Locika Locika komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Něco úžasného...

19.11.2020 5 z 5

Mikulášovy přestávky Mikulášovy přestávky René Goscinny

Super četba i pro dospělé.

16.01.2020 5 z 5

Paní Boleynová Paní Boleynová Brandy Purdy

Milostný román, červená knihovna se vším všudy... Nečekejte nijak duchaplnou četbu.

14.11.2019 3 z 5

Barvy Evropy Barvy Evropy Jakob Strobel y Serra

Knížka moc krásná, na mě ale moc bájí a mýtů o vzniku hor.

07.12.2018 4 z 5

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Nádherná knížka, autor je velice sympatický a působivý vypravěč. Tohle dílo si zaslouží víc než pět hvězd! :)

08.11.2018 5 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Perfektní překlad Čeňka Matochy!

29.10.2018 4 z 5

Přesolené oceány Přesolené oceány Anita Ganeri

Jeden z deseti předkládaných způsobů, jak se vyhnout tomu, aby vás sežral žralok: Nekoupejte se sami, žraloci nemají rádi svědky.

31.05.2018 5 z 5

Vlásky Vlásky Magdalena Takáčová

Nádherné, milé ilustrace.

28.12.2017 4 z 5

Bruno na horách Bruno na horách Alex T. Smith

Moc pěkné moderní zpracování.

03.08.2017 5 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Temné, ponuré, bezútěšné... O to víc, že autorka vycházela ze skutečných příběhů.

13.05.2017 4 z 5

Obrazy světa Obrazy světa Jiří Kolbaba

Moc sympatické zpracování cestovní knihy. Vedle Slovenska se podíváme hned do Etiopie nebo Antarktidy. Ve fotografiích je zastoupena i naše republika, převažují ale země jako je Indonésie, Egypt či Namibie.

07.12.2016 5 z 5

Slavnost Johna Saturnalla Slavnost Johna Saturnalla Lawrence Norfolk

Příběh mě moc nezaujal, dávám aspoň jednu hvězdičku za popis jídel, byť byl na má očekávání příliš skromný. A za obálku od Arga, to nikdy nezklame.

12.09.2016 1 z 5

že se nepohneš z místa
Tolik lidí
že žádného nepotkáš...

27.07.2016

"Cítíš to? Vůně nových knih. Nepřečtená dobrodružství. Kamarádi, které jsi ještě nepoznala, hodiny čarovného úniku ze skutečnosti, které čekají jen a jen na tebe."

22.06.2016 3 z 5

Podivná medicína Podivná medicína Nathan Belofsky

Některé případy opravdu k nevíře, ale jako fakta je lze skutečně dohledat, uf.

14.05.2016 3 z 5

Bídní Viktoriáni Bídní Viktoriáni Terry Deary

Hned na šesté straně se píše:
"Varuju vás! Tohle není kniha pro třasořitky. Pokud máte slabý žaludek, nečtěte ji - a pokud ji číst musíte, tak ji čtěte se zavřenýma očima."

Další skvělá věc z Děsivých dějin.

18.12.2015 5 z 5

Profesorova dcera Profesorova dcera Joann Sfar

Absurdní příběh, víc pro mě byla kresba.

18.08.2015 2 z 5

Tři zlaté klíče Tři zlaté klíče Petr Sís

Z díla je patrná Sísova inspirace renesančními umělci (Arcimboldo, Leonardo da Vinci).
Vyžívá se v neuvěřitelných detailech.

05.07.2015 5 z 5

Tornáda a jiné extrémní projevy počasí Tornáda a jiné extrémní projevy počasí Michael Allaby

"Kdyby bylo možné zachytit energii jediného hurikánu a přeměnit ji v elektřinu, stačilo by to k zásobování Spojených států na tři roky."

"...člověk, který se dostane lavině do cesty - a ta může být až 800 metrů široká a řítit se rychlostí 160 km/h - má jen pětiprocentní šanci na přežití."

26.06.2015 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Absurdní, humorné. Moc fajn počtení.

29.03.2015 4 z 5