Lucie.noci.upij Lucie.noci.upij komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Nejdříve jsem se do cca strany 100 ošívala že to nedočtu, přišlo mi že se tam popisují zbytečnosti a že z příběhu bude spíš nesmyslná pohádka, ale pak se kniha rozjela neuvěřitelným tempem a vůbec toho nelituju, ba naopak jedna z mých nejlepších knih co jsem četla. Neustálé zvraty a situace ve kterých už si člověk myslí že není pokračování, lidské dno a pocity štěstí z naprosto obyčejných věcí. Prostředí které bych nechtěla navštívit ani ve skafandru.

27.07.2017 5 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Jedna z mála knih, kterou nemohu v noci zavřít a kterou si hned ráno beru s sebou do práce a dočítám potají pod stolem :-) Moje první "Betty" velmi překvapila. Tak ponuré, negativní a přitom blázivě veselé :-D

08.08.2017 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

U druhého dílu jsem si asi již zvykla na styl, který mi přišel dokonce i zábavný, proto dávám o hvězdu víc. Velmi odpočinková kniha s nenáročným čtením vhodná jako proklad mezi náročnějšími knihami.

03.04.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha je velmi dobře čtivá, ale nepřijde mi tolik humorná jako jiným. Pobavilo mě jen minimum pasáží. Taková spletenina nesmyslných náhod a technologií. Odpočinková rychle přečtená kniha. Nejásám z toho, ale vzhledem k zvědavosti jak celá ta blbina dopadne si časem přečtu všechny díly.

31.01.2017 3 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Ten jejich kluk mě silně rozčiloval, mít ho doma, už je v ústavu. Ale o tom ta knížka je a dávám opět 5 hvězd.

24.02.2017 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Stejné napětí jako v prvním díle, jen už jsem byla silně nervózní z hlavní postavy, z její hlouposti a unáhlenosti. Ale to k tomu patří, bez toho by kniha byla jen obyčejným průměrem. Těším se na další díl a doufám že bude stejně dobrý jako první dva.

10.02.2017 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha je napínavá ač se děj odehrává na malém prostoru. Pocity které nenechají člověka klidným a musí tu knihu dočíst a po dočtení už chce číst další díl.. Jen pár pasáží bylo zbyteně zdlouhavých, ale opravdu jen pár, neubírají na mém hodnocení. Příjemná oddychovka pro odpočinkové večery.

10.02.2017 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Kniha měla nápad, děj byl neustále zajímavý, krásné vykreslení starého Londýna a cestování časem mě nadchlo. Dávám 4 hvězdy za některé zbytečné pasáže, jinak propracovanost příběhu dobrá, kniha čtivá, konec zajímavý. Patří mezi ty, které si ponechám v knihovně.

31.01.2017 4 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Rozlezlé, rozvláčněné, nudné. První knížka od Prachetta a zklamalo to na celé čáře. Dočteno s obtížemi kvůli dobrému námětu. Možná jen nejsem Prachettovský typ, když ostatní hodnotí velmi kladně..

08.08.2017 2 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Útrapy v Osvětimy popisované trochu jinak, silněji, hlouběji. Kdybych nemusela odložit knihu kvůli povinnostem, přečtu ji jedním dechem. U knihy jsem se i zasmála ve scéně s otvíráním oken, ač jim do smíchu tedy nebylo...

24.02.2017 5 z 5

Smrt svatého Vojtěcha Smrt svatého Vojtěcha Vladimír Körner

Kniha velmi složitého jazyka, zřejmě budu muset ještě hodně dozrát, aby mě bavilo knihu číst. Ve 35-ti letech je na tuto knihu ještě asi moc brzy a vyloženě knihomol nejsem. Myslím že příběh bude pěkný, ale přečíst 10 stran a vědět co se tam vlastně událo je pro mě příliš náročné.

31.01.2017 1 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Moje první kniha od Agathy a musím říct že jsem čekala víc. Zpočátku se zjevuje mnoho postav, jednou je daná postava označována příjmením, jednou jen křestním, čtenář je dost zmatený. Kniha plná dialogů, některé z nich se mezi různým postavami dost opakují, některé nejsou vůbec důležité. Vraha jsem odhadla v půlce knížky aniž bych znala jeho důvod. Dávám 3 hvězdy a zkusím dát spisovatelce šanci s jinou knihou.

23.01.2017 3 z 5