LuckaK.088 LuckaK.088 komentáře u knih

Manželství beze slov Manželství beze slov Carla Cassidy (p)

Taková průměrná slaďárna, která ale dobře poslouží na jedno oddychové odpoledne. Knížka nezklamala, nečekala jsem od ní zázraky.

04.07.2023 3 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Moje oblíbená autorka. Především proto, že míchá romantiku s napětím, a to mi vážně sedí. Tato knížka nezklamala, ale určitě jsem od autorky četla mnohem lepší počiny.

04.07.2023 3 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Skvělá knížka na odreagování. Slovní přestřelky a naschvály Jane mě opravdu bavily. Vtipná, romantická jednohubka na odpoledne. První knížka od této autorky, ale určitě ne poslední. Doporučuji.

28.06.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

4,5* Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí. Autor dokáže udržovat napětí, knížku nelze pomalu odložit. Vraha jsem tipovala někoho jiného, takže překvapení jako bonus navíc. Určitě budu v série Eriky Fosterové pokračovat. Doporučuji.

19.06.2023 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak tohle byl moc milý, pěkný příběh. Nápad se střídáním v jedné posteli a psaním vzkazů super, originální. Určitě zkouknu i seriál jakmile bude v češtině nebo alespoň s titulky.

12.06.2023 4 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Perfektní. Četla jsem již před lety. Teď jsem si dala opáčko a opět se ujistila, že mi styl psaní autorky velmi vyhovuje.

12.06.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Nebylo to špatné. Sice nemám ráda tyhle "rychlolásky" (to by se mělo řadit spíš do žánru pohádek, ne románů), ale i tak mě bavila. Taková velmi nenáročná oddechovka, párkrát jsem se i zasmála. Škoda, že autorka nevyužila víc potenciál příběhu. Bylo to všechno takové hopem, zbytečně uspěchané.
3* především za čtivost, Chrise, Lunu a pěknou obálku.

08.06.2023 3 z 5

Klinika Dr. Evanse Klinika Dr. Evanse Dagmar Galas

Naprostý souhlas s komentářem PetaZ. Knížka není špatná, děj odsýpá, ale určitě nezanechá dlouhodobé stopy. Přečtení nelituji, účel splnila.

06.06.2023 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

4,5* Silný příběh, který ve mně ještě dva dny po dočtení doznívá. Kniha není jen o zakázané lásce, ale také o tom, jaký vliv mají činy a osudy rodičů na jejich děti.
Ačkoliv je příběh svižný, plynulý, žádné hluché stránky, stejně jsem se přistihla, že knihu odkládám častěji, než je u mne zvykem. Rozhodně to není chyba knihy, ale moje - mého pudu sebezáchovy. Jelikož od prvních stran je jasné, že happyend se konat nebude, intuitivně jsem se bránila dobrat konce. Každopádně doporučuji přečíst, stojí za to.

05.06.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Rereading po 20 letech. V předmaturitním období patřil Remarque k mým oblíbeným autorům, tak jsem si dala za úkol si jeho díla opět přečíst. Začala jsem knihou Na západní frontě klid, a i když jsem věděla jak příběh končí, stejně slza ukápla. Remarque píše emotivní příběhy s poselstvím o nesmyslnosti války a jejích dopadech na obyčejné lidi.
V seznamech povinné četby má Remarque své místo právem.

30.05.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Přečteno na základě čtenářské výzvy. Rovněž první kniha od Jane Austen. Zprvu jsem maličko bojovala se stylem psaní autorky, který je založen především na dialozích. Občas jsem měla problém si přiřadit k dialogům správné postavy. Jakmile jsem si ale na styl psaní zvykla, knížku už jsem neodkládala. Na svou dobu velmi pěkný román. A konečně jsem se dozvěděla, o jakém úžasném panu Darcym ta Bridgit mluví :-)

30.05.2023 4 z 5