Liyz Liyz komentáře u knih

Záhrobná kniha Záhrobná kniha Neil Gaiman

Knihy od Neila Gaimana majú nezabudnutešnú atmosféru. Každá má svoje čaro a táto ho má o to čarovnejšie, že sa odohráva na netradičnom mieste. Nie je to len príbeh, ktorému dáva atmosféru cintorín, ale je to príbeh, ktorý dokáže čitateľa vtiahnúť do deja. Preto sa mi táto kniha páčila.
Avšak nesúhlasím, že by mala vzniknúť druhá časť, ako tu niekto nižšie písal. Podľa mňa by sa tým stratilo čaro príbehu...

26.05.2013

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss nesklamal. Na každej strane množstvo myšlienok, jeden pútavý príbeh striedal druhý, ešte pútavejší. Postavy vykreslené k dokonalosti, každá, aj tie záporné zaujali moju čitateľskú dušu, donútili ma premýšľať z čoho autor vychádzal, ako sa dopracoval k danej myšlienke, charakteru a stále ma držal v napätí, kto sú to vlastne tí Chandriánci.
Mimo otázok, či sa Kvothemu podarí zostať na univerzite, zaplatiť školné, či obstojí u možného patróna a získa ho, či...proste odpovedal na jednu moju otázku, ale medzitým stihol nastoliť dve ďalšie.
Milujem jeho štýl, ktorý prináša stále niečo nové. Dúfam, že ani tretia časť ma nesklame. Pretože už teraz sa na ňu neskutočne teším.

21.05.2013 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Príjemná, humorne ladená, oddychová knižka. Prečítala som ju skoro na jeden dych. Neuveriteľne ma bavili historické vsuvky zo života starčeka. Do toho napätie, či nakoniec starec so svojimi priateľmi bude pykať za svoje skutky, alebo sa všetko nakoniec na \"dobré\" obráti.
Táto knižka ma zastihla v čase, kedy som presne niečo takéto vtipné a nadsadené potrebovala.

24.09.2013 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Túto knihu máme doma od nepamäti. Zaujala ma niekde na strednej škole. Je v nej nádherne prepletená história s vtedajšími medicínskymi poznatkami, mumifikovaním tiel a pribehom.
Ak máte radi Egypt a históriu určite doporučujem.

Dědička Dědička Amanda Hocking

Táto knižka nesklamala. Je venovaná síce mladšiemu čitateľovi ako som ja, ale ak máte radi "tínedžerské" príbehy, tak toto je jeden z tých vydarenejších.

12.05.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tento diel ma sklamal. Neustále naťahovanie odhalenia skutočnej identity Jacea, pričom čitateľ ju vedel odhaliť už na začiatku knihy, ma hneval viac a viac. Ak by toto odhalila autorka skôr, kniha mohla mať lepší spád. Takto mi kniha prišla ako zbytočné naťahovanie príbehu. Škoda, pretože celá séria sa vyvíjala tak sľubne.
Síce som to dočítala, ale zmiešaný pocit ostal.

13.04.2014 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Taká dobrá oddychovka, napísaná síce pre teens, ale aj tak som si pri nej dobre oddýchla aj ja čo už mám tridsať za sebou.

28.01.2014 5 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Na začiatku ma knižka trošku sklamala, pretože od Gaimana som očakávala skvelú knižku. A čítala som ďalej len preto, že knihu napísal ten, kto ju napísal. Asi niekde v prvej tretine som jej začala prichádzať na chuť a na konci som bola rada, že som vydržala. Objavila som v nej myšlienky hodné zamyslenia sa, príbeh, ktorý obsahoval zvrat (čo ja milujem) a postavy, ktoré hoci neboli hlavné boli fascinujúce.
Aj keď som mala prvoplánovo chuť napísať, že táto knižka sa mi od autora nepáčila tak, ako tie ostatné čo mám od neho prečítané, v konečnom dôsledku musím povedať, že má svojské čaro a stojí za prečítanie.

24.09.2013 4 z 5

Na veky vekov Na veky vekov Ken Follett

Kniha s nezabudnuteľnou atmosférou. Síce boli momenty, ktoré pripomínal dej predchádzajúcej knihy Na veky vekov, ale aj tak som si pri nej dokonale oddýchla a zabudla na okolitý svet.

09.06.2013 5 z 5

Pravidlo čtyř - Záhada Belladonna Pravidlo čtyř - Záhada Belladonna Ian Caldwell

Kniha, od ktorej som čakala viac...

21.05.2013 3 z 5

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Keď som túto knihu otvorila, už som ju nezavrela. Zaujímavý nápad napísať príbeh prostredníctvom mailovej komunikácie. Hlavne som konečne nenašla žiadne zbytočné opisy. A napätie medzi hlavnými postavami ma udržalo v pozornosti až do konca. Ten síce mohol vypáliť trošku inak, ale autorovi nič nevyčítam. Ak by to skončilo podľa mojich predstáv, asi by sa mi to zdalo ako klišé...

