LunaL. LunaL. komentáře u knih

Film mě skoro vůbec nezaujal, kniha o něco víc. Asi jsem víc čekala atmosféru světa Harryho Pottera

14.03.2020 2 z 5

Únos domů Únos domů Iva Procházková

(SPOILER) Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším. A vracela jsem se k ní i po letech, když jsem chtěla číst čtivou knížku s pěkným dějem. Četla jsem obě dvě vydání, ale tahle filmová verze se mi líbí víc - četla jsem ji jako první a u původní jsem se pak divila, že je jiný konec- Libor se nepřizná a žije ve své nové rodině pod cizím jménem.
Film je taky dobrý, ale stačilo mi vidět ho jednou.

24.02.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Neobvyklé ilustrace, krátké zajímavosti o zvířatech a jejich mláďatech. Čtivé, někdy vtipné, někdy až šokující informace, které zaujaly syna (5let) i mě! Určitě koukneme po dalším dílu :) Nejen milovníkům zvířat doporučuju :)

10.04.2022 5 z 5

Velká medvědí cesta Velká medvědí cesta Zbyněk Černík

Se synem máme rádi lední medvědy, oba jsme byli nadšení, když jsme knížku v knihovně objevili. A hned jsme ji začali číst. Po úvodní kapitole, kdy "medvědi" popisují svůj velký medvědí sraz, kdy se potkali se všemi příbuznými od baribalů po pandy, jsem byla zklamaná, že to o tom srazu není. Zdál se mi to jako originální nápad. A hlavně dobrý způsob, jak představit dětem různé medvědy a v čem se jak liší. Kniha byla o tom, jak se dva malajští medvědi vydali navštívit svého kamaráda ledního medvěda na Arktidu. Příběh originální, ale rozhodně jsem čekala od toho víc. Vadilo mi, jak byla knížka psaná, hodně věcí vysvětleno v závorkách, jedna věc nebo vlastnost popsaná více slovy.. Hlavně u dětské knížky je to zbytečné, často i matoucí.
Shrnutí. Kniha nebyla špatná, ale jedno přečtení rozhodně stačí.
Ps. Syn byl nejvíc nadšený z kapitoly, kdy lední medvěd navštívil zubaře :D

09.04.2022 3 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Druhá kniha od téhle spisovatelky a určitě poslední! Nesedla mi ani první, tahle se ke mně dostala náhodou, v době, kdy jsem konečně opravdu začala řídit. Říkala jsem si, že mi třeba v něčem pomůže, spíš mě ale pobavila. Co všechno může brát člověk za znamení! Co o člověku může říct jedna nehoda. A posuzovat zdraví člověka podle toho, co se mu na autě nejčastěji porouchá? Nebo jaký zvíře porazí a ještě tvrdit, že to zvíře vběhlo pod kola dobrovolně, že se obětovalo, aby nám dalo znamení? To se mi zdá opravdový nesmysl. Ale třeba jen na tohle nevěřím. A číst o tom, jak se člověk o všem rozhoduje, i o tom, že se nechá zabít při autonehodě, to mě až vytáčelo.
Myslím, že základní myšlenka autorky je dobrá, že si člověk má udělat jasno, co v životě chce (dokázat), být rozhodný a jít za svým. Ale že všude vidí znamení, to je moc.
Dobré rady by se daly shrnout max do krátké kapitoly.
Dávám hvězdičku za čtivost (nebýt to tak čtivý a vtipný, tak to nedočtu) a za to, že to psala s dobrým úmyslem - aby bylo na silnicích míň nehod. I když myslím, že tahle kniha tomu moc nepomůže.

