lucievach lucievach komentáře u knih

Most Most Gregor Dorfmeister

Pokud chcete zkusit zacit číst válečne romány, tak tato kniha je ideální. je čtivá, působivá, silná, ale zároveň jaksi jednoduchá. příběhem o boji o most, který hájí skupina sestnactiletych kluků, se prolíná vypravování jejich dosavadního krátkého života, vzpomínky a životní otázky. Určitě stojí za přečtení.

16.06.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Rozumím všem superlativum na tuto knihu, mě také uchvátila - jen ten konec, no nevím... nechci nic prozrazovat, ale happyend!?

17.05.2016 4 z 5

Stíny na ostrově Stíny na ostrově Barbara Erskine

Romány pro ženy a červená knihovna nejsou v mé oblíbené četbě, ale jednou za čas mě přepadne chut přečíst si neco oddychoveho, romantického a nenáročného. musím říct, že všechno tato kniha splnila, hezké povídky, které ač romanticky laděné, nezvysily cukr nad přijatelnou hranici :) určitě doporučuji jako ideální letní čtení k vodě - jedna povidka - šup do vody - druhá povidka - otočit na záda kvůli soumernemu opálení - treti povidka - dát si krátkého slofika - ... :))

08.05.2016

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

James Rollins je můj oblíbený autor, a i ted nemůžu hodnotit jinak než kladně. taková krvavá cesta do středu země ;) Co mě ale u podobných dobrodružných, chcete-li thrilleru, stále překvapuje, je to, jak hlavní hrdinové, po fyzické stránce malem zabití, minimálně však dobití, 20hodin denne je chce něco zabít (pokud budeme milosrdní a ať si čtyři hodky pospi), vidí kolem sebe jen masakr mrtvých těl svych druhu a stejně maji ještě sílu, chuť a náladu na sex :)) . já si nemůžu pomoct, mě by to dorazilo. :))

04.05.2016 4 z 5

Křížové výpravy Křížové výpravy Antony Bridge

určitě doporučuji jako populárně naučnou knihu, u které zapomenete, že nectete roman - to vám ale dojde po deseti řádcích, kdy kandidáta na hlavního hrdinu minimálně setnou či ho tak dlouho krmí vlastním masem dokud nezemre... romantika to rozhodně není :)

28.04.2016 4 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Nejdřív mě trochu zamrzelo, že ani jedna z postav ani děj nijak nezahrnuje čechy, byť je autor čech, ale co, ať je to trochu světové - odpouštím. Po pár stránkách přišla logická myšlenka - tady někdo četl Rollinse, Browna, Berryho apod. ale nakonec musím říct - klobouk dolů, jsem ráda že jsem četla a hryže ve mně myšlenka - neco na tom asi bude :) p.s .četla jsem recenzi a termín atavisticky se v knize objevil jen čtyřikrát - aspoň jsem se naučila nové slovo :)

24.04.2016

Pán much Pán much William Golding

Myslím, že k nějakým knížkám musí člověk dospět, aby je ocenil a spravně pochopil. K tomuto dílu jsem ještě nedospěla. Prostě já nevím : parašutista? jen tak přilétl na pustý ostrov, kde se tam vzal? ... a když už je situace vyhrocená, přichází deus ex machina. teď ne Pane much, třeba někdy příště.

28.03.2016

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

První jsem četla knihu Zmizelá a ta mě opravdu nadchla, psychothriller podle mého gusta :) na temné kouty jsem byla vysloveně natěšená, ale bohužel, na mě moc krvavé - jen popis, kdy vraždili krávy mi úplně stačil. Myšlenka, nápad, spád, čtivost ano, ale opravdu to nešlo napsat víc ve stylu Zmizelé a míň popisu jatek? Hold jsem asi slabá povaha.

22.03.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha má krásnou vizuální podobu, snadno a rychle se čte - to bez debat, ale obsah jako by už byl někdy - někde napsaný / řečený .... prostě obsahově nic nového, ani uceleného, to raději knihy od Anny Gavaldy.

13.03.2016 2 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Do gullivera jsem se donutila až po dlouhé době a to jen z důvodu ilustraci, no já vím, je to hrozny duvod, ale ilustrace od Cyrila boudy mě nesedly a když jsem otevřela knihu a uviděla jsem vyobrazení například lapuťanů nebo jahuů zase jsem ji zavřela. naštěstí jsem to nakonec překonala :) gulliverovy cesty se mi libily, je to knížka ctiva, lehce dobrodruzna, zabavna, místy ironická. (Cyrilu boudovy se omlouvam ;) )

05.03.2016

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Je to pohádka pro děti, odmyslete si králíky a je to román pro dospělé plný odvahy, překonávání překážek a síly. Myslím, že v téhle knížce si každý najde něco svého. Někde jsem četla doporučený věk pro tuto knihu jako u stolní hry : 9-99let :) za mě prostě ano - zkuste ji.

05.03.2016 5 z 5