Macope Online Macope komentáře u knih

Broučci Broučci Jan Karafiát

Knihu jako celek jsem poprvé četla asi před patnácti lety, nyní podruhé svým dětem. Skvělé jsou hlavně popisy přírody a sounáležitosti mezi broučky, pamatuji si, jak jsem v dětství opatrně našlapovala po louce a v lese, abych nějakému broučkovi nezničila domeček. :-) A při pohledu na chudobku jsem si vždy vzpomněla... Hodně se mi líbí opakování pasáží, které dětem usnadňuje pochopení textu. Samozřejmě pohled na výchovu a celkově bytí na tomto světě jde ruku v ruce s tím, že knihu napsal hluboce věřící člověk před téměř 150 lety.

24.01.2024 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Václav Renč

Krásné spojení veršů a ilustrací. V dětství mě tato kniha minula, srdcovou záležitostí je pro mě pozměněná verze Perníkové chaloupky od Františka Hrubína, ale Renčovy verše jsou také skvělé, mým dětem se moc líbily.

24.01.2024 5 z 5

Přestože jsem čekala, že to nebude lehké čtení z hlediska obsahu, autorův styl mě nutil číst stále dál a dál a vyhledávat světlé chvilky uprostřed všeho temna. Popisy zapálených komunistů a vztahů ve straně mě neskutečně iritovaly. První díl se mi líbil o něco víc především díky vztahu Františka a Pauly, těším se na závěrečné rozuzlení.

Co by se stalo, kdyby... Co by se stalo, kdyby... Daisy Mrázková

Krásná kniha. Moje děti zatím vypráví víceméně podle návodných ilustrací, ale s věkem určitě víc zapojí fantazii.

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Skvělé. Kundera je jenom jeden, nepřestávám obdivovat jeho rozhled v historii, filozofii, dějinách hudby. Přestože kniha obsahuje spoustu filozofických pasáží, četla se mi velmi lehce. Chování Tomáše a Terezy mi sice vůbec není blízké, ale tu velkou lásku jsem jim věřila. A nečekaně mě dojala dějová linka s Kareninem.

Písničky z pohádek a filmů Písničky z pohádek a filmů Zdeněk Svěrák

Krásná kniha/zpěvník se známými písničkami této skvělé autorské dvojice. Najdete v ní písničky z filmů Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Koloběžka první, Ať žijí duchové, Trhák a další. Vhodně doplněno milými ilustracemi.

26.12.2023 5 z 5

Vánoční koledy Vánoční koledy Šárka Váchová

Krásná knížka připomínající dětem dřívější vánoční koledování i některé pozapomenuté koledy, které jsou součástí textu včetně not. Rozšířili jsme si díky tomu vánoční repertoár. :-) Kniha přibližuje stará řemesla, zvyky i pospolitost a skromnost lidí. Dětem se čtení moc líbilo, bavilo je hlavně špičkování sourozenců Honzíka a Andulky a také doprovod straky.

18.12.2023 5 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Hezké básničky, které děti seznámí nejen s různými dopravními prostředky. A ilustrace samozřejmě úžasné jako vždy.

15.12.2023 5 z 5

Měsíce Měsíce Vendula Hegerová

Moc hezké básničky vystihující měsíce v roce pohledem myšky a jejích kamarádů a krásné ilustrace, dětem se moc líbily.

15.12.2023 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Nádherná kniha! Dcerka dostala kolibří vydání přímo od mikulášské družiny a přiznám se, že mě konec knížky rozplakal. :-) Dcera navíc odhalila pointu tohoto dojemného příběhu, to mě potěšilo. Opravdu pohlazení po duši v adventní době.

11.12.2023 5 z 5