Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Vývoj a proměny státního zřízení Polska ve 20. století: Institucionálně politická studie Vývoj a proměny státního zřízení Polska ve 20. století: Institucionálně politická studie Michal Kubát

Autor opakuje některé kapitoly z předchozí monografie.
Doporučuji pro všechny, kteří se zabývají polským státním zřízením, popř. jeho historií.

01.11.2014 5 z 5

Theaitétos Theaitétos Platón

Platónovy knihy nelze hodnotit z hlediska uměleckého, ale z didaktického a filosofického. Doporučuji všem, kteří se zabývají pojetím pohybu.

26.10.2014 5 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Některé povídky byly moc fajn, některé méně... :)

16.10.2014 3 z 5

Umělé ráje Umělé ráje Charles Baudelaire

Nádherně napsáno!

09.10.2014 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Velmi zajímavá tragédie s filozofickými úvahami a pojednáním o lidském chování.

17.09.2014 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Opravdu zvláštní dílo. Kafka byl prostě jedinečný svou osobností, což se projevilo i na způsobu jeho psaní. Stále nevím, co si o jeho dílech myslet.

16.09.2014 4 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

Chvilku mi trvalo zvyknout si na ten odlišný styl psaní. Ovšem potom se mi dostalo skvělého čtenářského zážitku - i když o poněkud pochmurném a temném tématu.
Doporučuji všem, kteří si libuji v postmoderní literatuře nebo literatuře zaměřené na tematiku narkomanie a sociálně patologických jevů.

30.07.2014 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Od této knihy jsem čekala asi něco více. Navíc mne překvapilo srovnání kniha vs. film Pupendo, které je úplně odlišné. No. Zkusím další Šabachovy knihy a uvidíme :)

26.07.2014 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Autor se dokonale dokáže spojit se čtenářem. Některé kapitoly mi přišly opravdu zbytečně dlouze popisované, zatímco jiné zase bohužel moc krátké - viz rozčarování na konci příběhu ohledně Oliverovy rodiny apod. - To si myslím, že autor vzal moc "hopem".

Každopádně úplně poslední kapitola na mne působila velice příjemně - ten jeho cit (pro někoho možná maličko sentimentální) pro postavy, příběh i čtenáře - nejednou jsem musela zamáčknout slzu :)

Celkové hodnocení: Velmi citlivý příběh, který dokáže zasáhnout, možná donutí se zamyslet, a který je příjemně napsán

23.07.2014 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Milé odpočinkové čtení :)

15.07.2014 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Další kniha od Kundery, která mne zaujala. Je zajímavé číst o stejných situacích z pohledu různých postav - a to se mi v této knize opravdu líbilo :) Doporučuji :)

07.07.2014 5 z 5

Jedna z nejlépe zpracovaných knih o holokaustu, kterou jsem dosud četla.
Muselo dát autorovi spoustu práce sestavit takovou úžasnou knihu, která pojednává o smutných osudech lidí.
Nejvíce mne zaujala právě ta fakta, ze kterých je kniha vytvořena. Myslím si, že takových knih by mělo vzniknout více.

30.06.2014 5 z 5

Náruživost Náruživost Josef Klíma

Velice zajímavé reportáže různých příběhů drogově závislých + obecné informace o nejznámějších drogách.
Vzhledem k datu vydání je už mnoho věcí jinak, proto je to spíše zajímavé ohlédnutí do historie.

20.06.2014 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného - ať už podle přebalu nebo podle popisu na něm. Nebyl to vyloženě špatný příběh, ale není to nic světoborného.

10.06.2014 3 z 5

Psychologie. Příručka pro studenty Psychologie. Příručka pro studenty Pavel Říčan

Rozhodně doporučuji všem, kteří se zabývají psychologií - především začátečníkům v tomto oboru.
Tato kniha je psána velmi jednoduchým jazykem bez zbytečných složitých výrazů. U každé kapitoly jsou skvělé srozumitelné příklady a mnohdy je i velice zábavná.
Rozhodně doporučuji.

09.06.2014 5 z 5

Úvod do filozofie, sociologie a psychologie Úvod do filozofie, sociologie a psychologie Jan Keller

Kniha je naprosto ideální pro všechny, kteří jsou v těchto oborech začátečníky. Není psána jen v odborných termínech, různé teorie jsou vysvětlovány na velice srozumitelných příkladech a u každé kapitoly je uvedena další rozšiřující četba k tématu.
Rozhodně doporučuji všem, kteří se chtějí zabývat těmito obory.

09.06.2014 5 z 5

Přesně na takovou knihu jsem čekala! Občas jsem si vzpomněla, jak se asi má ta Christiana F. z knihy My děti ze stanice ZOO: Snažila jsem se hledat různé články či fotografie, ale média toho napovídají.. - ostatně, jak je psáno i v knize.
Jsem moc ráda, že se povedlo tuto knihu vydat. Doporučuji všem, které zaujal příběh Christiany F. ze stanice ZOO.

07.06.2014 5 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Důvtipně promyšlená kompozice příběhu. Různé linie vyprávění. Občas se mi to zdálo až moc dlouhé a zamotané, ale zároveň mi to mnohdy přišlo ohromně zajímavé.

05.06.2014 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Úžasné realistické drama.. Musím říci, že mne navedlo k tomu, abych se vrhla i na další :) Miluji českou tvorbu, obzvláště, pokud se řadí do realismu :)

22.04.2014 5 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Cantervillské strašidlo mne tedy moc nezaujalo, ale Obraz Doriana Graye si budu pamatovat snad do smrti. Jedno z děl, které mne opravdu velmi zasáhlo :)) - Moc jsem se na to těšila po všech recenzích, které jsem měla tu čest přečíst.. A opravdu.. Je to dokonalé realistické dílo! :)

13.04.2014 5 z 5