Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Noo, tohle se mi nebude psát dobře

Hejno havranů - Wow, něco skvělého a nového, miluju to!

Exodus - Bože, takovej doják a těch zvratů!

Vysněný cíl - Proč?

Asi mě ukamenujete, ale je to pro mě zbytečná pětisetstránková bichle úplně o ničem. Prvních 300 stran jsem naprosto vážně uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak si autorka konečně získala mou pozornost, chviličku se něco jako dělo a pak přislo sto stran srdceryvného konce.

Ze sexy tajemného Tobiáše se stala fňukna a hekna, naproti tomu Cecílie je úplná Wonder woman Nesedělo mi v té knize spoustu věcí, hodně se vracela do minulosti, ale příliš nového nebo šokujícího jsem se teda nedozvěděla.

Zbytečně protažená série, o nic nepřijdete, když třetí díl vynecháte podle mě

2/5

Budu mic ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

11.05.2023 2 z 5

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

Čtvrtý (zatím?) závěrečný díl série s Annou a Pavlem opět nezklamal a já si tuhle odpočinkovou detektivku zase vychutnala od začátku do konce.

V příběhu řádil sériový vrah, stopy vedly až třicet let zpátky do minulosti, takže žádná jednoduchá hádanka naše hrdiny nečekala.

Nemůžu ani tentokrát opomenout, jak moc mi vyhovují krátké kapitoly a necelých 300 stran. Krásně výstižné, dostačující a tak akorát na přečtení jedním dechem.

Malinko mi v tomto díle vadilo, že se z Anny místy stávala Wonder woman, která vidí za roh, doběhne jedoucí auto, žebra měla zlomená uz třeba třicetkrát a stále je jak nová.

Každopádně nechybělo nějaké to soukromí hlavních postav a něco málo se vyřešilo, něco naznačilo a snad se dočkáme dalších dílů!

Za překombinovanost některých situací a heroizaci Anny tento díl malinko hodnocením klesl v mých očích, ale stále si stojím za tím, že je tato oddechová série skvělá!

08.05.2023 3 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Třetí díl detektivky, ve které vyšetřují Anna a Pavel případy spojené s církví.

Kromě toho, že mě baví sledovat jejich vztah a osobní problémy, které se napříč díly postupně objevují a dovysvětlují, tak stále doufám, že Pavel jako kněz zhřeší.

Tentokrát jsem si říkala, že mám vraha v malíku a určitě mě překvapení nečeká, ale kdeže - stejně si pro mě autorka nechala wow překvápko na konec.
Je super, jak jsou vybrané oběti, všechno se vším souvisí a zároveň si ale jako čtenář nepřijdu jak při řešení nevyluštitelné šifry.

Dělení knihy do krátkých kapitol a fakt, že má kniha nějakých 250 stran jen přispívá tomu, že se jedná o perfektní oddechovou jednohubku. Teď mě čeká čtvrtý a také poslední díl série, tak jsem zvědavá, jestli se vyřeší kromě dalšiho případu také něco ze soukromí hlavních postav!

07.05.2023 4 z 5

King King T. M. Frazier

Nevím, o čem mám psát, možná bych zkusila erotický román, ale všechny jsou na jedno brdo, jak se mám odlišit?

Heleď na příběh se moc nezaměřuj a nasekej tam CO NEJVÍC vulgárních slov. To bude fungovat, věř mi.

Takhle nějak si představuju rozhovor mezi autorkou a někým, od koho by si nechala před napsáním poradit.

Kniha je o totálně nejtvrdším týpkovi široko daleko a nejvíc nevinné holce na planetě, která si jako bonus nepamatuje nic ze své minulosti.

Napětí nula, erotika málo, ale relativně vkusně, zbytek děs a běs.

Jediná postava, kterou jsem si opravdu oblíbila byl Preppy, takový kamarád a nohsled našeho potetovaného veličenstva.

A co je naprosto nejhorší na téhle knize? To rozložení stránek! To, jak nechutně hnusně vypadá text. Část věty naprosto zbytečně sama na řádku, pak pokračování normálně v odstavci. Na každé straně úplně jiné horní i dolní zarovnání textu. Hnus a bída, vůbec mě to neoslovilo a pilo mi to krev.

Tohle rozhodně nemůžu doporučit a druhý díl mě rozhodně nezajímá.
Jedna hvězda za jakés takés tajemství v knize a jedna za Preppyho.

06.05.2023 2 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

WOW! Hned na začátku musím říct, že jsem knihu přečetla v autě na jeden zátah, nešlo přestat!

Jelikož celý život bojuji s váhou, ve spoustě věcech jsem se dokázala vžít do přemýšlení hlavní hrdinky Annie. Ta se tedy dostala do příšerného fyzického i psychického stavu. Z toho jí má pomoct reality show o hubnutí.

