LunaL. Online LunaL. komentáře u knih

Medvídci na vandru Medvídci na vandru Carlos Busquets

Dceri (3)se knizka tak libila, ze jsme ji precetli behem jednoho dne :) hlavne prvni kapitola, jak si medvidci stavi dum, byla pekna. A dalsi Chranme prirodu! trochu poucna. I kdyz v dnesni dobe by se to zakoncilo tim, ze medvidci posbirane odpadky roztridi do spravnych kontejneru, ne, ze je zahrabou do zeme.. :) ale u tak stary knizky (1993)se musi cenit uz to, ze chce detem ukazat, jak je dulezite prirodu chranit.

15.05.2023 4 z 5

Sláva naší královně Sláva naší královně Erica David

Kratke, na sebe navazujici pribehy z kralovstvi Arendelle. Prvni jsme omylem vynechali, ale nicemu to nevadilo. Nadsene se pustime do dalsiho dilu :)
Ps. Anna i Elsa jsou skvele postavy, u nas v rodine ale vede Olaf ;))

15.05.2023 5 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Nekdo tuhle knizku mozna povazuje za zbytecnou, ja v ni mam poklad! Dlouho jsem se presvedcovala, ze nemusim mit vsechny knizky od Rowlingovy, ze se bez ni obejdu. Po roce jsem to vzdala.. nastesti! :)

Kniha je prepis proslovu k absolventum Harvardu. Proslov je ctivy, hlavne ze zacatku vtipny. Je tam nejedna zminka k Harrymu Potterovi, jinak by bylo zklamano asi hoodne lidi.. ;) Je tam ale i dost rad, zivotnich mouder, a co jsem hodne ocenila, i nabadani k soucitu a k pomoci.
I v tehle utle knizce jsem objevila dalsi stripek ze zivota spisovatelky, o kterem jsem doted nemela poneti! Diky tomu jsem pochopila, proc je v jejich knihach tolik krutosti..
Nekdo je mozna z knihy zklamany, ja ji naopak nadsene doporucuji dal! :)

10.05.2023 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Sice knizka psana pro deti, ale ctu ji s nadsenim:) Pribeh, ktery pohladi!

Ledové království Ledové království Walt Disney

Druha kniha, co jsem s detmi cetla o Ledovem kralovstvi. A protoze nikdo nezname film, tak prvni kniha se nam zdala dost usekana, nevysvetlena.. O to vic umime ocenit tuhle! Dej na sebe navazoval, hezky plynul. Davalo nam to smysl, i kdyz diky predchozi knizce vim, ze toho tady taky dost chybelo. Ale zato si s tim lepe autori poradili!
Hezky pribeh, nedalo se odtrhnout a cetli jsme najednou :) Za tu bolavou pusu to stalo :D
I ja se tesim, az deti povyrostou a zvladnou film, ze se kouknu s nimi :)

30.04.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Miluji celou serii -a vlastne cely svet- Harryho Pottera. Ale tenhle dil je pro me srdcovka. Zazila jsem zdlouhave cekani, az vyjde, vycekala si o pulnoci nekonecnou frontu, abych pak travila hodiny ctenim.. :)
Ale kvuli tomu jsem si ji nezamilovala,to melo jiny duvod- v tomhle dile se stezi najde kapitola, kde bych nemela oblibenou scenku, uryvek nebo vetu: Louceni s Dursleyovymi, posledni navsteva pristenku pod schody, sedm Potteru, netrpelive cekani v Doupeti na ostatni, darek Harrymz od Ginny, svatba,.. mohla bych pokracovat jeste hodne dlouho!

Hodne lidi zklamala vsechna ta "spina", co byla vytazena na Brumbala. Nebo to, jak se zachoval Lupin, kdyz zjistil, ze Tonksova je tehotna.. Me to naopak presvedcilo, ze byli lide. I kdyz kouzelnici, tak jako ostatni plny chyb a pochybnosti.. Tim vic se pro me stali skutecnejsimi :) a oblibenejsimi, dokazali se postavit strachu, naucit se zit s tim, co provedli a o co vic, byt jeste lepsimi, nez puvodne byli!

