LucaM. LucaM. komentáře u knih

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Čtivý, ale pro mě až moc zdlouhavý příběh, kde je jedinou zápletkou zatajená pravda, kterou mohli hlavní aktéři vyřešit za pět minut dvěma větami.
Ale abych nebyla moc kritická. Ona byla správně střelená a on někdy k sežrání.
Něco jsem jim někdy ani nevěřila a toho sexu, broskviček, mušliček a kolíků bylo občas až moc.
Na dovolenou na přeplněné pláži, kdy se na čtení nezvládnete pořádně soustředit asi dobrý, ale já si další díly série nechám nejspíš ujít.

18.03.2024 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Od Markéty už jsem něco málo četla, slyšela pár epizod jejího podcastu a baví mě i její příspěvky na Instagramu. Mám její projev ráda a Majonéza k snídani mě rozhodně nezklamala.
Hlavní hrdinku Emu vykreslila skvěle, ta holka mě bavila. Takový Sheldon (z Teorie velkého třesku) v sukních a toho miluju.
I když to byl příběh ze života osmnáctileté holky, životní příběhy jejích dospělých blízkých ho přibližovaly i k nám, dříve narozeným.
Dobře se četl a mě bavil. Další, i ty starší dílka Markéty Lukáškové si nenechám ujít.

05.03.2024 4 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Knížky od Jodi mám moc ráda a proto mě mrzí, že tato mi úplně nesedla.
První půlka byl klasický příběh o turistce na Galapágách s nádechem lockdownu a romantiky, druhá půlka připomněla dobu nedávnou. Covid, lockdown, strach o své blízké.
Určitě bylo v knize pár velmi zajímavých momentů a určitě se jí nedá upřít čtivost, ale četla jsem od autorky i lepší kousky.

18.02.2024 3 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Dostala jsem, co jsem potřebovala.
Milou oddechovku, nad kterou nebudu muset přemýšlet, milostnou zápletku, pár hot scén a pohled na život v New Yorku.
Druhý díl série se mi líbil víc, než první. Jak Tuck, tak i Francesca mi byli velmi sympatičtí, stejně tak i jejich “rodina a práce.
Jo, bylo klišé i happyend, ale to je přesně to, proč teď po téhle knížce sáhla.
Oddechovka na víkend nebo dovolenou.

03.02.2024 5 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Pro někoho jako já, kdo věděl o Marie Callas pouze to, že to byla věhlasná operní diva, byla tato kniha velmi milým a zajímavým překvapením.
Další z řady beletrizovaných biografií mi představil dámu s velkým hlasem i srdcem, které bylo plné její milované hudby a také citu k jednomu velmi významnému muži. Aristotelu Onassisovi. A právě jejich komplikovaný vztah máme možnost sledovat ve dvou časových rovinách. Život v luxusu, s vysokými nároky okolí i pod drobnohledem paparazzi.
Velmi se mi líbilo zpracování, kdy Maria nebyla jen vykreslena jako zářící hvězda, ale i vzteklá, panovačná a sebestředná žena. Která, když nebylo po jejím, dokázala rozpoutat pořádné peklo.
Čtení jsem si moc užila, i když fanoušek opery ze mě asi nikdy nebude.

30.01.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Druhý díl ze série Nemocnice Whitehouse byl bolestnější, hlavní postavy si procházely psychickým traumatem jak po nešťastném výbuchu v nemocnici, tak i svým vlastním z minulosti. Hlavně Sierra, která je jednou z hlavních hrdinek druhého dílu. Drsná, nepřístupná, sarkastická mladá lékařka, jejíž tvrdou slupku postupně odlupuje kolegyně Laura, ale i kolega Mitch.
Sierra a Mitch se do sebe samozřejmě zamilují, ale jejich romantická linka není vysypaná růžovými okvětními lístky, ba naopak. Navíc Mitch se zotavuje z popálenin, které utrpěl při výbuchu na konci prvního dílu.
Ava Reed nám opět nabídla zajímavý příběh z pohledu obou hlavních hrdinů, který podle mě neplynul úplně hladce a občas mi přišlo, že autorka trošku neví kudy kam. Ale čtení to bylo fajn a kdo má rád tyhlety “nemocniční záležitosti, určitě si přijde na své.

09.05.2024 4 z 5

Představa o tobě Představa o tobě Robinne Lee

To se povedlo! Fanfikce pro trochu dospělejší holky, co už mají něco odžito, ale stále nevyrostly ze sladkého snění. Ruku na srdce, kdo z vás nikdy platonicky nemiloval nějakého fešného herce nebo zpěváka? Hmmm? Já tedy ano.
Autorka krásně vystavěla příběh o vztahu muže a ženy, kde velkou roli hraje značný věkový rozdíl, který by byl v opačném případě téměř normální, ale tady je žena starší a to se neodpouští. Proč?
Navíc on je členem mega slavné chlapecké kapely a platonicky ho miluje její třináctiletá dcera a s ní miliony dalších děvčat.
Ona, Soléne, bojuje sama se sebou, svým okolím, fanynkami, aby si udržela zdravý rozum, lásku, jejíž sílu dosud nezažila a bojuje, aby udržela svou dceru v bezpečí.
On, Hayes, je okouzlující mladík, zmítaný slávou a šoubyznysem, je pod obrovským tlakem veřejnosti a bulváru.
Upřímně jsem cítila jejich bolest, když se jim celá společnost snažila zničit vzájemnou lásku. A bylo mi jich líto.
K zamyšlení je, jak dokáže být společnost krutá a nespravedlivá a cena za slávu, obdiv a život na výsluní někdy až příliš vysoká.
Příjemné čtení s prvky erotiky, podle mě tak akorát.
A už se moc těším na film.

