LuckyVagabond LuckyVagabond komentáře u knih

Kravín na konci pekla Kravín na konci pekla Zuzana Andělová

Neuvěřitelně silná kniha. Viděl jsem spousty videí z kravínů, ale číst si o tom formou pravdivého příběhu člověka, který se v nich nechával zaměstnat je další rozměr, který vnímavého člověka vtáhne a zasáhne. Statečná autorka přibližuje totální barbarství skryté za produkcí mléka. Nakoupil jsem knihu hned 3x. Tohle se prostě musí šířit a číst a hlavně už proboha v 21. století nekonzumovat stále kravské mléko, navíc když jsou na trhu desítky alternativ.

06.11.2022 5 z 5

Intimní život Intimní život Cheryl T. Cohen Greene

Fascinující životní příběh.

16.10.2022 5 z 5

Hra Hra Neil Strauss

Prostě červená knihovna pro muže. Ale sakra dobře napsaná.

14.08.2022 5 z 5

Swingeři.cz aneb začátečnické trampoty jedné cáklé swingerky Swingeři.cz aneb začátečnické trampoty jedné cáklé swingerky Lenka Macháčková

No nebylo to zas tak špatné. Styl jakým je to napsané, je dost specifický, kvalita dost kolísavá, některé části jsem musel trochu přetrpět. Kdo očekává nějaký kvalitní příběh, nebo literární formu tak bude rozhodně zklamán. Spíše jde o autentické a hodně neformální sdělení různých zážitků, zkušeností, postřehů a mouder z netradičního životní stylu, kdy si páry různě prohazují v posteli partnery.
Jako vhled do života a mysli lidí, kteří milují sex a užívají si ho všemi doušky, bez strachů a limitů zajetých pravidel naší společnosti, to má svoji hodnotu a dá se to přečíst. Popravdě chvílema jsem autorce nevšední zážitky a otevřenost ve vztahu záviděl.

09.10.2021 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Díky této knížečce jsem se naučil používat termín: "Čůrání s duchovním přesahem".

Aneb tvrzení, že se s každou knihou člověk něco naučí, se i zde potvrdilo.

Kupodivu je to tak roztomile pitomé, až je to svým způsobem vtipné :)

Erekce srdce Erekce srdce Petr Soukup

-Díky našemu rozchodu mi to jde lépe od ruky.

-Od té doby co tě znám, je pořád středa.

-S tebou je to vždycky přepich!

-Nikdy nechci být postaven před hotovou věc.

-Každej hajzl chce mít svoji štětku.

-Nechceš se večer protkat?

-Se mnou ti život příjemně proteče mezi prsy.

-Nechceš si mě pustit k tělu, protože se znáš.

-S tebou mám vždycky jinej rozměr.

-Chceš na výlet? Můžu tě vzít na jednu pevnost.

-Začínám tě milovat i oblečenou.

-Hledám dívku, která nekurví lásku vztahem.

-Přestaň předstírat, že mě nemiluješ. Strašně mě to přitahuje!

-Lež, máš krásný nohy!

-Od té doby, co jsme spolu, je se mnou mnohem větší prdel.

-Miluji tě tak moc, že ti slibuji, že si tě nikdy nevezmu.

-Ty. Největší chyba, jakou jsem kdy udělal.

-Máš-li mě v piči, tak jsem vyhrál.

A tak dále :) Na každé stránce jeden tento výplod :)

30.09.2021 5 z 5

Pravda - Nepříjemně upřímná kniha o vztazích Pravda - Nepříjemně upřímná kniha o vztazích Neil Strauss

Tak je monogamie ta správná cesta, nebo není? Autor se snaží najít odpověď na tuto otázku v příběhu, který líčí osobní cestu prozkoumávání jeho sexuality, kdy si projde léčebnou závislosti na sexu, swingers, polyamorickými rituálními obřady a dalšími zážitky.
Překvapilo mě jakou ta kniha měla čtivost. Musím uznat, že Straussův styl mě dost oslovil a překvapil. Měl jsem Strausse vždycky zaškatulkovaného jako laciného autora, který píše trapné návody na to, jak balit holky na ulici. Ale tato kniha je inteligentní, psychologicko-filozofickou, vtipem kořeněnou, hloubkovou sondou do rozpolceného nitra muže, který chce zažívat smysluplnou lásku, ale zároveň se nechce smířit s myšlenkou, že už by nikdy nezažíval sexuální potěšení s jinými ženami. A upřímně, který muž tento rozpor nikdy neprožil? :)

30.09.2021 5 z 5

Ona totiž byla velice krásná... Ona totiž byla velice krásná... Dita Bochníčková

Zajímavé debutové, básnické dílo z devadesátek. Autorka nakombinovala v publikaci áčtyřkového formátu, na 56 stranách své vlastní amatérské akty, s grafikami Jana Bernata a básněmi z jejího adolescentského období 14 - 17 let.