Hodne lidi by za nejromantictejsi vetu/slovo ze serie vybralo tolik zname: Navzdy. I v tomhle se lisim, pro me to je jine slovo, i kdyz vyslovene stejnym clovekem: Cokoliv ;)

Cetla jsem uz snad desetkrat, hodnekrat poslouchala jako audio. A nekolikrat videla film. Ale to me neodradi od toho ponorit se do tohoto kouzelneho sveta znovu.. a asi brzo.. :)
Protoze i ja bych odpovedela stejne jako Severus, kdyby mi nekdo nabidl vzit me do sveta Car a kouzel:
"Co mi date na oplatku?"
"Cokoliv"

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Krasna kniha! Uz dlouho me detska kniha neoslovila tak moc, jako tahle. Krasny pribeh plny psu, pratelstvi, velkych snu a jeste vetsich dobrodruzstvi! Moc hezky napsane, doplnene krasnymi obrazky.
Rozhodne doporucuji :)

20.04.2023 5 z 5

Příhody Bořka stavitele 2 Příhody Bořka stavitele 2 Emma Fogden

Syn si knihu vybral v knihovne. Zdal se mi na ni uz velky (6), ale bylo videt, ze se mu pribehy libily :) v knize byly jak dlouhe, tak kratke pribehy. Strasak Hugo se mi zdal moc zlomyslny, ale ocenila jsrm, ze se v poslednim dile priznal a omluvil se. A to, jak si Borek prevlikl za strasaka, aby ho vystrasil, nemelo chybu.

16.04.2023 4 z 5

První kroky do světa s Medvídkem Pú První kroky do světa s Medvídkem Pú Walt Disney

Krasna, pomerne i poucna kniha o Medvidkovi Pu. Sest pribehu, sest dobrodruzstvi. Medvidek Pu se s kamarady podiva do skoly, zajde na prohlidku k doktorovi, prijde na kloub zahady konce roku. A povede se mu zmenit zly sen o slonisku na hezky sen o medu.
Asi jsme cetli hezci knizky o Puovi, ale za precteni to stalo

13.04.2023 4 z 5

Divadélko se zvířátky na louce Divadélko se zvířátky na louce Romana Suchá

Na jedno precteni dobry, ale nicim moc nezaujalo. Na muj vkus bylo vsechno moc poucne :D

02.04.2023 3 z 5

Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Dagmar Steidlová

krasna knizka! Treti dil, co jsme o Ouskovi cetli, deti z nich jsou nadsene. Az se budou ucit cist, urcite se k nim vratime.
Pribehy jsou vesele, pritom poucne,zakoncene hadankami a ukoly.
I obrazky se povedly.
Takhle ma detska knizka vypadat!

02.04.2023 5 z 5

Co se zdá medvědům Co se zdá medvědům Jiří Kahoun

Nádherná kniha o medvědích dvojčatech. Synovi (6)se moc libila, poslouchaly i mladší sestry. Moc se nám líbily lumpárny kluků, věčné stížnosti Pupika

22.03.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Stejně krásná, čtivá, romantická jako předchozí díly :)

18.03.2023 5 z 5

Tichomoří Tichomoří Leoš Šimánek

Knihy od Šimanka miluju! Díky ním jsem procestovala půlku světa :) tenhle dil jsem dostala jako dárek, s věnováním autora!!
Tenhle díl byl stejně jako ostatní čtivý, plný krásných fotografií a neskutečných zážitků. Mrzelo mě, že se spisovatel víc nerozepisoval. Jen cesta divočinou s návštěvou domorodých kmenů by dalo na knížku!
Jediné, co mi nesedělo, bylo, že informace o Tichomoří byly na konci knihy. Více mi vyhovovalo, když bKy na úvodu.