Síce v knihe nie je nič hlboké, môjmu vtedajšiemu rozpoloženiu a túžbe po oddychovom čítaní, táto kniha poslúžila veľmi vhodne.

21.05.2013 3 z 5

Fantastické poviedky Fantastické poviedky Roald Dahl

Kniha splnila očakávanie.
Každá poviedka mala v sebe napätie až do konca, našiel sa humor aj inteligentné vysvetlenia udalostí...
Odporúčam každému, kto prahne po príjemnej oddychovej poviedke z tradičného anglického prostredia.

Esetin gén Esetin gén Traci Harding

Téma knižky ma upútala hneď ako som po nej v knižnici siahla. A po prečítaní nesklamala. Mystičnosť, história, striedanie minulosti a prítomnosti a dej popretkávaný udalosťami, až som mala pocit, že je dej je vlastne skutočnosť. Milujem takéto knihy. Dúfam, že druhý diel bude rovnako napínavý ...

14.07.2014 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Knihu som prečítalajedným dychom. Teším sa na pokračovanie.Dúfam, že bude porkačovať v podobnom duchu.

30.03.2014 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Gaimana, ako autora, mám rada. Avšak táto kniha sa medzi moje obľúbené od neho asi radiť nebude. Trvalo mi mesiac, kým som ju prečítala. A to knihy, ak ma chytia, čítam dva dni.
Aby ste ma nepochopili zle, kniha nebola zlá, to by som ju nedočítala. Len ma proste nechytila tak, ako Záhrobná kniha, Americkí bohovia, Hviezdny prach...

30.03.2014

Navždy Navždy Alyson Noël

Taká malá oddychovka, ktorú som prečítala za menej ako jeden deň. Myslím, že kniha spĺňa to, prečo a pre koho bola napísaná. Veľmi sa pri nej nemusíte zamýšľať, len sa necháte unášať dejom.

06.02.2014 3 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Zo začiatko ma kniha vemi nebavila, musela som sa naladiť na dej, ale to je možno chyba knihy, ktorú som čítala pred ňou. Bola úplne iná :D
Nakoniec ma príbeh ale dostal a na konci som chcela viac. Viac príbehu, viac Katsy a ostatných hrdinov.

06.02.2014 4 z 5

Mníška Mníška Denis Diderot

Túto knihu som objavila u nás doma. Takže nespadám k väčšine, ktorá sa k nej dostala pri povinnom čítaní. Neviem, čo ma viedlo k tomu aby som ju otvorila, má totiž takú starú ošúchanú obálku, ale asi mi už došli všetky možnosti a tak som siahla po nej.
Každopádne neľutujem. Diderot sa vie majstrovsky zahrať s citmi čitateľa, natiahnuť ich a hrať sa s nimi ako sa mu chce.
Aj keď je kniha písaná trošku iným štýlom, než ten na ktorý sme v tejto dobe zvyknutý, mne sadol.
Ale ako som už poznamenala pri mnohých knihách, treba mať na ňu náladu. Nedá sa čítať vo chvíľach, kedy potrebujete ľahké čítanie, zábavu a uvoľnenie. Je to skôr kniha na rozmýšľanie, citové precvičenie a možno niečo na chladné zimné večery...

13.10.2013 5 z 5

Príbeh čarodejnice Príbeh čarodejnice Deborah Harkness

Knihu som zhltla do dvoch dní. Nadchla ma atmosféra prostredia na začiatku a vôbec mi nevadilo, že sa z hlavnej postavy vykľul mnou zavrhovaný člen rasy upírov. Naopak páčila sa mi predstava démonov a vzťah hlavných hrdinov s tajomnom, ktoré som postupne odhaľovala.
Už tereaz sa teším na ďalší diel, pretože tým záverom autorka ani nič iné nemohla docieliť!

21.05.2013 4 z 5

Kde bolo, tam nebolo Kde bolo, tam nebolo Krista Bendová

Túto knižku som dostala v prvom, alebo druhom ročníku na základnej škole, od školy za dobrý prospech. To boli ešte časy, kedy sa rozdávali knižky.
Obsahuje nádherné rozprávky o krajinách, v ktorých niečo nebolo. A opis toho ako tam teda ľudia žili, keď nebolo nití, alebo písmenka a...
Vtipne napísané rozprávky od Kristy Bendovej podnietia fantáziu detí a donútia ich smiať sa pri čítaní. Čo v prvých ročníkoch ZŠ nebýva bežné.
Je to jedna z mojich najobľúbenejších detských knižiek.