lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Kdybych měla vystihnou tuto knihu jedním slovem, bylo by to: ZNEKLIDŇUJÍCÍ. Stále vás nutí přemýšlet nad morálkou. Je možné sebrat lidem možnost volby? "Vyrobit" je přesně pro jejich budoucí povolání? Na druhou stranu - všichni jsou přece v tom novém světě tak šťastní.

02.06.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jako v mnoha komentářích pode mnou jsem se i já v Holdenovi viděla. Různé jeho názory, myšlenky a průpovídky jsou pro mě nezapomenutelné. V zásadě se toho v knížce moc nestalo, ale z nějakého důvodu byla zajímavá a čtivá. Určitě se k ní ještě vrátím.

02.06.2016 5 z 5

Století páry Století páry Petr Schink

Zajímavý a hodně promyšlený steampunkový svět a hlavní hrdina. Jak už to bývá některé povídky byly lepší, některé horší.

02.06.2016 4 z 5

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Výborná kniha duchařských povídek, až na předposlední mě všechny mile překvapily.

26.03.2016 5 z 5

Nemilovaná: z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná: z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Četla jsem dost knih na téma holokaustu, ale tahle se od všech ostatních dost lišila.
Perla Sch. je neuvěřitelně pragmatická dívka - dělá, co dělá, aby se vyhnula dalšímu transportu, nestydí se za to, nelituje se.
Za mě pět hvězdiček - tuto knihu si budu dlouho pamatovat.

21.03.2016 5 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Milá knížka pro milovníky zvířat, zvlášť koček. Moc se mi líbila kapitola o historických osobnostech, které chovaly kočky. Překvapilo mě, že mezi milovníky koček patřili např. kardinál Richelieu nebo Winston Churchill.

07.03.2016 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Povídky, až na pár, byly skvělé. Nikdy dříve jsem se s dílem těchto autorek nesetkala (kromě Frankensteina Mary Shellyové) a byla jsem příjemně překvapena.

04.03.2016 5 z 5

Manifest komunistické strany Manifest komunistické strany Karl Marx

Jako komentář se hodí poznámka ke Karlu Marxovi v Ďáblově slovníku ekonomie a financí (Pavel Kohout): Pokud své celoživotní dílo postavíte na chybném předpokladu, budete se už navždy mýlit.
Co se týče obsahu a formy knihy: je plná nesmyslů a i Mein Kampf je čtivější. Tu jednu hvězdičku dostala za svůj historický význam (i když zhoubný).

26.02.2016 1 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Každý zná Frankensteina nebo si to alespoň každý myslí.
Po přečtení knihy musím říct, že je úplně jiná než jsem si ji představovala - ještě lepší. Jediné, co bych vytkla, je Viktorovo nelogické chováni.

26.02.2016 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhý zaklínač mě nadchnul ještě více než ten první. Doporučuji.

25.02.2016 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Mé první setkání s Geraltem z Rivie. Nechápu, jak mi mohl tak výborný autor jako Andrzej Sapkowski tak dlouho unikat :)

09.02.2016 5 z 5

Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jón Gnarr

Vtipná a zajímavá kniha o trochu jiné politice.

08.02.2016 4 z 5

Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Miloslav Švandrlík

První kniha od pana Švandrlíka, která mě zklamala...

08.02.2016 3 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Dojemná a krásná knížka o kočkách a jejich lidech. Doporučuji.

19.01.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha se skvělým humorem. Už dlouho mě žádná kniha nepobavila tolik, abych se nahlas smála v autobuse :)

14.01.2016 5 z 5

Historické pády a vzestupy Historické pády a vzestupy Louis Baldwin

Zajímavě vylíčené osudy světových osobností. Jedinou výtku mám k výběru "osobností" ke konci knihy (nezdá se mi, že by američtí herci byli pro svět významní jako třeba Napoleon nebo G. Washington).

04.12.2015 4 z 5

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Úžasná vtipná knížečka o nátuře tohoto severského národa se všemi zvláštnostmi a výstřelky.

09.11.2015 5 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Tento díl mě vážně zklamal. Děj se vlekl a musela jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetla. Další díl už rozhodně číst nebudu.

06.11.2015 3 z 5

Ďáblův slovník ekonomie a financí Ďáblův slovník ekonomie a financí Pavel Kohout

Skvělá kniha o ekonomii, u které se rozhodně zasmějete.

20.10.2015 5 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Některé části se dost vleky. Celkově jde spíš o fungování ve Woodbury než o boj s kousáky. Lilly se mi zprotivila ještě víc.

15.10.2015 4 z 5