Lolila Lolila komentáře u knih

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Aj tretia časť super. Doba sa postupne menila, Přemysl II. rozšíril svoju moc na veľkom území, čo sa mu nakoniec aj vypomstilo. Kniha sa výborne číta, spisovateľovi veríte každé slovo.:-), tak ako aj v predchádzajúcich častiach.

16.11.2016 5 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Jan Guillou

Vraciame do roku 1941. Príbeh, v ktorom je hlavnou postavou Lauritzova dcéra Johanne. Pracuje v odboji a neskôr sa dá naverbovať špionážnou organizáciou. Opäť zaujímavý pohľad na 2. svetovú vojnu zo strany "severanov".

09.05.2018 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak trochu som sa stratila v deji. Asi som čakala niečo iné, ale ďalšie časti majú byť podľa recenzií oveľa lepšie. Takže dám Veži šancu, možno sa veľa vecí vysvetlí v ďalších častiach.

16.10.2017 3 z 5

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Opäť vynikajúca detektívka. Zaujímavá zápletka, žiadny zdĺhavý úvod. Vtipálek Corey sa znova ukázal v dobrej forme:-))))

12.06.2017 4 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Čakala som trochu viac, keďže predchádzajúce časti boli zaujímavé. Chýbalo tomu viac emócií, dej plynul pomaly.....no neviem,.... tak trochu nezáživné, aj napriek tomu, že osudy rodiny Lauritzenových sa stále posúvajú ďalej a nečakali ich len šťastné udalosti. Ale aj napriek tomu nekončím, prečítam aj ďalšiu časť.

30.04.2018 3 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Nórsky spisovateľ milo prekvapil. Zaujímavé pozorovať situáciu pred vojnou a počas 1. svetovej z pohľadu bratov Nórov. Lauritz sa zo štúdií v Nemecku vracia do Nórska, aby staval mosty vo veľmi ťažkých severských podmienkach. Oscar utečie do Nemeckej Afriky, kde takisto stavia mosty, ale musí sa vysporiadať s africkou prírodou a ľudskou rozpínavosťou. Počas vojny Lauritz musí čeliť nenávisti z dôvodu, že jeho manželka je Nemka a majú nemeckých priateľov. Oscar zasa bojuje v Afrike na strane Nemcov.
Príbeh nebol akčný, išiel pomaly, čo nevadilo. Je v ňom veľa zaujímavej histórie, s ktorou som sa doteraz nestretla. Určite stojí za prečítanie.

06.04.2018 4 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

Aj napriek tomu, že záver bol tak trochu "zrýchlený" (hlavne čo sa týka stretnutia Johna s Asadom a ich vzájomného vybavovania si účtov), kniha bola fajn. Vtipálek Corey sa nezaprie svojim čiernym humorom, čo príbeh robí zaujímavejším a svižnejším. Niektoré časti možno boli zdĺhavé, ale celkovo je to také oddychové, príjemné čítanie. Hlavne keď viete, že hlavný hrdina nemôže zomrieť, keďže sú napísané ďalšie pokračovania:-)) Určite si prečítam aj ďalšie časti.

23.08.2017 4 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Výborné scifi. Limit je hrubá kniha s veľkým počtom postáv a s dejom, v ktorom sa stále niečo deje a udržiava v napätí až do konca. Spisovateľ je skvelý, super opisané akcie na Zemi a aj na Mesiaci. Miesta, kde sa odohráva dej sú výborné popísané, takže som si ich vedela predstaviť úplne detailne. Jednoducho skvelá kniha.

02.04.2017 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Aj posledná časť je výborná. Vo všetkých častiach série je zaujímavo spracovaná história obdobia vlády Přemyslovcov - ich boje, pády, straty, víťazstva.....Jednoducho skvelé čítanie.

26.11.2016 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Zaujímavé. Úplne iné ako Duna, ale asi to má svoj význam. Predpokladám, že ďalšie časti veľa vecí vysvetlia. Tento diel je skôr o filozofovaní, politike, náboženstve ako o akcii. Nie je to jednoduché čítanie - autor má môj obdiv.

10.10.2016 5 z 5

Satan a smrt Satan a smrt Frank Schätzing

F. Schätzing patrí medzi mojich obľúbených autorov. Je skvelý spisovateľ.
Detektívka, ktorá sa odohráva v stredovekom Kolíne, je zaujímavá od začiatku až do konca - napätie spolu s množstvom historických faktov. Určite odporúčam

07.10.2017 5 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Prostredie, v ktorom sa odohráva príbeh, je úplne odlišný od prvej Duny. Veľa filozofovania, rozprávania, samozrejme nechýbali intrigy, menej akcie. Je to komplikované čítanie, ale aj napriek tomu som zvedavá kam sa to posunie. Takže sa chystám pustiť do ďalšej časti:-)

11.02.2017 4 z 5

Pravé americké džíny Pravé americké džíny Jan Guillou

Zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva Oscarov vnuk Eric. Opisuje život vo Švédsku v päťdesiatych rokoch očami malého chlapca. Ale celý čas som čakala, že bude viac vysvetlené, čo sa stalo s celou rodinou Lauritzenových. V knihe boli len narážky na niektoré postavy a udalosti. Takže predpokladám, že bude pokračovanie:-).

15.05.2018 4 z 5