luboskniha luboskniha komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Přeskočil jsem Percyho Jacksona a rovnou se vrhl na sérii o Magnusovi. Sice tahle série patří pro jinou věkovou kategorii než jsem já, přesto mne kniha uchvátila. Přečetl jsem jí na jeden nádech a vím na 100%, že jsem neudělal chybu, když jsem si koupil celou serii.

22.03.2020 5 z 5

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Tuto knihu jsem si přímo zamiloval. Knize nemám co vytknout, naprosto mě pohltila. Po dlouhé době kniha od které jsem nemohly odlepit oči. Za mě naprosto (a kéž by šlo i více) 5*. Jsem rád, že už vyšel i druhý díl. Takže hurá do e-knihkupectví :).

22.03.2020 5 z 5

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Sice je kniha pro spíše mladší čtenáře, ale neodolal jsem a knihu si koupil. Přece jen se hlásila jako jeden z velkých bestsellerů roku 2019. A chybu jsem neuděl. Kniha je velice čtivá a v podstatě jsem jí zhltnul za jediný den. Postavy jsou sympatické, děj ubíhá rychle a svět který autorka vytvořila bude patřit k mým nejoblíbenějším. Jediné co mi na této knize vadí (a ostatně i na podobných knihách) je to, že 12-ti leté děti se chovají téměř dospěle a že se celkem jednoduše dostanou do situace, kdy jde o život a zázračně v sobě probudí nezměrnou sílu a bla bla bla. Každopádně tato kniha patří mezi mé oblíbené a těším se na další díl :)

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Možný SPOILER !!!
Paráda! Pátý díl opět nezklamal. Knihu jsem přečetl za dva dny a pomalu jsem ani nedýchal. První tři díly mi přišli trochu předvídatelný, ale tento díl....VAU. Naprosto dokonalé. Jsem rád, že již celou knihu nás provází největší požírač očí na světě :D. Bez něj by to opravdu nebylo ono. A konečně si Kellen vrznul :D. Velice povedený díl, už se nemůžu dočkat velkého finále!

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Kniha přečtená mrknutím oka. Další příběh Kellena mě opět neskutečně pohltil. Nemám co víc dodat než BRAVO a hurá na další díl.

Krvavý trůn Krvavý trůn Lucie Fidlerová

Nedočteno, odloženo a zamknuto hluboko ve sklepě. Druhý díl psal snad někdo úplně jiný. Po padesáti stránkách se to už nedalo. Nepovažuji se za náročného čtenáře, ale jakmile kniha nemá alespoň trochu ,,kou*e", tak s to opravdu číst nedá. Škoda, potenciál by to mělo.

03.01.2020 1 z 5

Nejtemnější cesta Nejtemnější cesta Guy Gavriel Kay

Skvělá kniha a dobré zakončen této trilogie. Bohužel mi někdy přišlo, že se autor snažil knihu ještě víc nafouknout, tak tam nacpal pomalu kde jakou blbost. Konec knihy byl na mě moc ,,ukecaný". Každopádně jsem si celou trilogii náramně užil. Doporučuji.

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Výborná kniha, výborný závěr, výborné všechno! Tato série mě neskutečně pohltila a těším se, až si jí zase po nějaké době opět přečtu.

Otrhanec Otrhanec Tom Lloyd

Autor pokračuje s příběhem přímo bravurně. Kniha se opět čte sama a nemohl jsem se od ní odlepit. Za mě jednoznačně zatím nejlepší díl. Neváhám a vrhá se na další :)

Vykradač hrobů Vykradač hrobů Tom Lloyd

Třetí díl super. Moc si tule sérii užívám. Je to pohodové a napínavé čtení, které člověka pohltí. Těším se na další díl.

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Celkově fantasy knížky od českých autorů moc nemusím. Je hezké, že autorka na svůj věk napsala knihu (to já bych nedal i kdybych na to měl sto let). Děj knihy byl divný, pořádně jsem se v tom nevyznal. Jednou byly postavy hrdinové, kteří dokáží téměř cokoliv, aby se o dalších 20 stran chovali jako ukňouraný bábovky. Nelíbili se mi ani ty ,,flashbacky,, - to je pro mě hrůza i ve filmech. Jako kniha na zkrácení dlouhé chvíle dobry a druhý díl si přečtu pouze proto, že.... ani vlastně nevím proč.

