Lori_S Lori_S komentáře u knih

Zem, zem! Zem, zem! Sándor Márai

Výborná sonda do života v Maďarsku od konce války po autorovu emigraci. Odkazy na další maďarské spisovatele nebo umělce, jakož i různé historické narážky ukazují na obrovský Máraiův rozhled a z prostých pamětí tak dělají velmi zajímavé dílo.

03.08.2015 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Pokud máte rádi BDSM fantazírování, budete spokojeni, pokud ne, tak radši jděte jinam. Kniha asi nemá žádný hlubší přesah, minimálně já ho tam nenašla; pokud bylo cílem zobrazit zlo a krutost, to se povedlo, ale jaksi mi tam chybí nějaký závěr, po kterém by mi bylo jasné, proč jsem to vlastně četla.

09.07.2017 2 z 5

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Nehodnotím. Knihu jsem po dvou letech velmi bolestného čtení zaklapla a už ji nikdy nechci otevřít.

14.09.2016

Sex není zadarmo Sex není zadarmo Chester Brown

Výborné! Jednu hvězdu jsem teda ubrala podobně jako už někdo přede mnou kvůli mudrování nad přijatelností prostituce v dodatcích. Kdyby tam radši vysvětlil, co je to lovení vodníka :)

06.11.2015 4 z 5

Zlomek celku Zlomek celku Steve Toltz

Nějak se pořád nedokážu rozhodnout, zda bych chtěla mít tatu jako tady Jasper Dean... Skvělá kniha, příšerně dlouhá, písmena jsou navíc docela malá, tak to vůbec neubíhá, ale rozhodně to stálo za to.

02.11.2015 5 z 5

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Podprůměrné slohové cvičení žáka ZŠ.

30.12.2014 1 z 5

Neverné ženy neznášajú vajíčka Neverné ženy neznášajú vajíčka Uršula Kovalyk

Nebojme se feministické literatury! Omylem jsem si koupila několik knížek z této edice Aspektu a přiznám se, že jsem k nim přistupovala trochu s předsudky. Nebylo to ani nudné, ani feministické, ani otravné, nýbrž výborné, četlo se to samo. Taktéž i Travesty šou.

30.12.2014 5 z 5

Řev motoru J. Krista Řev motoru J. Krista Milan Rynt

Mohla to být příjemná a zajímavá rychlovka na jeden večer, ale já se prostě nedokážu přenést přes to, když na pár stránkách textu imrvére narážím na chyby.

25.08.2017 2 z 5

Ukradnuté spomienky Ukradnuté spomienky Darrell Standing

Tohle byla hrozná hovadina. Možná jenom nejsem cílovka, jenže i tak se to přes mocnou nálož slovní vaty skoro nedalo číst. To opravdu někoho zajímá, jak si na kolaudační párty bytu pana psychologa dávali čokoládové fondue a že tamtomu nejvíc chutnala kombinace s hroznovým vínem, tamté zase s jahodami a téhle s banánem? Ale ta závěrečná scénka na chatě, ta byla dobrá, taková pěkná katarze, že se TO konečně stalo.

20.08.2016 1 z 5

Noční pútnici Noční pútnici Wojciech Jagielski

Trochu zklamání. Myslela jsem, že kniha se bude věnovat dětským vojákům, ale nepřišlo mi, že by to bylo hlavní téma. Autor se na začátku věnuje bývalým partizánským dětským vojákům, jenže potom od toho upustí a píše o politické situaci, volbách, válkách, posednutí duchy atd. A na konci se opět vrací k tématu, které slibuje i název knihy. Chápu, že o Ugandě zpravidla nikdo nic neví, takže nějaký kontext se hodí, ale toto bylo moc. Nepřišlo mi to ani moc čtivé, celé se to líně táhlo.

26.07.2016 3 z 5

Impérium Impérium Ryszard Kapuściński

Nehodnotím, vzdala jsem to po 100 stranách, příliš mi vadilo, že autor nedrží jednotnou linii vyprávění, ale neustále někam odbíhá.

03.04.2016

Zlo. Spomienky súdneho znalca Zlo. Spomienky súdneho znalca Anton Heretik

Toto bylo docela zklamání. Kniha jako taková je zajímavá, z některých případů jsem si i přivodila husinu na zádech, ale... bylo to nudné. Strašně. Nečekala jsem, že bych se při čtení bavila, ale charakteristiky pachatelů mě ubíjely, navíc si byly dost podobné a přibližně od poloviny knihy jsem je už přeskakovala.

06.02.2016 3 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Toto bylo zatím to nejlepší, co jsem si na téma pokřesťančování (jak se to sakra řekne česky) přečetla. Strhla jsem necelou hvězdičku za hodně neuvěřitelné věci typu vši, lidoopi nebo medvědí milenci, chápu, že to nejspíš vychází z jejich pověstí, ale zkrátka už mi to přišlo moc. Jinak je to výborná věc, pořád se tam něco děje a vůbec to nedopadne tak, jak by jeden chtěl.
PS: toho Leemetova dědka chci! :)

25.12.2015 4 z 5

Krkavčí láska Krkavčí láska Peter Wawerzinek

Nehodnotím, chybí mi cca poslední třetina. Knihu jsem měla rozečtenou několik měsíců, ale vždycky jsem přečetla pouze pár stránek a odložila, přišlo mi to strašlivě nudné.

22.12.2015

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Tohle bylo skvělé! Ubrala bych půlku hvězdy za první povídku, protože mi hlavní osoba přišla zbytečně přeafektovaná, ale jinak se tento exkurz do života čtyřprocentní menšiny četl takřka sám.

06.12.2015 5 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Nehodnotím, přečetla jsem asi polovinu a odložila, nebavilo mě to.

28.11.2015

Kniha bolesti Kniha bolesti * antologie

Průměrný soubor povídek - některé skvělé, člověk by si tolik přál pokračování, a jiné dlouhé a nudné.

02.11.2015 3 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Příběh zároveň krásný i smutný, prostě výborný počin.

01.09.2015 5 z 5

Tri brehy Dunaja Tri brehy Dunaja Pavol Boroš

Skvělé téma, ale nedobře zpracované. Historický román si představuju poněkud plnější historických reálií, děj by se dal shrnout jako Maďar miluje Slovenku, Slovák Češku a Čech Slovenku, někomu se to líbí, někomu ne. Autor navíc nemá moc dobrý styl vyprávění, s výjimkou několika dobrých míst, kde se řeší právo na sebeurčení (Slováků i Maďarů), je děj dost nudný.

12.08.2015 2 z 5

Osem mesiacov pred tým Osem mesiacov pred tým Pavol Boroš

No, od tohoto autora si už nikdy nic nepřečtu. Myšlenka (stejně jako u předchozího dílu) výborná, začátek slibný, ale pak je to dost děs. Celé je to takové roztahané, místy dost křečovité, přitom by se z tohoto tématu dalo vytěžit tolik. Pro toho, kdo nečetl předešlý díl, bude poměrně těžké orientovat se v postavách a jejich myšlení.

12.08.2015 2 z 5