Mikulášovy přestávky

Další Mikulášovy nezapomenutelé zážitky ze školy a jejího okolí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2619/mikulasovy-prestavky-lxr-2619.jpg 4.7223

Malý Mikuláš 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, BB art

Les récrés du petit Nicolas, 1961

Kniha Mikulášovy přestávky

ArwenAragorn

Skvělá, asi nejvíc se mi líbila povídka Vendelína vyloučili, ale i u ostatních jsem se smála nahlas.

Locika

Super četba i pro dospělé.

KnihomolMatej
12.03.2019

Dalšie pokračovanie je proste skvelé! Príbehy su smiešne a autor ukazuje ako sa žilo cca rok 1960. Fakt skvelé!

lukas9608
09.02.2019

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

trudoš
23.08.2018

Malinko slabší než první díl, především pro absenci originálních zápletek. Chvilku trvá, než autor přijde s něčím zábavným, zbytečně dlouho se drží pouze toho, jak se kluci rádi a často perou. Nechápejte mě špatně, ono to zábavné je, ale tam, kde mě Malý Mikuláš okouzlil dobovou atmosférou a nápaditými příběhy, tam mi Mikulášovy přestávky příliš překvapení nenabídly. Jakmile však dojde na povídky jako Byli jsme u doktora, Růžová váza z obýváku, Fotbalový zápas nebo Návštěva v galerii, už jsme zase doma a René Goscinny opět dokazuje, že je králem. Králem humoru pro děti i dospělé, kdy jedním vtipem dokáže pobavit jedny i druhé, přičemž každý se směje něčemu jinému. K ilustracím pak vlastně není co dodat, Jean-Jacques Sempé se pro tuhle práci evidentně narodil.
Jen se obávám, že kniha nemile zaskočí moderní rodiče, kteří chrání své ratolesti před jakoukoliv nepěkností. Vždyť tady kdokoliv z kluků něco řekne, automaticky dostane od kamaráda pěstí do nosu. Holt my chlapci jsme už takoví.

_Michelle_
30.10.2017

Moc milá a nenásilná knížka, která vám vrátí dětský pohled na svět a hravost, díky které je život o hodně zábavnější.

Elulilinka1
17.05.2017

Vtipná kniha, která ani tentokrát nezklamala.

Nielada
12.03.2017

Prostě klasika, která nezklame. Víte, co můžete čekat a dočkáte se - spousty skvělých vtipů, svižný jazyk, dokonalé ilustrace. S dcerami jsme se před spaním nasmály a pěkně se nám pak usínalo.

Malý Mikuláš
Malý Mikuláš