Zlomek celku

Většinu svého života nebyl Jasper Dean schopen přijít na to, jestli má svého prokazatelně paranoidního otce Martina litovat, nenávidět, milovat, anebo zavraždit. Teď, když už je starší Dean po smrti, dokáže se ten mladší konečně zamyslet nad potřeštěncem, který ho vychoval v intelektuálním nevolnictví, a uvědomuje si, že jejich dobrodružství bylo vzdor vší své potrhlosti velkolepé. Jasper vypráví o svém dětství plném šokujících plánů a neuvěřitelných objevů. Je to příběh, jehož hrdinové putují z australské buše do kaváren bohémské Paříže, z thajské džungle do striptýzových barů, psychiatrických léčeben, labyrintů a zločineckých doupat a z výšin první lásky do hlubin zklamané ctižádostivosti. Výsledkem je divoká jízda jako na kolotoči, během níž se z dvojice nýmandů stanou neblaze proslulé osobnosti prožívající pamětihodný příběh o otci a synu. Zlomek celku je obžalobou moderního světa a jeho mravů, ale zároveň je i k popukání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42421/big_zlomek-celku-42421.jpg 4.448

Vydáno: , Jota

A Fraction of the Whole, 2008

Kniha Zlomek celku

Pablo7
23.05.2021

Četl jsem to, protože mě nalákalo vysoké hodnocení. O to větší je mé zklamání. Kniha je neskutečně dlouhá a zbytečně užvaněná. Kdyby autor napsal radši dvě nebo tři knihy udělal by lépe. Autor tam splácal dohromady hodně věcí a témat, ale žádná žádná postava mě nekázala doopravdy zaujmout. Nejlepší byla první nejrozsáhlejší kapitola, kde otec hlavního hrdiny vzpomíná na dětství. Skoro bych řekl, že tam měla kniha skončit. Všechny postavy šustily papírem, aby mohl autor rozvádět své úvahy.

lencin
19.09.2020

Příběh rodiny Deanových- Martina a Terryho a Martinova syna Jaspera. Výborné čtení, čtivě napsané.
(2010)

Taťka Hraboš
11.01.2020

Eufemisticky řečeno trochu potrhlá kniha, plná absurdních situací a souvislostí, kde žádná z důležitých postav není "normální", ale je psána tak dobře, že vás ani nenapadne pochybovat o tom, že by se to klidně mohlo stát. Přes asi 750 stran jsem nenašel žádné hluché místo, pořád jsem se výborně bavil. Ale jen o zábavě to rozhodně není - s tolika zajímavými úvahami ohledně základních otázek, které každý z nás řešil, řeší či časem řešit bude (ale i na jiná témata, vzdálenější, nicméně také zajímavá), jsem se zatím (i s ohledem na rozsah knihy) nikde nesetkal. Nejlepší jsou v tomto ohledu úryvky z Příručky zločinu - kdyby ji autor zkompletoval a vydal samostatně, má zaručen další čtenářský úspěch :-).

SteveP1
28.01.2017

Tak tohle mi úplně vyrazilo dech. Chtěl jsem něco napsat, ale najednou si uvědomuji, že je to zbytečné, protože tohle se prostě musí přečíst, takový je to nářez. Brilantně napsáno a pro mě neskutečně vyzrálý a přitom zábavný román.
Skvost.

katrin.ka
01.01.2017

Skvělá kniha... udržuje člověka ve stavu mírného napětí co bude dál... dokonale promyšlený příběh, navíc skvěle napsaný, filosofické roviny, často až absurdní, střídá humor, většinou rovněž absurdní. Zlomek celku a Slavík - pro mě dvě knihy roku...

poulet
19.03.2016

Knížka mi vůbec dlouhá nepřišla, četla jsem jí jedním dechem. Za poslední rok jsem lepší nečetla

Lori_S
02.11.2015

Nějak se pořád nedokážu rozhodnout, zda bych chtěla mít tatu jako tady Jasper Dean... Skvělá kniha, příšerně dlouhá, písmena jsou navíc docela malá, tak to vůbec neubíhá, ale rozhodně to stálo za to.

Henyk2
05.02.2014

Výborné. Jsem z ní nadšený. Nemůžu si pomoci, ale nepamatuji si, že by nějaká kniha nominovaná do uýšího výběru na Man Booker Prize, byla špatná.