Locika Locika komentáře u knih

Archeologie Archeologie Paul Devereux

Kniha mě velmi zaujala, především svými jasnými informacemi z široké oblasti archeologie, která mě nesmírně zajímá. Doporučuji :)

11.02.2012 5 z 5

Autobus velký jako svět Autobus velký jako svět Johannes Mario Simmel

Hodně zajímavá knížka o nebezpečné situaci, do které se dostala skupina malých dětí...

10.02.2012 4 z 5

Báječná čokoláda Báječná čokoláda Alan MacDonald

Další ze série "děsivých". Od těchto knih vím, co očekávat, takže si je vždy s chutí přečtu :)

09.02.2012 3 z 5

Ingredience Ingredience Loukie Werle

Kniha je naprosto skvělá! Kdo rád pročítá v encyklopediích s minimem textu a maximem fotografií, je tato publikace právě pro něj. Navíc se dozví o mnoha ingrediencích z celého světa. Já jsem z knihy nadšená :)

08.02.2012 5 z 5

Říkal jsi ti amo Říkal jsi ti amo Eva Rýznerová

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Miluju vaření a cestování... a to jsem hlavně od knihy očekávala + nějaký poutavý příběh. Ovšem, zklamala mě. Jediný důvod, proč jsem ji dočetla, byly recepty, kulinářské vychytávky a zážitky spojené s jídlem.

Zpočátku mě kniha velmi zaujala zcela subjektivním, poetickým rukopisem. Ale v tomto duchu se nese celá kniha, což už je na mě příliš. Skoro v každé větě lze najít různorodá obrazná pojmenování, a už to není nic originálního.

Co mě ale nejvíc od knihy odradilo a málem dovedlo k tomu, abych ji odložila, bylo spisovatelčino popisování vlastní osoby. "Mám obličej..., v němž zakotvily oči modré jako římské nebe. ... mám i široké boky a tím pádem i pěkný kulatý zadeček." atd. atd.

No, tohle na mě bylo už příliš a u dobré spisovatelky jsem se s tímhle nesetkala.

05.02.2012 1 z 5

Deník šílené nevěsty Deník šílené nevěsty Laura Wolf

Kniha se mi četla velmi dobře, je psána formou deníkových záznamů, jak už z názvu vyplývá... Není nejlepší, ale obsahuje i vtipné pasáže.

23.01.2012 3 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Spolupráce Eduarda Petišky a Heleny Zmatlíkové je naprostá klasika. Leporelo se soustřeďuje na cykličnost, která je tolik důležitá pro dětského vnímatele. Děj začíná v zimě a končí na podzim. Sdělné ilustrace se nachází v černém rámu, jenž představuje jakýsi pevný řád, a lahodí oku. Vřele doporučuji :)

16.01.2012 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Krásná poetická kniha...

16.01.2012 5 z 5

Standa a dům hrůzy Standa a dům hrůzy Arnošt Goldflam

Příběh pro děti s absurdními motivy... Ojedinělá fabulace... Skvělé počtení a ilustrace Lucie Lomové.

06.01.2012 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Nádherná a dojemná kniha... co napsat víc

03.01.2012 5 z 5

Nejspíš první strašidelná kniha pro děti, kterou jsem četla... Právě motiv, téma a obsah této knihy mě lákají k přečtení dalších a podobných děl

Matylda Matylda Roald Dahl

Další z výborných knih Roalda Dahla, která se příjemně četla

Knížka o knížce Knížka o knížce Eva Mrázková

Stručně a výstižně napsaná kniha, nejen pro děti :)

02.01.2012 5 z 5

Z dějin české každodennosti: život v 19. století Z dějin české každodennosti: život v 19. století Milena Lenderová

Tato velice obsáhlá kniha přináší spoustu zajímavých informací ze všedního života v minulosti.

02.01.2012 4 z 5

Velká cesta Malého pána Velká cesta Malého pána Lenka Uhlířová

Propracované vyprávění s pohádkovými prvky.. velmi pěkné

02.01.2012 4 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Skvěle napsaná a zpracovaná kniha, která velmi poutavě pojednává o osudech íránských žen.

25.12.2011 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Úžasná kniha amerického autora, která propojuje tři časová pásma (začátek 20. století, polovina 20. století a konec 20. století). Filmové ztvárnění taktéž vynikající, navíc s výborným hereckým obsazením.

Umění Umění Robert Cumming

V krátkých úsecích popsány výtvarné pomůcky, styly a umělci. Skvělá kniha.

Nana Nana Émile Zola

Krásný historický příběh z Francie

17.12.2011 5 z 5

Erotický komiks: Dějiny žánru v obrazech (Od Tijuánských Biblí po undergroundový comix) Erotický komiks: Dějiny žánru v obrazech (Od Tijuánských Biblí po undergroundový comix) Tim Pilcher

Na této knize se mi hodně líbily historické údaje, které se týkaly hlavně tedy erotiky a komiksu, velmi dobré

17.12.2011 4 z 5