09.03.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Podle anotace jsem čekala trošku něco jiného. Doufala jsem více v možnosti vcítit se do bohémského života umělkyně ze začátku minulého století, ale víc než to na mě ze stránek knížky dýchalo zoufalství, chudoba a hlad lidí v období 1.světové války. Což jsem nečekala. Neříkám, že život sestry Gusty, učitelky Milady byl nezajímavý, naopak. O celibátu učitelek v té době jsem nevěděla a její oddanost starší sestře umělkyni byla až ohromující, ale v příběhu mi vadilo pár věcí, které mi neseděly a z dopisů od Gusty mi chyběly momenty, které by zacloumaly s mými emocemi.
Co musím vyzdvihnout je nesporně jazyk s jakým tak mladá autorka dokázala popsat dobu dávno minulou. Ten mi přišel naprosto autentický.
Doslov vylepšil stránky závěrečné části, která se mi moc nelíbila.
Každopádně kniha určitě splnila svůj účel a přinutila mně si o malířce Augustě Nekolové vyhledat podrobnější informace.

06.02.2024 3 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Pokračování Hry na druhou mě potěšilo. Ráda jsem se vrátila za Nelou a jejími skvělými syny a doufala, že se jí do života zase vrátí i Ben.
Jenže ta holka mě zklamala. Tak, jak jsem jí v prvním díle rozuměla, tak mě v pokračování vážně štvala. Až jsem měla chuť jí nějakým imaginárním klackem pošťouchnout, ať se probere.
Kam se podělo její sebevědomí?
Byla to zdravá, nejspíš i velmi hezká žena v nejlepších letech a navíc měla dvě úžasné děti, které jí byly oporou. No a pálil za ní skvělý mladý kluk se srdcem na dlani. A ona se pořád někde zakopávala a z každé nové situace nebo překvapení byla hned úplně vedle.
Život si nechávala protéct mezi prsty.
No a pak se musela pořádně uhodit do hlavy, aby se jí rozsvítilo a uvědomila si, že žije jen jednou a konečně začala žít život, který si zaslouží.

Pokud to byl záměr autorky, vyvolat tyto emoce, malinko čtenáře rozladit, aby měli chuť hlavní hrdinku popohánět jistým směrem, tak u mě se jí to povedlo na jedničku.

Milé čtení na dvě odpoledne, které naznačuje, že rozvodem ani blížící se čtyřicítkou život rozhodně nekončí.

Moc děkuji za příležitost si knihu přečíst jako recenzní výtisk a těším se na další Zuzčiny knihy, protože má co nabídnout.

13.09.2023 4 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Doufala jsem v zajímavý příběh a ten jsem dostala.
Co by bylo kdyby …?

Každý na planetě dostane svůj provázek a musí se s tím vypořádat po svém. Zejména ti s krátkým provázkem, protože délka provázku určuje celkovou délku vašeho života.
A jak už to tak u lidského pokolení bývá, nastává diskriminace krátkých, boj o moc, protesty a zmatky. A čtenář to celé sleduje z pohledu celkem osmi hrdinů, kteří mají různě dlouhé provázky a jejich osudy jsou jistým způsobem propletené.
A ve finále nám autorka naservíruje jedno důležité poselství: Žij každý den svůj život, jako by jsi měl krátký provázek = život.
Za mě fajn čtení, podnítí k zamyšlení, co bychom dělali my, kdybychom dostali provázky a jestli bychom vůbec chtěli znát jejich délku ? Hm, toť otázka.

22.04.2024 4 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

I další kniha z edice Významné ženy mi rozšířila obzory. O Audrey Hepburn jsem toho před přečtením tohoto beletrizovaného životopisu moc nevěděla.
Autorka se nás snaží seznámit s celým jejím životem. Od malé šestileté holčičky vyrůstající v Holandsku, přes dospívající slečnu snící o kariéře primabaleríny až po zářící hvězdu filmového plátna. Popisuje ji jako velice skromnou, milou, místy až nesebevědomou ženy, toužící hlavně po lásce a mateřství.
Příběh je čtivý, vystihuje Audreyiny problémy v manželství, se kterými se potýkame i my všichni, komplikovanější vztah s matkou i mateřskou lásku k vlastním dětem.
Bohužel mi hodně vadil překlad, některá slova jako by vypadla ze středověku a postavy spolu v přímé řeči mluvili jako v 18. století. Škoda.
Ale na Prázdniny v Římě se ráda brzy podívám, právě díky této knížce.

03.03.2024 3 z 5