lucakuca lucakuca komentáře u knih

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Úžasně vtipné vysvětlivky. Jsou tam hlášky, které ocení spíše dospělí. Např. Bílý Tesák má syna Mléčného Tesáčka. Ha! Vidíte?

28.03.2020 4 z 5

Bouřkový drak Bouřkový drak J. R. Castle

Skvělá dračí fantasy, čtená jedním dechem. Co říct nového? U každého dílu je to stejné. Stručné, jasné, akční bez omáček a příkras. Problém je tu, jdeme ho řešit!

28.03.2020 5 z 5

Jezevec Chrujda ostrouhá křen Jezevec Chrujda ostrouhá křen Petr Stančík

A něco pro nejmenší. Vtipné hraní se slovíčky „Křen se křenil.“ „Křenovo jméno je Slzoroň.“ Taková jednovečerka.

28.03.2020 4 z 5

(Ne)priateľ ďateľ (Ne)priateľ ďateľ Julian Gough

No vážně bomba! Poučná neuvěřitelně jemným způsobem. Padla mi brada až na kolena, a to jsem dospělák jak víno.

16.03.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Trošku rozpačitá. Děj je vyprávěný pozpátku, takže hned vím. Víc než samotný děj mě fascinovala fakta. Klobouk dolů.

16.03.2020 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Drsně faktická kniha. :-) Dobré hlášky a příběhy :-). A úžasné rozdělení měsíců. Dávkovat jako hořčici. Když je jí hodně, už to není ono.

14.03.2020 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Malé čtivé balení do kabelky. Vtipné i mrazivé, ale oddělení Q to není. :-)

12.03.2020 3 z 5

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Romantické, tajemné a bububu strašidelné. Pohádka o bohatém princi, který je vždy ve správný čas na správném místě a vždy všechny zachrání. Dejte k sexy chlápkovi tucet sirotků a naměkko je každá sukně od 1 do 100 let.
Ona kráska cudně klopí oči, vaří úžasné rajčatové polévky s chlebem, je velmi pracovitá, naivní, až se mi oči kroutí do vývrtky a neustále v nesnázích...
Na mě to bylo harlekýnské... To není špatně pozor!

20.06.2024 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Co přesně znamená ten výraz „přátelé s výhodami“? Třeba, že ti platí zdravotní pojištění? Neeee :-), ale zamotá ti pěkně hlavinku jako tahle knížka, co se tváří jako naivní holka a přitom je to skrytá vážná dáma.

28.07.2020 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Neurvalec Anton. „Jsem legenda a vy stádo.“ Nasedla jsem na romantickou lodičku a dojela na raftu černočerného humoru Antona Brekkeho. Až skoro týravé hlášky na kolegu Torpa :-) přiznám se – sedly. Čtivé, dvou dějové a nakonec jak jinak než mazaně propojené.

03.07.2020 4 z 5

Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Nadja Fendrich

Speedy je vážně bourák :-). Zažívá bezva dobrodružství, baští dobrotu superspeciál a sní o pokladu plném zlatých poklic na kola, zlatých zpětných zrcátek, zlatých volantů, a tak. :-)

23.06.2020 5 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Ajta krajta. Hodnocení žvejkám jak špatně udělanej stejček. Obrázky se moc vyvedly. Děj jsem měla zaseknutý v zubech a drtila ho tesákama. Nečetla jsem "originál", tudíž jsem byla v …. (jinde).

04.05.2020 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Milé, čtivé, romantické. Oddechovka o první lásce – nelásce, přátelství – nepřátelství.

09.04.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Mě to prostě nebavilo. Dočetla jen na stranu 94.

07.04.2020 1 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Fantazie rozjetá na plné obrátky! "Jules Vernes" ruku v ruce s Jane Austenovou - plně souhlasím (Mary Jo Putney). Vzducholodě z Anglie až na Mars. Perfektní bláznivina! Dobrodružné, čestné, bojovné i tak trochu romantické.

04.04.2020 5 z 5

Autorova odysea Autorova odysea Chris Colfer

Tento díl se mi zdál nejslabší, ale nic mi nebrání, těšit se na další - poslední.

28.03.2020 3 z 5

Podfuk na Korsice Podfuk na Korsice Peter Mayle

Echt francouzské. Plné jídla, luxusního vína a malinkého problémku. Chtělo by to více akce než šampusu. Jo a nečtěte to o hladu.

28.03.2020 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Dočetla a trvalo mi to dlouho. A přitom nemůžu říct, že by kniha byla špatná, to vůbec. Na to, že je "dětská" pro mládež - hmm. Určitě je určená pro profi YA čtenáře.

16.03.2020 2 z 5

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Nádherné obrázky s minimem textu. Obrázky jsou lepší než příběh :-). Tímhle děti neuspíte :-) Je to koukací kniha.

14.03.2020 4 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Život jedné paní protkaný úsměvnými příběhy. Oddechové, lehounce plynoucí a hlavně nenáročné čtení pro milovníky pejsků, kteří preferují: "Jen žádné drama!"

14.03.2020 3 z 5