Grafiky jsou na dnešní dobu nezajímavé.
Aktů je něco přes padesát, jsou vcelku sympatické a jsou to jediné co lze na publikaci ocenit.
Básně jsem absolutně nepochopil
a celkově dílo hodnotím jako zajímavou sběratelskou záležitost, kterou zakládám do své knihovny.

Touhy:

Zblbá Lí:
Miluju hezké, krkolomné lži
Tvoji Vybásněnou Lí
Miluju, Jakoubku, Liíiny uši
spí a spí, malá Lí, psst

Šeptám vyděšeně: Lí, Lí, Lí
V zářivé matiné
svlíká kombiné
Malá Lí
spí

30.09.2021 3 z 5

Pokrok: Deset důvodů, proč se těšit na budoucnost Pokrok: Deset důvodů, proč se těšit na budoucnost Johan Norberg

Perfektní kniha. Každá stránka je nabitá ozdrojovanými informacemi o tom jakým hnusem se lidstvo muselo doposud brázdit a srovnává tyto staré časy s dneškem. Je to jedna z těch knih, kterou když po přečtení zavřete, obujete si boty a vyjdete ven z domova, tak si oddechnete v jaké pohádce si v historickém kontextu žijete. Knihu bych srovnal s knihou Faktomluva, jen je napsaná více polopaticky a je o dost vstřebatelnější.

"Nic nevytváří "staré dobré časy" lépe než špatná paměť."

Z obsahu: Jídlo, hygiena, očekávaná délka života, chudoba, násilí, životní prostředí, gramotnost, svoboda, rovnoprávnost.

10.05.2021 5 z 5

Ostravsko z nebe Ostravsko z nebe Milan Paprčka

Bohužel není moc o co stát. Pastva pro oči ani pro duši se nekonala. Ostrava je opravdu ošklivá a to i z "nebe".

28.04.2021

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Tak tohle bylo libové počteníčko.

07.04.2021 5 z 5

Pozor! Srdce muže Pozor! Srdce muže John Eldredge

Stěžejní myšlenka, že muž potřebuje v životě podstoupit boj, prožít dobrodružství, zachránit krásnou paní je vcelku trefná.
Ale vysoce koncentrované pánbíčkářství, neustálé omílání toho samého pořád dokola a černobílé vidění světa mě odrazovalo.

05.04.2021 2 z 5

Hrdinové mé ložnice aneb Napříč Afrikou Hrdinové mé ložnice aneb Napříč Afrikou Rita Carpenter

Prostě hromada ganbangů s černochy, ale i araby a špetka lesbického sexu. Zatím nejinfantilnější erotická četba, která se mi kdy dostala do rukou.

Jde spíše o mini časopis na cesty 10x15 cm, 100 stránek nefalšovaného braku.

04.04.2021 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

To, že se ženám příběh líbí chápu. Ale ta infantilní forma jakou je to celé napsáno? Fakt jsem se při čtení kroutil :/

06.02.2021 1 z 5

Slast Slast María Hesse

Krásná knížka s něžnými ilustracemi. Překladatelka v doslovu vystihla knihu tak jak ji vnímám i já, ale slovy to podala samozřejmě mnohem lépe, než jak by se to podařilo mě, tak jen překopíruju:

Když mi po pár měsících psali z Albatros Media, měla jsem velkou radost. Tato kniha pravděpodobně není tím nejobsáhlejším, co se vám mohlo na toto téma dostat do rukou, není to ani příručka, ani návod, jak slasti dosáhnout, ale zajisté je něčím velmi výjimečným a lidským. Není to žádná učebnice, nikdo vás nepoučuje, co máte a nemáte dělat a proč. Je to jeden ženský příběh, popis cesty za hledáním vlastní sexuality. Já sama ji stále objevuji, byť mé orgasmy jsou velice hezké.