17.03.2023 5 z 5

Místečka Místečka Jana Renner

Moje první kniha, kterou jsem finančně podpořila, abych ji pomohla "vyklubat se na svět". A nelituji. Byl to skvělý pocit, trochu pomoci s vydáním knížky. A ještě lepší, když jsem ji mohla číst dřív, než bude k dostání v knihkupectví! :-)
Knížku jsem kupovala hlavně s tím, že ji budu číst svým dětem. Ty zatím daly přednost svému oblíbenému Medvídkovi Pú, tak jsem se do knihy začetla sama. A musím říct, že i když je určená dětem, tak ji dokážou určitě ocenit i dospělí :) I když by se dala přečíst najednou, četla jsem ji postupně - tím na mě každý den čekalo krásné zastavení se a ponoření do milých příběhů. Příběhy byly krátké, hlavně se zvířaty v hlavní roli. Každá kapitola byla o jiném zvířeti, většina zvířat se sešla za zeleným plotem. Kde pro ně byla zóna bezpečí, hlavně díky třem dětem, které se snažily zvířátkům pomáhat...
Celkově se příběhy hezky četly. Nejvíc se mi líbily příběhy o ježčí rodince, poštovní schránce, Fénixovi,.. U povídky Sourozenci se mi líbilo, že nejen u lidí je mezi sourozenci věčná rozepře... :)
Líbilo se mi, že děti od zeleného plotu nejsou nijak víc popsané, že si tam každý může dosadit děti, které zná. A nebo přemýšlet, kdo z dětí by to mohl být..? :)
Rozhodně si knížka najde u nás v knihovně své místo. Těším se, až ji budu číst znovu, dětem.

13.03.2023 5 z 5

Zvědavý Puňta Zvědavý Puňta Jan Machač

Krásné příběhy, nádherné obrázky. Líbilo se jak holkám (3), tak synovi (6). Ten už je na tuhle knížku velký, i tak se zájmem poslouchal.nejvíc se nám líbila pohádka o hřebečku Kaštánkovi, který poznal všechny své příbuzné. O popletenem krtkovi byla legrační

13.03.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Krásná kniha! Jako v prvním díle jsem si užívala jak prostředí, tak postavy. Byla jsem ráda, že je druhý díl o Izzy a Willovi, v prvním díle mě oba dost zaujali :)knížka dokáže tak vtáhnout do děje, že jsem si říkala, proč taky nejsem instruktorka sniwboroardu.. až pak jsem si uvědomila, že nemám ráda zimu a na snowboardu jsem nikdy nestála :D ale díky Izzy jsem měla pocit, že si zimu i jízdu užívám s ní

08.03.2023 5 z 5

Liška Šiška v cukrárně Liška Šiška v cukrárně Iva Gecková

První dva díly se nám moc líbily, vyhlížela jsem v knihovně třetí. Skoro bych knihu nepoznala, jak se změnily obrázky! Mě se asi líbily víc, děti si knihy skoro nevšimly a musela jsem na ni nalákat, abychom ji četli. Děj byl na podobné brdo jako předchozí díly. První díl chtěly děti číst několikrát. Tenhle díl jsme přečetli najednou, ale asi naposled. Škoda

19.02.2023 3 z 5

Dobrodružství mašinky Vendy Dobrodružství mašinky Vendy Lucie Krystlíková

Syn miluje zoo a mašinky- tahle knížka byl ideální dárek! Téma se nám líbilo, zpracování o něco méně - hlavní kámen úrazu byly zbytečně dlouhé popisy. Syn je zvyklý na delší knížky, tady jsme často kapitolu rozdělili na půl, syn přestával vnímat děj. Je to škoda, protože jinak je to skvělý nápad!

17.02.2023 3 z 5

Já a moje příšera Já a moje příšera Dick King-Smith

Klidná, hezká pohádka, která pohladí po duši líbila se mi i jako dospělému.

17.02.2023 4 z 5