Lusa Lusa komentáře u knih

Pláč prokletého krále Pláč prokletého krále Jenny Nowak (p)

I když o poznání kratší než předchozí díl, tak o nic méně zajímavé, čtivé a napínavé pokračování. Za mě opět skvělé, škoda že tady příběh končí a nemá další nějaké návazné pokračování v dalších knihách pokud nemluvíme zrovna o Dakhovi.

28.04.2022 5 z 5

Smích šakalího boha Smích šakalího boha Jenny Nowak (p)

Miluji všechny všechny knížky od Jenny kde je jenom pravděpodobné, že se setkáme s "vampýry z Čelákovic", i když oni zde hrají spíše druhé housle. Příběh je zajímavý, napínavý a velice dobře se to čte. Jsou zde malé odkazy vztahující se k Lodi v písku, která sice v době vydání nebyla ještě ani sepsaná, ale člověka to potěší, že autorka na vše myslela. Plus dáváme za doslov, kde autorka hovoří o tom, že ne vše co je nám překládané je pravda.

21.04.2022 5 z 5

Lidskost Lidskost Bryan Edward Hill

Narozníl od Buffy, tak jsem seriál Angel nesledovala, ale asi to v tomto případě nevadí. Stejně jako u komiksů s Buffy se jedná o nostalgii, je to svižné, zajímavé a jsem zvědavá jak se oba komiksy protnou.

07.01.2022 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Moje jedna z prvních detektivek od této autorky i kvůli výzvě. Královna detektivek jí patří právem, i když je to starší kniha je stále čtivá s překvapivým koncem.

03.01.2022 5 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Nejprve jsem myslela, že to budou jenom příběhy dětí, ale už od začátku autor vše popisuje i z odborného hlediska. Musela jsem se tedy trochu začíst a poté mě začala kniha opravdu bavit.

07.07.2021 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Petra Neomillnerová

Neomillnerová mi byla doporučována jako jedna z dobrých českých fantasy autorek, pořídila jsem její knihy o zaklinačce Lote, ale zatím jsem po nich nesáhla. Pak jsem objevila tuhle knihu a řekla jsem si, že jí vezmu první, než se začtu do trilogie. Povídky o Moire mě docela bavily, vlastně všechny její povídky mě nakonec bavili a najednou jsem měla knížku přečtenou. Takže dávám Neomillnerové šanci a přečtu si i její trilogii o Lotě.

31.12.2020 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Autorčin styl psaní mě ve knize "Sestra" překvapil, a nečekala jsem, že bude takto psát dál. Ale už od první stránky jsem se prostě začetla a nemohla jsem přestat, dokud jsem nedočetla a nepřišla tomu na kloub. Za mě opět skvělé, výborné a záživné čtení.

09.11.2020 5 z 5

Poslední detektiv Poslední detektiv Robert Crais

Úžasné a skvělé od začátku do konce. Zhltla jsem to za jediný den. Napínavý příběh který vás jen tak nepustí. První kniha co jsem od autora četla byla anděl zkázy právě s Carol a byla jsem ráda, že se zde navracejí známé postavy. Sice jsem myslela, že se dozvím něco z jejího života, ale tady na to nebyl čas, tak snad příště.

12.04.2020 5 z 5

L.A. rekviem L.A. rekviem Robert Crais

U nás vydaný jako první díl série, i když tomu tak skutečně není, četla jsem "první" díl Tajemnou řeku, a i když nebyla tak napínavá, jako L.A. rekviem, asi jsem dobře udělala, už jenom kvůli Lucy, se kterou se Cole seznámil právě v Tajemné řece a v L.A. rekviem jejich vztak buje, zatím nevím tedy kam, ale snad se to brzy dozvím.
L.A. bylo skvělým počinem, napínavé, zajímavé a dojemné, takže Vás to prostě donutí číst další díly série.
Na závěr taková perlička, když na začátku čtete, že Karen měla v pokoji 4 knihy od Tami Hoag :D, to jsem se prostě musela smát.

06.04.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Od autora jsem předtím četla jenom "tvůj stín" ktera byla takovou oddechovkou ale na druhou stranu mi otevřela dveře k další autorově tvorbě. A teď už vím, že jsem udělala dobře, napínavý příběh od začátku až do úplného konce s překvapivou tečkou. Jistě budu s tímto autorem pokračovat i dále.

24.10.2018 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Série napůl zlý je psána z ich formy a takovou zvláštění někdy moc nepopisovanou formou, nevíte kde právě jste, zda v New Yorku, Londýně, nebo někde v horách, protože to není nijak zvláště rozepsané a popsané, ale podrobně se zajímá vztahy mezi postavami. I přes to, mě děj všech tří částí velice zajímal a nutil číst dále. Konec mě však dojal k slzám, opravdu jsem nic takového nečekala.

