dostali to nejlepší, musíme najít svou vášeň, probudit svůj talent – musíme se vrhnout do svého živlu. Ken Robinson nabízí širší pohled na lidské schopnosti a kreativitu a na prospěch, který nám všem přináší, když lépe využíváme svého nadání a zálib....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177230/ve-svem-zivlu-jBS-177230.jpg 4.213
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, BizBooks

Element: How finding your passion changes everything, 2010

Kniha Ve svém živlu

Mimir
13.05.2018

Ken Robinson si uvedomuje neefektivitu stále fungujúceho industriálneho vzdelávania a fakt, že vychovávame a vzdelávame deti pre budúcnosť, o ktorej sami nič nevieme alebo len predpokladáme. Jeden nedávny výskum realizovaný v ČR a SR hovorí, že tieto krajiny majú najviac nerozhodných stredoškolákov v EÚ, ktorí nedisponujú tendenciou optimálnej voľby profesie. Nemyslím si, že ide len o manifestáciu nezrelosti. Mnohí boli školstvom modifikovaní na pragmatickú implikáciu. Tzn. ich tvorivosť, či neobvyklí dar sa musel prispôsobiť požiadavkám doby, prípadne narazil na rodičovské "daj si poradiť, vieme to lepšie." Toto všetko Robinsona trápi a chce pomocou kazuistík (v knihe ich je asi až priveľa) vykričať riešenia do sveta. Ako je tu už spomenuté, vrelo doporučujem jeho prednášky na TED, ktoré stoja za investovaný čas!

Madam.art
08.04.2018

Čtivé i působivé, ale množství příkladů ze života úspěšných lidí mě posléze začalo unavovat a říkala jsem si, že je to sice moc pěkné, ale obtížně převoditelné do běžného života. Bylo by nicméně hezké, kdyby každý uměl odhalit svůj živel, získal bezva mentora, který mu s tím pomůže, a obklopil se svým "kmenem". Jako zamyšlení nad ideálním stavem věcí je to do značné míry inspirující knížka. /Odpovědnému redaktorovi vyčítám množství překlepů./

dunny
28.08.2017

Kena Robinsona jsem poprvé viděl na Ted talk a jeho přednáška, stejně jako jeho kniha je velmi inspirativní a dokáže mnoha lidem změnit svůj život .

soukroma
04.04.2016

Čtivé a zajímavé - na mnoha příkladech celosvětově známých osob(ností) převážně anglosaského světa autor ukazuje, jak se cítí lidé ve svém živlu (v originále "passion") a zejména co obnáší nalezení tohoto živlu, jak trnitá či zvláštní cesta to může být, někdy jako běh přes překážky na velmi dlouhou trať, který se ale vyplatí. Trochu mě mrzelo, že vybrané příběhy se týkají především uměleckých oborů všeho druhu, zatímco z přírodních věd se občas míhne nějaký matematik a z humanitních či exaktních oborů pak prakticky nikdo (maximálně jeden dva podnikatelé či ekonomové). Ale to asi odpovídá realitě - pro umělecky vyhraněně nadané může být mnohem obtížnější svůj talent najít a realizovat (velmi závisí na podnětech a příležitostech). Kniha nepřináší poučky (ani testy či cvičení), ale něco málo diskuse nad významem (a omezením) vzdělávacího systému a hlavně nepřeberně příběhů ze života.

libertas
01.09.2014

Mám Kena Robinsona ráda, je to vtipný a inteligentní člověk. Ve spoustě věcech jsem se našla a bylo by fajn, kdyby to všechno fungovalo tak, jak píše. Najít svůj živel je však běh na dlouhou trať, a tak mi zatím jeho kniha přijde spíše jako příjemná utopie, místy paradoxně frustrující.

Bohatý táta, chudý táta

Ken Robinson
britská, 1950
Lou Aronica
americká, 1958

Kniha Ve svém živlu je v

Právě čtených3x