Praha - podrobný obrazový průvodce

Praha - podrobný obrazový průvodce https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227031/bmid_praha-podrobny-obrazovy-pruvodce-DLE-227031.jpg 5 11 3

156 památkových objektů a jejich výtvarná výzdoba na 1400 barevných fotografiích a kresbách.

tami1
28.10.2023 5 z 5

Nádherná publikace.
Docela dlouho jsem po ní toužila a letos jsem si konečně udělala radost a koupila si ji. Nelituji! Tady je snad popsána každá zajímavá historická budova v Praze. Dozvíte se podrobnosti o každé vitráži, soše, ikoně i reliéfu. Nádherné ilustrace berou dech.

DOPORUČUJI!

kolacky
29.12.2020 5 z 5

Nádhera... Jako rodilá Pražanda si libuju a rochním se. A i nerodilým doporučuju, všichni se můžeme kochat!

LuckyVagabond
22.12.2020 5 z 5

Člověk si řekne: "Hmm další průvodce Prahou." Ale kdepak. Tento je opravdu výjimečný.

Z pohledu milovníka Prahy se při listování knihou těším novou perspektivou, kterou můžu na mé oblíbené památky nahlížet. (Ptačí pohled, průřezy budov.)

Z pohledu milovníka umění se můžu radovat z dokonale zvládnuté perokresby, kolorování a bezchybnou perspektivu velice složitých budov a jejich průřezů. Autor to dokázal vše ještě v dobách, kdy neexistovaly google maps. Každou budovu si prošel zevnitř a z venčí, nafotil, natočil, na místě naskicoval. A s pomocí plánů a půdorysů 3 roky poctivě, ručně kreslil. Člověk při listování nevěřícně kroutí hlavou, že to někdo takto krásně dokázal ztvárnit.

I když se kniha prodává jako průvodce, spíše by měla být vnímána jako katalog uměleckých děl pana Rygla. Pro milovníky Prahy nutná výbava v knihovně.

Praha architektura památky výtvarné umění Národní divadlo v Praze Pražský hrad pragensia Národní muzeum Praha

Autorovy knížky

2007  100%Praha - podrobný obrazový průvodce