lukas9601 lukas9601 komentáře u knih

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Proces jako od Kafky akorát ve skutečnosti.

26.12.2020 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Cajk! Netradičně pojatá novela, kdy hlavní hrdina vypráví svůj příběh nebo spíš svoje pocity a nálady. Příběh se ubírá rychle, poutavě a dává prostor pro přemýšlení o ději. Náhled do hlavy jednoho člověka co má svůj život a řídí si ho tak jak chce on sám.

10.11.2018 4 z 5

Jiná Británie Jiná Británie Jiří Hošek

Z knihy se dozvíte informace o Británii ke kterým se jako turista nikdy nedostanete. Poutavě a srozumitelně popsané problémy, vyjímečnosti a krásy dnešní Velké Británie. Kniha se čte velice svižným tempem, doplněná o nesčetně fotek. Jediné co bych vytknul je použitý font a celkové grafické pojetí.

15.09.2018 4 z 5

Sidra Noach Sidra Noach David Jan Novotný

Zajímavě napsaná knížka, která vás vezme do autentického prostředí židů v na Starém městě v Praze. Čtenáč si nejdřív musí zvyknout na netradiční chronologii, kdy jsou mezi aktuální děj vloženy vzpomínky jednotlivých postav. Poté se kniha čte velice příjemně.

15.07.2018 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Autorovo zpověď z dětství. Naturalismus 21. století. Příběh se odehrává na Francouzským venkově, kam noblesa a evropské hodnoty nikdy nedorazili. Autor líčí své kruté dětství v čisté syrovosti.

21.04.2018 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Investigativní žurnalistika na vrcholné úrovni. Kriticky a objektivně podané téma, které se bohužel týká nás všech. Čeho se obávám je, že i kdyby si to jeho voliči přečetli, tak jim bude jedno, kde leží pravda.

24.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Napívaný román, který jsem přečetl skoro na jediné nadechnutí. Autorka vezme čtenáře do období Druhé světové války ve které sleduje osud jedné obyčejné židovské rodiny. Tolik neštěstí v jedné knížce jsem dlouho neviděl, na druhou stranu se to autorce podařilo napsat tak, že se člověk z toho nezhroutí a nepobrečí témeř každou stranu. I díky tomu je to kniha, která dokáže navodit atmosféru té doby tak, aby byla stravitelná pro všechny čtenáře. Nejde nedat 5 hvězd.

25.02.2018 5 z 5

Líný Honza slezl z pece a vydal se do světa. Neznaje země potkává nástrahy obyvatel Gruzie a Arménie. Kniha u které se snad každý zasměje. Odpočinkové čtení s horou humoru. Zikmund s Hanzelkou by se asi při četbě chytili za hlavu. Cestopisná knížka co vlastně není cestopisná knížka, ale dobrodružná komedie.

07.02.2018 4 z 5

Gaudího klíč Gaudího klíč Esteban Martín

Ano, mnohokrát jsem si při četbě této knihy říkal, že je to převlečený Dan Brown. Nadruhou stranu autoři Gaudího klíče vnesli do knihy svůj rukopis, kterým se odlišují od Browna. Smekám klobouk před autory, protože napsat knihu, která nasazuje na reálný svět vymyšlený příběh tak, aby všechny fakta ohledně církve, Ježíše, templářů a Gaudího tvořili dohromady harmonii zajímavého příběhu, jistě není nic jednoduchého ani časově nenáročného. Přišlo mi, že autorům ke konci knihy jakoby došla fantazie či trpělivost. Rozřešení celého děje není tak promyšlené a lehhce kazí dojem z celé knihy.

07.02.2018 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Karel Čapek psal tuto knihu s vidinou příchodu druhé světové války, ale stala se z ní ne kniha historická, nýbrž kniha dnešní a futuristická. Kdejaký filozof by vystihnul a popsal daný problém na dvou stranách, autor z počátěční myšlenky dokázal vytvořit celý fantasy svět. Téma rozebírá do hloubky a uvádí problémy na realistických situacích.

08.12.2017 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Orwell to není, ale kdyby si to přečetl každý volič v ČR, vypadalo by to u nás jinak. Velmi povedený rozbor české společnosti a jejích nálad v průběhu 20. století. Tahle knížka by měla být v povinné četbě na středních školách.

04.11.2017 5 z 5