19.11.2021 2 z 5

Tappi a podivuhodné místo Tappi a podivuhodné místo Marcin Mortka

Příběhy o Tappim máme se synem rádi, proto jsme šáhli i po třetím dílu. Opět se setkáváme s dobrosrdečným vikingem, přátelským Chichotkem a ostatními obyvateli Šeptajícího lesa. A opět nechybí milé příběhy plné fantazie. Jen u tohoto dílu jsem měla pocit, že autor chtěl za každou cenu dát do všech povídek nějaké poslání, poučení,... Ne, že by to bylo špatně, ale předchozí dvě knihy se mi líbily více. Syn ale byl nadšený asi ze všech stejně :)

31.10.2021 4 z 5

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Barcelonu mám ráda, tak jsem byla na knihu zvědavá. Na malý počet stran má skoro 70kapitol- jsou na 1-4stránky. Je plná zajímavostí, autor píše jak o historii Barcelony, tak hlavně o architektuře. A komentuje skoro každý chodník.. :) prostě píše o detailech, kterých by si spousta lidí nevšimla. Jen těch zážitků se synem je tam minimum. Rozhodně to není špatná kniha, ale jak se nezajímám o architekturu, tak mě moc nenadchla.
Líbilo se mi, kolik bylo v knize fotek, na druhou stranu bych u nich ocenila popisky.

21.10.2021 3 z 5

Pohádky z mravenčí chaloupky Pohádky z mravenčí chaloupky Radka Nyklová

Syn si oblíbil mravence, tak jsme hledali knížku o nich. A tahle určitě nezklamala. Je určená dětem od 4let a obsahuje 5pohádek. Pohádky jsou překvapivě delší, ale to nám nevadilo, naopak :) Hlavními hrdiny jsou dva mravenčí bráškové, Emil a Kamil. Ale potkáme i další zvířátka. A důležité je i sluníčko, které dokonce v jedné pohádce spadne z nebe.
Všechny pohádky se nám líbily, i ilustrace byly krásné! Skvělá knížka pro malé děti! :)

13.10.2021 5 z 5

Statečná zvířátka - Kniha plná příběhů, odvahy a dobrodružství Statečná zvířátka - Kniha plná příběhů, odvahy a dobrodružství kolektiv autorů

Krásná kniha! Čtu se synem (5 let) a moc se nám líbí. Hlavně obrázky jsou povedené! Veselé, barevné, přes celou stránku. To trochu dělá neplechu, někdy jsou špatně vidět písmena. Ale obrázky zaujaly i mladší sourozence :)
Pohádky jsou milý, možná až moc krátký. Asi ale ničím nepřekvapily - možná je to ale tím, že jsme podobných knížek četli už víc.
Rozhodně ale doporučuju :) Kniha by byla určitě hezká i jako dárek :)

09.10.2021 4 z 5

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Krásná kniha! Hodně (a hodně velkých) fotografií nejen zvířat, ale i krajiny. Rozdělené podle světadílů, v každé kapitole pár stránek textu od fotografa - zážitky z fotografování, cestování, se zemí.. + pár nejdůležitějších fakt o zemi nebo Národním parku,..
Rozhodně nebrat jako encyklopedii!
Pro milovníky zvířat,přírody a pěkných fotek doporučuji! :)

19.09.2021 5 z 5

Tappi a první sníh Tappi a první sníh Marcin Mortka

Když si syn v knihovně vybral tuhle knížku, vymlouvala jsem mu ji, že nebudeme v létě číst o zimě. A nakonec se z toho vyklubala krásná kniha, která provází celým rokem. Hned jsme si oba zamilovali dobráka Tappiho, Chichotku i ostatní obyvatele Šeptajícího lesa. Milé pohádky, které zahřejí :) Určitě si půjčíme další díl!

08.09.2021 5 z 5

Zvířátka v mé posteli Zvířátka v mé posteli Jacquie Durrell

(SPOILER) Knihu jsem objevila asi půl roku poté, co jsem po přečtění jedné knihy od Durrella prohlásila, že jeho žena musela být chudák.. :) Když jsem ji zahlédla, nešlo jinak než si ji pořídit.
Knihu jsem četla s nadšením. Sice se nečte tak pěkně jako od Durrella, ale díky ní jsem si udělala lepší představu o jeho životě - jak šli jeho cesty a výpravy za sebou, zjistila jsem, proč začal psát ( a byla z důvodu dost zklamaná). Představy o založení zoo jsem měla úplně zcestný, díky této knize vím víc (a ráda bych se dozvěděla ještě víc!). Netušila jsem nic o jeho svatbě, a jen letmo, že i natáčel dokumenty. Prostě bylo v knize tolik zajímavostí a detailů, pro které stálo za to ji číst! A vždy jsem zajásala, když jsem četla o nějakém zvířeti, které jsem znala z Durrellových knih :)
Pro fanoušky Durrella určitě doporučuji!