V knize nesledujeme pouze sloužitou hubnoucí cestu Annie, ale i osudy dalších postav - producentů, moderátorky, ostatních účinkujících A žádný není jednoduchý a šťastný.

Konec graduje na všech frontách, je přímo šokující

Anotace i obálka jsou velmi zavádějící, sem tam se v knihe sice objeví trocha černého humoru, ale spíš bych řekla, že jde o psychologický román, možná i drama.

Rozhodně ale doporučuji knihu přečíst - je v ní hodně o tom, jaké to je, když získáme, co chceme, jaké to je být závislý

01.05.2023 5 z 5

Psycho III Psycho III Robert Bloch

Klesavá tendence jen pokračuje Od skvělého prvního dílu jsem doklesala až k totálně nudnému překombinovanému příběhu, který má za mě prostě už s Normanem Batesem pramálo společného.

Samozřejmě ani v tomto díle nechybí dostatek mrtvol a snaha na konci udělat wow efekt s odhalením vraha, ale já už v závěru byla tak šíleně otrávená, že i kdyby byl vrahem sám spisovatel, tak je mi to jedno.

Neuvěřitelné množství různých postav, úplně zbytečné dialogy a hluboké přemítání o ničem. Chvíli jste v Kriminálce Miami, pak se přesunete do diskuze s Warrenovými, místy si užijete nějakou tu romantiku a občas má někdo silné a hluboké monology jako ten starý guru z Kung-fu pandy

No, shrnuto podrtrženo - užijte si první díl a dál se snad ani neobtězujte.

1/5

01.05.2023 1 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Po naprosto dokonalém prvním díle Psycha šlo jen těžko očekávat stoupavou tendenci. Bohužel tady jsme šli s kvalitou dolů opravdu hodně.

Začátek knihy, kdy je Norman Bates v léčebně a po návštěvě naivní jeptišky unikne, je skvělý. Ještě pár stran po jeho útěku je zajímavých a napínavých, ale pak psychiatr Claiborne přijede do Hollywoodu a jde to do kopru Přijde zdlouhavé vyprávění o tom, jestli a jak se bude o Normanovi natáčet film a kdo má jaká očekávání Velká nuda.

Když se prokoušete dlouhým hluchým místem, konec bude překvapivý, ovšem mně se moc nelíbil. Na to, jak se autor rozepisoval o kdejaké maličkosti, knihu velmi rychle utnul.

Každopádně 2. díl má o 100 stran víc než 1. Nechápu proč, zbytečně dlouhé a z příběhu to udělalo takovou průměrnou detektivku.

30.04.2023 3 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Naprosto dokonalá detektivka opředená jistou dávkou děsivosti a psycha (do hororu bych knihu neřadila, ale o thrilleru už by se mluvit dalo).

Úzká kniha, která vám hned na začátku všechno naservíruje - oběť, vrah, divný syn Norman. Vlastně si možná budete říkat, že až na příšernost Maryina úmrtí vás nic nečeká. Ovšem po strmém startu se dostanete k pomalejšímu pátrání a když už si budete říkat, že je naprosto jasné, jak to celé dopadne a vlastně začne přicházet zklamání, poslední stránky vám pořádně rozhodí sandál.

Moc se mi líbí, že v knize vidíte pohled hned několika různých osob!

Vůbec jsem nevěděla, že existuje stejnojmený horor od Hitchcocka, neviděla jsem ho, ale možná napravím. Kniha je každopádně skvělá. Krátká jednohubka, která se nedá odložit!

29.04.2023 5 z 5

Honba za přízraky Honba za přízraky Christopher Pike

Skvělá devadesátková nostalgie! Já se ke Stopám hrůzi dostala až kolem roku 2006, ale považuju to za totální skvost Young adult děsivé literatury.

Série má 108 dílů, já mám doma akorát dva zatoulané a nějak mě popadla touha si připomenout krátké paperbackové retro.

Bohužel jsem sáhla zrovna po nejdelším díle, který má téměř 270 stran a k mému nemilému překvapení to byl prostě jen neuvěřitelně protahovaný děj, který kdyby byl sepsán v poloviční délce, ušetřilo by to čas a nějaký ten strom.

Mladí lidé se zapojí do honby za pokladem a cestou zjistí, že nic není jak se zdá - na scénu přijdou připravené pasti a děsivé nadpřirozeno. Kdyby to nebylo tak zbytečně zdlouhavé, byl by to průměrný horor pro puberťáky tak, jak si Stopy hrůzy pamatuju. Takhle jsem byla docela otrávená.

Co vy a Stopy hrůzy? Znáte? Četli jste? Sbíráte?

Bohužel musím hodnotit nízko, to ještě z nostalgie nadržuju

29.04.2023 2 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Je libo neotřelý thriller s absolutně skvělým nápadem na příběh? Tak to jste tady správně!

Angie ve třinácti zmizí, v šestnácti se vrátí zpět a uplynulé tři roky si nepamatuje. Co se stalo, kde byla? Odešla dobrovolně nebo ji někdo unesl?

