Pokrok: Deset důvodů, proč se těšit na budoucnost

Opravdu se náš svět se hroutí? Každodenní zpravodajství hlásí úpadek: zkorumpovaná politika, rasismus, chudoba, války, nerovnost, hlad. Johan Norberg nabízí poučnou a povzbudivou analýzu, jak daleko jsme dospěli při řešení největších problémů, kterým lidstvo čelí. Není potřeba vracet se zpět k dobám, kdy bylo údajně vše lepší. Tváří v tvář strachu jsou fakta jednoznačná. Žijeme v nejlepší době dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369370/pokrok-deset-duvodu-proc-se-tesit-n-14v-369370.jpg 4.216
Ekonomie a obchod
Vydáno, Grada

Kniha Pokrok: Deset důvodů, proč se těšit na budoucnost

tomaser

Skvělá kniha, která se opírá o fakta oponující dennodenní negativní masáži médií. Měli by si ji přečíst především škarohlídi.

mmister
14.12.2020

Domníváte se, že svět jde od desíti k pěti, všechno se zhoršuje a katastrofy jsou za dveřmi? Autor vás v deseti fakty nabitých kapitolách vyvede z omylu a nalije vám optimismus do žil. Co lepšího od knihy chtít?

06.12.2020

Skvělá kniha, zejména pro věčné pesimisty, kterým se komunismus jeví jako skvělý a současnost jako příšerná.

painthers
22.03.2020

Naše doba se hemží apokalyptickými budoucími scénáři. Máme pocit, že svět se ubírá k horšímu, že dobře už bylo a že je svět plný násilí, zla a chudoby. Tahle kniha vám do toho přidá trochu optimismu, protože nejlépe je teď. :-)

Moiseiwitsch
11.01.2020

Pěkná optimistická knížka.

msjadepaton
09.06.2018

Je to dobrý začátek. Rozhodně bych dala minimálně doslov jako povinnou četbu každému, kdo jde k volební urně. Jsou tam výborné postřehy, co se týče myšlení lidí a jejich vnímání okolního světa. Hodně z toho jsem věděla nebo předpokládala, ale neškodí si to připomenout.
Možná bych ocenila podrobnější analýzu některých problémů a přidání více rozdílných příkladů pro ilustraci. Čísla jsou sice důležitá, ale tady jich bylo občas tolik, že mi dělalo problémy se soustředit na to, co ve skutečnosti znamenají.
Jinak je to ale důležitá publikace, která by neměla zapadnout, i když se obávám, že vzhledem k současným trendům, se přesně to stane.
Autor rozhodně nepodceňuje určité globální hrozby, které se v současnosti objevují, ale zároveň je dává do kontrastu s celkovou situací a s tím, co se dělo v minulosti.
Rozhodně doporučuji. Kéž by bylo takových publikací víc.

Johan Norberg
švédská, 1973