06.09.2021 4 z 5

Nový Zéland Nový Zéland Leoš Šimánek

Moje druhá knížka od Šimánka. Na první jsem narazila náhodou, pro tuhle jsem si šla do knihovny pár týdnů nato. A myslím, že nebude poslední, kterou si od autora přečtu!
Když čtete popis jeho cesty, doplněný mnoha velkými, krásnými fotografiemi, máte pocit, jako byste cestovali s ním. Nový Zéland mě vždy lákal, po přečtení mám chuť si koupit letenku! Nádherná kniha, ani se mi nebude chtít ji vracet.. :)

03.09.2021 5 z 5

Nemocnice pro zvířátka Nemocnice pro zvířátka Fabrice Lelarge

Pohádky mě neoslovili, myslím, že spoustu věcí syn nemohl pochopit. Vtípky spíš pro dospělého, než pro dítě. Nezaujalo nás to.

01.09.2021 1 z 5

Medvídek Pú - Všude dobře, doma nejlépe Medvídek Pú - Všude dobře, doma nejlépe Walt Disney

Medvídek Pú mě v dětství minul. Teď, když čtu knížky se synem, jsem si ho zamilovala stejně jako on :) Veselé příběhy doprovázené krásnými, barevnými obrázky.

31.08.2021

Veterinář vzpomíná Veterinář vzpomíná Petr Skalka

Miluji knihy o veterinářích i o zoo. Kniha byla plná zajímavostí, navíc se mi líbilo, že jsou to příběhy z českých zoo. Ale styl psaní mi moc neseděl, neuměl mě vtáhnout do děje. Četla jsem knihu na víckrát, mezi jinými knížkami. Podruhé bych ji už číst nemusela.

28.03.2021 3 z 5

Srdce pro ježky - Příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít Srdce pro ježky - Příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít Massimo Vacchetta

(SPOILER) První díl se mi tak líbil, že jsem si hned sehnala druhý. Ze začátku mě mátlo, že kniha nenavazovala přímo na předchozí, naopak se vrátila o kus zpátky a události, popsané na konci prvního dílu, ukázala podrobněji. Celkově byl druhý díl dost jiný. Pořád o ježcích, ale i hodně o vztahu Massima a jeho matky.
Nebylo to špatný, ale na první díl to rozhodně nemá.

28.03.2021 3 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Krásný, oddechový příběh. Hlavní postava je dost sympatická, Itálie krásně popsaná. Určitě se k ní ještě někdy vrátím :)

05.03.2021 5 z 5

Poslední tanec - Patrick Swayze Poslední tanec - Patrick Swayze Wendy Leigh

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Je plná zajímavostí, provede člověka celým životem Patricka. Divila jsem se, kolik filmů natočil. A že slávou nezpychl. Líbily se mi názory na Swayzeho od různých lidí, historky z natáčení, popis farmy. Obdivovala jsem, jak se do všeho pouštěl naplno, chtěl všechno zkusit a zvládnout nejlíp, jak mohl. Škoda jen, že se ani on nedokázal vyhnout závislosti, jako tolik slavných lidí.
Byla to první kniha, co jsem o Patrickovi četla ( ještě mám v plánu Žil jsem skvělý život) a určitě mohu doporučit!

01.03.2021 4 z 5

Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Vladimíra Černajová

Kniha není špatná, rozhodně se hezky čte. Jak se dá předem odhadnout, je plná smutných (hlavně) psích osudů. A ne každý má dobrý konec. Ale je i plná příběhů dobrých lidí, kteří se snaží trpícím zvířatům pomoci. A i tady se najde, že zvíře jako dárek není nejlepší nápad.
Pěkná kniha, ale podruhé už ji číst asi nebudu.

09.01.2021 3 z 5