07.12.2019 2 z 5

Posel soumraku Posel soumraku Tom Lloyd

Druhý díl byl podle mě trochu slabší než první. Opět přibylo množství postav o velikosti malého státu - díky Nartisovi za seznam postav :). Kniha opět velice čtivá a doporučuji všem, kteří hledají pravé fantasy.

10.08.2019 4 z 5

Pán bouří Pán bouří Tom Lloyd

S touto knihou jsou naprosto spokojený. Dobře se čte, příběh i svět jsou zajímavé - jediné mínus je ten obrovský počet postav (občas jsem se ztrácel a musel jsem mít po ruce seznam postav, abych se někdy dokázal zorientovat). Tato kniha má vše, co takové pořádné fantasy potřebuje. Doporučuji.

Potulný oheň Potulný oheň Guy Gavriel Kay

Další díl a opět paráda. Osudy hlavních hrdinů jsou zajímavé a líbí se mi, že autor se nebojí ,,zlikvidovat,, i hlavní postavy. Kniha se čte velmi dobře, když je člověk zvyklí z prvního dílu. Pro mě krásná oddechová kniha. Doporučuji.

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Kniha se mi velice líbila, i když jsem se zprvu do ní nutil abych jí vůbec začal číst. Je to fantasy, které je čtivé, má zajímavý příběh i svět. Občas jsem se v postavách i samotné příběhu ztrácel, ale o to víc mi přišlo, že se od knihy nemůžu odtrhnout. A slovy RyonMathrin: ,, Umně utkáno, pane Kayi." Knihu doporučuji a těším se na další díl.

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Poslední díl přečten a můžu říct, že mě kniha ani samotný děj nijak nepřekvapil. Celkově je celá série dobrá jako odpočinkové nenáročné čtení a jsem rád, že jsem jí mohl přečíst.Od autorek jsem přečetl už hodně knih a myslím si, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Celou sérii doporučuji.

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Pokračování Klanu rudé lišky jsem zhltl téměř za jediný den. Je to klasická kniha od Flanagana a bohužel mě ničím nepřekvapila. Děj předvídatelný, nic nového se neděje a Maddie si prostě nemůžu oblíbit. Jak psali níže mnozí čtenáři, chyběl mi tam Halt a Will. Je škoda, že by neměla v této sérii vyjít další kniha - i když ono je to asi dobře (pro mě tato série skončila 11. dílem). I tak jsem rád, že jsem si mohl přečíst dal Flanaganovku a rád jí zařadím do knihovny, kde vždycky bude mít tato série své místo.

10.08.2019 4 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Třetí a poslední díl této série úspěšně za mnou. Myslel jsem si, že bych mohl knihu popsat jedním slovem, což ale nejde. Děj byl strhující, plný akce a zvratů a ten konec – no prostě něco úžasného. Hltal jsem každou stránku a čekal jsem, co bude dál a jak to nakonec všechno dopadne. Jestli byl pro mě druhý díl o 50% lepší než první, třetí díl je o 100% lepší. Kniha se mi četla velice dobře a právem si celá série našla místo v mojí knihovně. Věřím, že nebude dlouho trvat a opět si jí přečtu. Už teď mi hlavní hrdinové chybí a klidně bych uvítal i další díl.

14.04.2019 5 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

Druhý díl byl podle mého názoru mnohem lepší než první. Nemohl jsem odtrhnout oči od stránek a v podstatě jsem knihu přečetl na jeden nádech. Druhý díl nabídl mnoho akce, zvratů a spousty překvapujících okamžiků. Líbil se mi celkový vývoj postav (hlavně Loganův, když byl uvězněný v Díře – to prostě nemělo chybu). Brent Weeks se stává jedním z mých oblíbených autorů – a to nejen kvůli stylu psaní, který mi naprosto vyhovuje, ale i kvůli tomu, že se nebojí nechat zabít postavy, které vám přirostli k srdci. První díl ode mne dostal čtyři hvězdy - druhý díl si zaslouží hvězd pět. Těším se, jak celá série nakonec dopadne.

14.04.2019 5 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Knihu jsem měl v plánu si přečíst již delší dobu, a to hlavně na základě celkem kladných recenzi. Je sice pravda, že kniha je určená spíše pro mladší čtenáře, ale i tak se mi velice líbila. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbil a byl jsem zvědavý na jeho cestu nájemného vraha. Kniha se mi četla velice dobře a bral jsem jí spíše jako takovou odpočinkovou četbu. Těším se, až si přečtu další díl.

14.04.2019 4 z 5