02.02.2021 5 z 5

Monology vaginy Monology vaginy Eve Ensler

Zapůjčeno od kolegyně. Knihu zdarma na takové zajímavé téma samozřejmě nikdy neodmítnu.
Na začátku se kniha jevila jako příjemné rozjímání o vagínách, ale brzy to nabralo na můj vkus moc ukňouraný ráz. Čímž nechci zlehčovat nespravedlnosti, které se stále v naši společnosti dějí směrem k dámským pohlavím. Kniha je už dost stará a myslím, že je na trhu mnoho vydařenějších kousků s osvětou.

02.02.2021 3 z 5

Prague Sketched Prague Sketched kolektiv autorů

Podařená kompilace děl pouličních kreslířů (urban sketchers). Myslím, že vlastní úvod knížky nejlépe vystihuje samotnou knihu:

Jsme Urban Sketchers Prague.

Prahu milujeme, proto zde žijeme. Na rozdíl od návštěvníků, kteří jen rychle prolétnou, máme šanci vnímat veškeré pohyby, tvary a barvy života a architektury města, které nazýváme naším domovem. Pro nás je město živým organismem.

Občas jsme Prahou posedlí a zdá se, jako by nás zvala, abychom ji poznali ještě o něco lépe a hlouběji. Kreslíme ji, abychom ji spatřili z nových úhlů, abychom si ji na chvíli přivlastnili, zkrotili ji. A někdy jí tím prostě chceme poděkovat za to, že je.

Většina z nás vede rušný život. A ve věku selfie tyčí, smartphonů a video-všehomožného nám právě sketching poskytuje možnost magického úniku.

Umožnuje nám vytrhnout se z každodennosti a vrhnout se do světa bez osobních problémů a stresů, do světa pohody; z "tady a teď" do nekonečně se odvíjejícího příběhu našeho výjimečného města.

Naše skupina se setkává týdně na tzv. "sketchwalks". Setkání probíhají za každého počasí, na všechmožných místech - od sochařských zahrad, přes kluziště a nákupní centra, až po staveniště.

Na konci "sketchwalku" sdílíme naše výtvory. Díky jedinečnému úhlu každého z nás se ti samí barmani, balkóny nebo barokní zárubně rodí znovu a znovu v každém skicáku, přetvořeni a nabiti pokaždé zcela novou energií.

Jsme skutečně nadšení, že můžeme některé z našich výtvorů sdílet i s Vámi prostřednictvím této knihy. Prahu milujeme, a tak věříme, že díky naší knize možná spatříte skrytou krásu našeho města ve zcela novém světle. Především však doufáme, že Vás bude inspirovat, abyste i Vy sami vyzkoušeli urban sketching a to kdekoliv, kam vás cesty života zavedou.

Urban Sketchers Prague

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

I já si nechal touto knihou naordinovat silnou dávku nostalgie z mého dětství. Člověk si ani nevšimne, jak rychle se věci mění. Kniha potěšila a současnost zkrásněla :)

22.12.2020 5 z 5

Praha - podrobný obrazový průvodce Praha - podrobný obrazový průvodce Tomáš Rygl

Člověk si řekne: "Hmm další průvodce Prahou." Ale kdepak. Tento je opravdu výjimečný.

Z pohledu milovníka Prahy se při listování knihou těším novou perspektivou, kterou můžu na mé oblíbené památky nahlížet. (Ptačí pohled, průřezy budov.)

Z pohledu milovníka umění se můžu radovat z dokonale zvládnuté perokresby, kolorování a bezchybnou perspektivu velice složitých budov a jejich průřezů. Autor to dokázal vše ještě v dobách, kdy neexistovaly google maps. Každou budovu si prošel zevnitř a z venčí, nafotil, natočil, na místě naskicoval. A s pomocí plánů a půdorysů 3 roky poctivě, ručně kreslil. Člověk při listování nevěřícně kroutí hlavou, že to někdo takto krásně dokázal ztvárnit.

I když se kniha prodává jako průvodce, spíše by měla být vnímána jako katalog uměleckých děl pana Rygla. Pro milovníky Prahy nutná výbava v knihovně.

Humans of Prague Humans of Prague Tomáš Princ

Nádherná kniha.