26.07.2018 5 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Jsem spíše fanoušek Marvelu, DC komiksy nečtu, ale povědomí o Batmanovi a spol. mám z animovaných seriálů a filmů. No a želvy to je prostě tutovka už od dětství, takže když jsem tohle uviděla v edičním plánu Crew, říkala jsem si, že tohle si prostě musím přečíst. Zklamání se nekonalo, skvělý a vtipný příběh, velká spokojenost, jen tak dál.

15.12.2017 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Potřebuji něco na čtení, říkala jsem si. Čeká mě pět hodin vlakem a busem, potřebuji něco na čtení. A pak mi najednou padla do oka (co na tom že byla v akci :D). Celkově se kniha četla velice dobře, občas překvapila, tedy konečný zvrat údálosti mě hodně překvapil. Sice jsem necítila hmatatelné napětí při čtení, ale i tak jsem měla nutkání číst dál a dál. Možná zkusím i další autorovy knihy.

09.08.2017 4 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Musím říci, že tento kousek byl velice čtivý, ač tedy jsem nebyla moc napnutá, ale bylo to zajímavé, takže mě to nakonec donutilo dočíst do konce.

25.05.2014 4 z 5

Mrazivé hříchy Mrazivé hříchy Kay Hooper

Opravdu napínavý příběh, od začátku až do konce, zatím je tohle asi ta nejlepší trilogie od Hooper. Po přečtení této knihy, by mě ani ve snu nenapadlo vstoupit do nějaké sekty.
Přesně souhlasím s obálkou, ta se fakt nepovedla.

12.09.2013 5 z 5

Útěk ze stínů Útěk ze stínů Kay Hooper

První a druhý díl vždy na konci zaonačil, že třetí díl bude patřit Bishopovi, což se nakonec stalo. Jsem ráda, že se autorka zase vrátila ke stylu psaní, který mám ráda, druhý díl mě trochu nudil a nebyl tak skvělý jako díl první. Trojka byla napínavá, ale nějak mě nepřekvapil ten vrah, spíš to, co se stalo po odhlalení vraha. Jinak další skvělá kniha od Hooperové.

SPOILER
O Mirandě jsem jednou četla v některém z dílů Mezi nebem a zemí a tak bylo tak trochu jasné, kdo to je a jak to mezi nimi nakonec skončí.

29.05.2013 5 z 5

Podzemní proudy Podzemní proudy Christopher Fowler

Já jsem jí tedy četla, jako druhou a příběh mě velice rychle pohltil, jako ostatně i první díl.
Příběh zabývající se mimi jiné i Londýnským podzemím je velice poutavý a zajímavý, opravdu skvělá detektivka.

09.09.2012 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Podle mě je to nejlepší představení dvou vynikajících detektivů, než jsem se dostala k těmto knihám četla jsem Runu, což Bryanta a May přiblížilo, ale tohle byla vynikající kniha a napínavá detektivka.

SPOILER
Škoda, že Brayntovi zemřela ta Natalie :( alespoň by nebyl tak sám.

26.07.2012 5 z 5

Dvojí věrnost Dvojí věrnost Elizabeth Moon

Musím říci, že druhý díl byl o poznání jiný než první, hlavně se razantně změnilo prostředí děje. Musím říci, že to byla výtaná změna, děj i tak zůstal svižný, takže se to velice dobře čte.

SPOILER

Že Paks odešla od kumpanie, mě ani neudivilo a její nový život jsem jí přála, potěšilo me že i zbohatla a vypracovala se víše o to horší pro mě bylo, když se přidala ke Girdovi a chtěla se stát paladinem a tedy se musela všeho zdát včetně Ponožky a svého nabitého bohatství, což by mě asi odradilo, ale když to byl její sen.

Musím říci, že Macenion mě docela štval, byl tak strašně nafoukaný, že jsem se ani nedivila tomu, že měl v sobě jenom trochu elfí krve, i když o sobě prohlašoval, že je půl Elf, vlastně ani pořádně nevím co se mu stalo, no jistě zemřel, ale bylo to takové rychlé a co se stalo s jeho koňem, no tohle tam mohlo být alespoň vysvětleno.

Co se mi na hnize líbí je představa, že ženy nejsou pro všechny jenom ty co musí poslouchat své muže, vychovávat děti a starat se o plotnu, ale že jsou ženy uznávané jako kapitánky i jako maršálky či dokonce paladinky.

O to víc mě zarmoutil konec knihy a Paksin osud, tohle jsem opravdu nečekala, přesouvám se rychle k poslednímu dílu, abych věděla jak to s Paks nakonec skončí.

05.04.2011 5 z 5

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Tak tady se mi líbili ilustrace na konci knihy, hlavně jak si upírci čístí zoubky XD

05.04.2011 5 z 5