Luciett.ka Luciett.ka komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knihou jsem nadšená. Jde o "romanťák" ale narozdíl od jiných mi nepřišel tak stupidní. Líbilo se mi střídání děje "Teď" a "Tehdy".
Autorka mě dokázala tak vtáhnout do děje a hltala jsem každé slovo.
Na mě působila hodně emočně, málokterá kniha mě rozbrečí, ale tady se to povedlo.
Bylo to mé první setkání s Colleen a řadím ji mezi své favotity a budu určitě pokračovat v dalších titulech.

07.03.2020 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Klasika.
Každý tento příběh zná, všichni jsme ho uviděli a slyšeli v různých verzích.
Přesto ji mám moc ráda a navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař je má srdeční záležitost.
Zamilovala jsem si ho hlavně díky muzikálu, ale i samotná kniha vás dostane. Přečteno na jeden dech a několikrát.
Řekla bych, že i dnes je tematika Krysaře velmi aktuální.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejlepší knížka mého dětství.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Po přečtení prvních stránek jsem knihu odložila s tím, že mě nebaví. Klasický romantický, řekla bych až nereálný děj. Později jsem se k ni vrátila a zbYtek dočetla během chvilky. Sice už od začátku víte, jak to mezi hlavními hrdiny bude probíhat a jak to asi dopadne, ale jako odpočinkové čtení je to hezké. Nakonec si mě autorka získala a už pokukuji po dalších dílech série.

07.03.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ačkoli tu čtu průměrné i negativní reakce, mě se kniha líbila. Řadím ji mezi oddechové čtení, nic náročného, člověk se pobaví, ale jsou zde i smutné části. Veselí je první kniha, co jsem od této autorky četla a ráda si přečtu i další.

Jediné malé mínus je, že často přeskakuje najednou do jiného děje, takže mi občas dělalo problém se orientovat.

03.01.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Líbila se mi myšlenka propojení všech příběhů a všech žen. Bavilo mě to. Moje druhá kniha od Třestíkové a nezklamala mě. Líbí se mi její styl psaní.
Ke knize se ráda vrátím a určitě by bylo i hezké filmové zpracování.

12.01.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Z knihy jsem nadšená.
Dobře propracovaný a velmi zajímavý svět, který vás do sebe vtáhne.
Když jsem začala číst, nedokázala jsem přestat a pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Upřímně, na tuto, jaký kolem této knihy byl obrovský boom, jsem od ní čekala víc.
Některé pasáže jsem musela přeskakovat, protože mě opravdu nebavily a dočíst ji jsem měla také problém.
Možná, že když ji zkusím za čas znovu, bude to lepší, ale moc šancí ji nedávám.

24.02.2020 2 z 5

Tento příběh jsem nejdříve myslela, že nedočtu. Kvůli začátku, který je smutný. Ale prokousala jsem se a vyšlo z toho dobré čtení. Nic náročného, spíše bych to přirovnal k příběhům, které miluji patnáctileté dívky. Občas trochu stupidní, hlavní hrdince bých občas dala pár pohlavků.
Ale musím říct, že se to četlo dobře a rychle.

08.01.2020 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Moc mě to nenadchlo.
Příběh je zajímavý, ale četlo se mi těžce, musela jsem se pokaždé nutit do toho, abych pokračovala ve čtení.

07.01.2020 2 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Lehké, pěkné oddechové čtení.
Ikdyž bych podle názvu čekala více vánoční atmosféry.

07.01.2020 3 z 5

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Tato herečka mě moc baví, ráda koukám na její filmy a ačkoli nedokážu přesně říct proč, její život mě fascinuje.
Kniha se mi proto četla moc dobře. Je zde dobře popsáno vše od dětství, přes filmové začátky, Německo, tak těžký návrat do Čech, po Rakousko.