LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Listopadová pohádka Listopadová pohádka Věra Provazníková

Četl synek jako trénink čtení do školy. Jsou tam krásné obrázky, ale povídání spíše pro holky. Proto knihu posíláme dál a doporučuji holčičkám.

31.12.2017

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Na knihu jsem se těšila, ale z počátku se mi četla hůře. Mohla být napsaná více čtivým stylem. Ale rozhodně doporučuji přečíst všem, kdo se zajímají o Minecraft, rodičovství, autismus a hlavně mezilidské vztahy.

28.12.2017 4 z 5

O nevyřáděném dědečkovi O nevyřáděném dědečkovi Alena Kastnerová

Velmi neotřelé a vtipné, možná pochopí spíše starší děti cca od 10let.

28.12.2017 5 z 5

Holka s tajemstvím Holka s tajemstvím Zuzana Litvová

Knížka s příběhem spolužačky ze školy. škoda , že popis byl soustředěn jen na určitý okruh lidí a ne širší okolí. dobrý popis nemoci.

21.12.2017 3 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Zajímavá fabulace, ale spíše hodně červená knihovna a erotiky až moc. Vaňková je fakt lepší, musím si po tomto spravit chuť.

03.12.2017 2 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Ze začátku jsem se moc nemohla začíst. Je to neuvěřitelný pravdivý příběh. Musím zjistit jesli se en film podle něho skutečně natočil:-). Doporučuju k přečtení, člověk pozná život v Austrálii a moře kolem.

02.12.2017 4 z 5

Utajený drahokam Utajený drahokam Virginia Cleo Andrews

Tento díl vyprávěný dcerou původní hlavní hrdinky, mě asi bavil nejméně. Byl moc jednoduchý, a nevím jestli mám sérii vůbec dočíst.

01.12.2017 3 z 5

...a postarej se o Elišku ...a postarej se o Elišku Lucie Müllerová

Krásná knížka , i když smutná o tom, co se může přihodit každému, ale nikdo tomu nevěří. Doporučuju určitě k přečtení, zvláště v dnešní době, kdy se více ukazují případy, že pojišťovna neplatí lidem efektivní léčbu.

22.11.2017 5 z 5

Falešný třpyt Falešný třpyt Virginia Cleo Andrews

Zase další rozvláčné vyprávění. čte se velmi lehce a rychle. Čtení o tajenství a přetvářce. Zápletka o záměnně sester dost uhozená.

19.11.2017 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hezká kniha o neveselé době. Doufám, že si jí moje dítě přečte ve škole se spolužáky, aby povědomí o těchto hrůzách nevymizelo. My jsme jí bohužel ve škole nečetli, tak jsem se k ní dostala až nyní.

13.11.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Hezky vtipně psané, ale asi jsem od toho čekala více.

11.11.2017 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Zajímavá kniha z minulosti o budoucnosti co už žijeme, a naštěstí se nevyplnila. Některé části mě bavili více, některé vůbec. Doslov pana Škvoreckého zajímavý.

22.10.2017 4 z 5

Filín Fidla a dvojník z Deváté dimenze Filín Fidla a dvojník z Deváté dimenze Guy Bass

Čteno synovi 7letému. Velmi vtipné, o strachu dětí, a jejich "iracionálním" jednání. Hezké ilustrace.

09.10.2017 4 z 5

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Pokračování dlouhého vyprávění, a soužití dvojčat, které se znají pouze rok. Čtivé, ale nijak oslnivé.

24.09.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mile překvapila; mám jí v povědomí už od dětství, neboť jsme jí měli v knihovně, a četl jí prý táta. Vize předběhla svou dobu, ale asi svět zanikne jinak, ale už je to blíže, než bysme chtěli. Doporučuji klidně i jako první sci-fi na přečtení, pro tykdo nic takového ještě nečetli.

20.09.2017 5 z 5

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Krásně napsané, tak akorát dlouhé, dobré písmo proučení čtení.

15.09.2017 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Zajímavá, ale něco mi tam chybělo, zas tak jsem jí nevěřila.

05.09.2017 4 z 5

Charles & Camilla Charles & Camilla Gyles Daubeney Brandreth

Velmi čtivá kniha o více než 400stranách, o rodině Windsorů a jejich historii a zvláště historii královských milenek jako tradici, která se ale v tomto století velmi změnila. Siuace v královské rodině popisována z více pohledů , objekivně, pozitivně člevěkem, který má správný vztah se členy rodiny. Dal tam mnoho poznámek pod čarou, jako vysvětlení dalších vztahů, ale toto bylo docela rušivé a odvádělo pozornost jinam.

12.07.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásně, čtivě napsané o nelehké situaci v Afghánistánu, o lidech z nichž se stanou uprchlíci, tak akuální v dnešní době. Doporučuju.

27.06.2017 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Velmi čtivé, přečteno za jediný den, velmi silný příběh, vhodné čtení do dnešní doby.

12.06.2017 5 z 5