Lusa Lusa komentáře u knih

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Jedna z mých prvních přečtených knih, Heidy je prostě skvělá

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

jako malá jsem neustále hltala tyhle komiksi ze čtyřlístku, takže proto mám také knižku doma :))

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Vždy s láskou jsem si koupila protože jsem kousek četla v časopise a navíc penize z knih putovali pro pomoc lidem postiženým Tsunami, sice byla kniha krásná ale spíš pro toho kdo by chtěl dělat do modelingu.

SPOILER

Petřin přítel Simon se mi moc líbil a bylo by ho moc líto, hlavně jak Petra líčila jak se viděli naposledy.
Nádherný byl i konec kdy se dokázala s jeho smrtí smířit

30.11.-0001 3 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Opravdu nádherný příběh, jeho filmové zpracování bylo sice též skvělé, ale kniha je mnohem , ale mnohem lepší

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Nádherný příbeh o záchraně malého ráje Zenkali

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tuhle knihu mám doma ve staré verzi a i když musím říct, že mi z ní běhla mráz po zádech, byla opravdu dobrá

30.11.-0001 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu jsem si koupila na doporuceni kamaradky a dobre jsem udelala, i kdyz nemam moc rada ich-formu, ale tady to bylo opravdu skvele.

Teda reknu vam ze bych se nechtela nikde s trifidem setkat, docela bestie a to jak skoro vsichni lidé oslepli hrůza zvlást kdyz byli v prostredi s takovymahle kytkami, jinak kniha byla velice dobra a konec se mi take moc libil

30.11.-0001 5 z 5

Země prázdných domů Země prázdných domů P. D. James (p)

Tuhle knihu jsem si koupila protoze jsem vedela, ze jsem nekde slysela o filmu, tak jsem si rekla, ze si alespon prectu o cem to je.

SPOILER

Kniha byla velmi dobra, libilo se mi jak se hlavni postava vraci do detstvi aby nam ukazal jaky vztah mel se svym bratrancem, ktery je ted hlavou anglie.
Nejvice me dostal konec, opravedu moc krasne.
O to vic me dostalo kdyz jsem videla ukazky na film, ktery ma stejno postavy ale dej je uplne jiny. Na film se nejspis nepodivam, ale kniha byla velice dobra.

30.11.-0001

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nádherné dokončení ságy o Harry Potterovi

SPOILER

Líbilo se mi jak Harry zabil Voldemorta, a jsem ráda že Snape byl nakonec ten hodný. A epilog mě dostal ze všeho nejvíc, moc krásné

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět moc krásné a smutné.

SPOILER
Dostala mě smrt S., kterého jsem si zamilovala když jsem ho viděla v kině, jinak film byl též moc dobře udělaný

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Sice jsem kouzlu Harryho Pottera nepropadla hned jak kniha vyšla, měli jsme jí alespoň půl roku doma a já si ríkala co je to blbost, hned ta první kapitola "Chlapec který přežil" ale potom nás na to se školou vzali do kina a jenom díky tomu ze to bylo tak krásně natočeno jsem sérii Harry Potter tak propadla jako snad zadne jiné knize
První díl jsem měla prečtený hned druhý den po kině

Zorro: Legenda začíná Zorro: Legenda začíná Isabel Allende

Je pravda, žo o Zorrovi jsem přečtla snad všechny příběhy které byly napsány a ani tato kniha mě nezklamala, byl to zase jiný pohled na mého oblíbeného hrdinu

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Před několika hodinami jsem to dočetla a mustí říct toto. Eragon byl dobrý, Eldest lepší a Brising nejlepší.
Jako obvykle jsem se nechala tím ovládnou a najednou jsem zjistila, že opět čtu konec 3 dílu, pokračování ve 4 díle.
Ale i tak je to úžasná kniha a já se nemůžu dočkat jejího pokračování
Nechalo to vě mě tolik emocí ze kterých se dostanu jedině tak, že sáhnu po nějaké jiné knížce, abych se nějak zabavila čekáním na 4

Eldest Eldest Christopher Paolini

Opět skvělé dílo, Eragon se mi moc líbil, ale Eldest je ještě lepší, už jenom kvůli tomu, že je kniha tlustější což znamená, že se toho více dozvím.

SPOILER

Nakonci jsem měla akorát pořádný vztek na Murtaghay a Trna, měla jsem na něj dost veliký vztek a ten mě stále ještě nepusil, tak doufám že Murtagh udělá nějaké záslužné gesto, který mi dovolí mu odpustiti :))

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragona jsem si koupila kvůli tomu, že jsem někde četla, že je ještě lepší než Harry Potter, tak jsem si jí dala pod stomeček, a ihned jsem se do ní pustila, ještě že jsem to udělala, Paoliny má nádherný styl psaní, úplně Vás to pohltí a najednou zjistíte, že jste na konci knihy a čtete, konec prvního dílu. Sice se mi někdy nelíbilo, že jsem pořád musela listovat dozadu, abych věděla co Eragon, nebo jiní zrovna řekli třeba starověkým jazykem.