Holka s tajemstvím

Holka s tajemstvím https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86876/holka-s-tajemstvim-86876.jpg 4 8 3

Holka s tajemstvím“ je pravdivým příběhem Zuzany, která už odmala toužila být zpěvačkou a tanečnicí. Měla k tomu všechny předpoklady. Její sny se ale rozplynuly jednoho říjnového dne roku 1989. Tehdy se dvanáctileté dívence ozvala nelítostná nemoc, která ji v následujících letech několikrát málem zabila! Její život se změnil v peklo. Tři roky se lékaři neúspěšně snažili nemoc diagnostikovat. Dokonce začali tvrdit, že školačka jen simuluje. Jejich nedbalostí pak skončila na invalidním vozíku. Přesto se prala s onemocněním jak lev a místo toho, aby jen seděla skrčená v koutě, začala pořádat koncerty pro děti Jedličkova ústavu a pronikla tak do světa šoubyznysu, světa, který od dětství milovala. V den jejích osmnáctin se nemoc ozvala tak, že skončila na ARO. Ač dříve v nemocnicích strávila měsíce, tenhle pobyt byl nejhorší. Ležela tam rok napojená na dýchací přístroje a kapačky… Byly chvíle, kdy už opravdu nechtěla žít! Pomohl jí až dopis od herce Jana Potměšila a píseň Karla Gotta. Mohlo by se zdát, že příběh končí šťastně. Toto byla ale jen část Zuzanina životního příběhu, který je protkán několika setkáními se smrtí, láskou, nadějí, touhou, ale i zoufalstvím a bezmocí. Lze se poprat s nemilosrdným osudem a nevyléčitelnou nemocí? To se dočtete v této knize od Zuzany Marek Litvové - autorky, vypravěčky a hlavní hrdinky celého příběhu. A jakou roli hrají v životě „Holky s tajemstvím“ Tereza Pergnerová, Monika Absolonová, Leona Machálková, Michal David, Pavel Kříž, David Koller a další? I to vám Zuzana bude vyprávět na stránkách této knihy... celý text

Mandelinka11
06.10.2021 4 z 5

Autorka dovede psát o těžkých věcech lehkým a čtivým stylem. Ocenila bych detailnější popis života v Jedličkově ústavu, s tím většina lidí nemá zkušenost. Také mi během čtení vyvstala otázka, čím se vlastně autorka živí - zda je to pořádání kulturních akcí, nebo jestli to dělá ve volném čase při jiném zaměstnání a jak to fyzicky zvládá. Autorka je velice sympatická a podle fotek krásná žena, takže její líčení starostí kvůli jizvě na krku a zdeformovaným zádům na mě chvílemi působilo skoro úsměvně mj. proto, že sama od malička žiji s tělesným postižením. Bylo pro mě zajímavé sledovat, jak se s tělesnou vadou vyrovnává někdo, kdo byl v dětství zdravý.

LuckyZ
21.12.2017 3 z 5

Knížka s příběhem spolužačky ze školy. škoda , že popis byl soustředěn jen na určitý okruh lidí a ne širší okolí. dobrý popis nemoci.

bovinka
22.09.2011 5 z 5

Zuzáková, tak jsem si trochu zavzpomínala nad tvou knížkou, vrátilo mě to do starých dob. Je fajn, že se ti to podažilo vydat a i spousta jiných lidí se dozví něco jiného než povrchní bláboly. Děkuji, že i já v tvé knížce tudíž životě mám místo. Tvoje kámoška Adu
Poučení pro ostatní - nikdy nevíte kdy se vám bude hodit morseovka!!!!

Zuzana Litvová
česká, 1977