lucifrid lucifrid komentáře u knih

Šifra Šifra Kathy Reichs

Docela fajn, asi ještě přečtu někdy znovu. Ne nic úžasně světoborného, ale zas na druhou stranu příjemná detektivka pro mladé :).

06.06.2014 4 z 5

Tygří zuby Tygří zuby Tom Clancy

Asi nejhorší Clancyovka z Ryanversu. Za prvé je moc slabá. Za druhé je to celé nové a i když pár starých postav tam je, chybí tam ta větší návaznost. Za třetí a budu se opakovat, moc krátké. Kdyby se to naopak trochu pokrátilo a přidala se větší dějová linka, mohlo to být super.

06.04.2014 3 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

Dokonala knizka, o chlup lepsi, nez ta prvni. U tehle jsem se smala nahlas a hodne, coz se mi stava hodne vyjimecne :).

20.11.2013 5 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Moc jsem se těšila na návrat Jacka Ryana staršího a bohužel jsem se úplně nedočkala. Ale tak třeba v příští knize. Jako pokračování Živého mrtvého to je fajn. Rozhodně mě potěšil příběh Clarka, ale nějak se nemůžu smířit s tím, že Dingovi už bylo čtyřicet :D. Miluju Clarkovo Bez výčitek nebo jejich Duhovou šestku, ale tohle byl takový mix všeho. Jsem Clancyho hodně velký fanoušek, některé z Ryanovek jsem četla třicetkrát, některé desetkrát. Teď už čtu většinou vždy sérii celou za sebou. Nějak mi přijde, že prostě už to není úplně 100% Clancy, tak rozepisovačný, jako kdysi. Ale ono v tom tempu vydávání knížek by to ani jinak nešlo, zvlášť když mu s tím pomáhá jiný autor. Takže jsem moc ráda za další díl série a nemůžu se dočkat dalšího, nejlépe zaměřeného na Ryana staršího a starou gardu (Mary Pat, Ed (kurňa, proč v téhle knížce vůbec nebyl? co se s ním stalo? aspoň zmínka by neškodila) trochu víc Cathy a nějaká zmínka o dětech... zmínka, ne román :D) a něco ve stylu z Rozkazu prezidenta. Jelikož to má lehoučce otevřený konec, tak pokračování asi bude.

19.08.2013 4 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Je to tak trochu thriller, i když ne v dnešním slova smyslu. Když jsem jí četla v mých nácti, tak mi vadil dlouhý úvod, kterým jsem se dlouho prokousávala. Dnes se nechápu, protože kniha je velice chytlavá a děj se sune velice rychle dopředu. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Je to nadčasovka, ke které se budu stále vracet.

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Hodně dobře zakončená série a stejně jako předchozí díly čteno jedním dechem. Takový fantasy "thriller" pro mládež, ale hodně povedený.

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Nečekané, neotřelé a zajímavé. Opravdu paranormální :).

06.08.2013 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

O trochu lepší nez první díl, zvlášť ten konec navnadí :). Více děje, více emocí, více všeho :).

Stíny Stíny Richelle Mead

Uzasny dil, mozna nejlepsi z cele serie. Kazdopadne velice povedene, ctene jednim dechem. Me to po skonceni donutilo si precist okamzite dalsi dil v anglictine.

19.04.2013 4 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Naprosty souhlas s Kimmie, asi nema cenu, abych se opakovala. Bohuzel, zklamani. Docetla jsem, ale nechytlo me to. Jinak na muj vkus moc postav a trochu se mi obcas pletly. A to jsem zvykla na jine knizky, kde tech postav jsou desitky. Skoda

19.04.2013 2 z 5

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Jedna z nejlepsich spionaznich Clancyovek, v poradi serie pata. Uzasny popis ruskeho prostredi, spionu a vedeckych a technickych veci. Cte se jedna basen!

Medvěd a drak Medvěd a drak Tom Clancy

Skvela kniha, Clancy se tu opet po dlouhe dobe vraci do Ruska (a nejen tam). Vzdy me fascinuje, jak si dovede najit historickou udalost (dobu) a tu skvele popsat jako fikci a ona se pak nakonec fakt stane. Jasne, ne uplne presne, ale hodne jeho myslenek je opravdu zajimavych a fascinujicich. Jednu z veci, ktere mohou ctenare od Clancyho odradit, jsou ty nekonecne bichle. Ano, nektere knizky maji pomalejsi rozjezd (tohle ale neni ten pripad), ale pak to stoji za to. Pozor, knizka je az jedenacta v serii. Nedoporucuju preskakovat, o dost byste se ochudili.

20.04.2012 5 z 5

Návrat do ráje - Prokleté dědictví Návrat do ráje - Prokleté dědictví Rosalind Miles

Druhy dil knihy je neco jineho, nez ten prvni. To same svedci o televiznim zpracovani. Je tam vic intrik, vic sexu, vic vseho. Kniha se lisi od serialu jeste vic, nez v pripade te prvni. A to rozhodne neskodi, i kdyz serial nostalgicky miluju.

Žhářka Žhářka Stephen King

Priznam se, ze jako prvni jsem videla film, ale az druhy dil. Na jeho zaklade jsem si pujcila knizku, ktera me totalne dostala (film uz tak super nebyl). Velice ctive, zthtla jsem to velice rychle a zhltnu jeste nekolikrat :).

Kola Kola Arthur Hailey

Haileyho miluju, ale tohle je jediná kniha, kterou jsem zatím četla snad jen dvakrát. Ale určitě se k ní vrátím. Jen mi prostě nesedla jako ty ostatní, které mám načtené (20x a více; mimo V nejvyšších sférách, tu jsem prostě nedala).

20.04.2012 3 z 5

Příšera Příšera Christopher Pike

Jedna z "jiných" knih od Pikea, hlavně díky tomu konci. Horor na fajn úrovni. Rozhodně doporučuju :).

Společník Společník John Grisham

Grishama mám moc ráda, ale jeho nové romány už tak ne. Takhle kniha byla celkem fajn, ale po pravdě mi moc v hlavě neutkvěla. Napsal mnohem lepší knížky. Ale doma ji mám :).

20.04.2012 3 z 5

Spálený toast a jiné filozofické úvahy o životě Spálený toast a jiné filozofické úvahy o životě Teri Hatcher

Velice vtipně sepsaná kniha. Ne že bych Teri měla za nafoukanou, ale prostě většina hereček je stereotypem rozmazlených pipin. I když to v mnoha případech není pravda. Díky této knize u mě Teri hodně stoupla, za to co dokázala a především, že nikdy nepřestala bojovat. Je fajn zjistit, že i herečky jsou chytré a fajn ženské.

Přepište dějiny! Přepište dějiny! Robert Záruba

Kniha v tomhle případě nenahradí video, ale je to taková libůstka v mé knihovně. Přináší tu úžasnou atmosféru naganské olympiády a zároveň vtipné komentáře a zajímavosti. Není sice moc tlustá, ale za to naprosto vypovídající.

CSS Kapesní přehled CSS Kapesní přehled Jiří Kroužek

Naprosto odpovídá názvu - kapesní přehled. V šikovném formátu A5, s šikovnou kroužkovou vazbou. Za ty peníze to nej :).