Naprosto skvělá kniha, která vám postupně dává vodítka. To, jak se autorka poprala s klasickým vzpomínáním si, je neuvěřitelně originální.

Líbí se mi hra s fonty, přehledné dělení do kratších kapitol, od příběhu se nešlo odtrhnout!

Všechno je skvělé! Ani se mi to nechce psát, ale bohužel přichází AŽ NA. Skvělé až na konec. Kdyby chyběla poslední jedna dvě kapitoly, byla bych spokojená čtenářka a kniha by měla pět hvězd. Autorka ale měla potřebu překombinovat poslední detaily a trochu tím shodila uvěřitelnost, která mi celý čas čtení udržovala pocit reálnosti děje. Za to bohužel z hodnocení ubírám.

Nic to ale nemění na tom, že pokud jste thrillerožrouti, hurá do čtení!!!

24.04.2023 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Román, který jsem si slušně protrpěla. Zdlouhavý příběh, ve kterém má každý druhý nějaké supertajné tajemství, o kterém nemůže mluvit ani s těmi nejbližšími. Díky nekomunikaci postav se taky většinu knihy řeší, kdo s kým odmítá mluvit a jak moc si chybí.

Nápad na osudy hrdinů BreakAway není špatný, ale to brutální protahování mě tak moc štvalo a hlavně nudilo, že jsem byla jen malý kousek od toho, že knihu nedočtu, protože mě to ani nezajímá už.

Co se týče stylu psaní, kniha se líbivě dělí na kapitoly z pohledu Lii a Noaha. Ovšem tolik chyb a překlepů, to jsem už dlouho v žádné knížce neviděla. Ruší to, občas z toho až bolí oči. Kromě toho, že např. v kapitole z pohledu Noaha jsou myšlenky v ženském rodě, mezi slovy chybí mezery a občas vznikne nějaký nonsens, protože je ve větě slovo z úplně jiné věty a nepatří tam, tak i skloňování a samotný překlad je tragický. Rozhodně zatím nebudu ani přemýšlet nad přečtením dalších dílů.

Nebylo to to nejhorší, co jsem kdy četla, ale do knihkupectví vás pro ni neženu. Dávám hvězdu za nápad na příběh a jednu za obálku.

23.04.2023 2 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Nooo Série má šest dílů, já četla 1., 2. a 4. Teď jsem se vrátila k omylem přeskočené trojce a kromě toho, že jsem věděla, kdo je Lilith, se nic nestalo. Čekala mě Bloomina klasika.

Máme tu Ryana a Emily, ty svede dohromady osud s drobnou pomocí Williama, štastlivce z druhého dílu, ona pro něj pracuje, oba jsou ze sebe hotový už při první schůzce. Mezi ně se však staví velká překážka. Jak to dopadne? Je Emily ve skutečnosti štastně vdaná a protože je katolička, tak si s Ryanem jako zadaná nemůže užít? Zjistí Ryanovi z přeslazenosti příběhu cukrovku a on si v rámci zachování zdraví najde radši chlapa? To už si musíte přečíst sami.

Hodnotím průměrem za humor, sarkasmus a dialogy postav. Také jsem spokojená s pohledy obou, přehledností knihy a tím, že je to vlastně jednohubka.

19.04.2023 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Nesnáším otázky začínající Jaká je tvoje nejoblíbenější (kniha, kapela, autor, jídlo). Mám ráda od všeho něco, na NEJ si příliš nehraju. Ale s kudlou na krku bych na nejoblíbenějšího spisovatele nakonec řekla, že ten můj pomyslný NEJ je Jeffery Deaver. U jeho série s Lincolnem Rhymem jsem poprvé poznala knihy, které nejde odložit.

Takže když jsem v knihkupectví viděla začátek jeho nové série, neváhala jsem a koupila ho. Musím se přiznat, že mi doma kniha ležela dost dlouho než jsem se na ni vrhla. Už obálka byla pro mě naprosto nedeaverovská.

No a teď mám dočteno. A jsem strašně moc zklamaná. Kdybyste mi zakryli jméno spisovatele, nikdy bych ho neuhádla. Nemohla jsem se začíst, přišlo mi, že se toho řeší příliš mnoho okolo mimo případ, často jsem myšlenkami utíkala jinam.

Hlavní hrdina Colter Shaw se snažil být tajemný kovboj na cestách za odměnami s temnou minulostí. Ale neuvěřitelně mu to nešlo. Byl na to příliš sdílný, vlastně až upovídaný.

Zločiny za mě dost bez nápadu, nic z čeho bych padla na zadek. Motiv ještě příšernější.

A nikdy bych si nemyslela, že mě to napadne, ale ta kniha byla místy šíleně překombinovaná. Jeffery nikdy nemá přímou dějovou linku a udržuje vás do posledních stran v napětí, které graduje. Téměř nikdy se nedal správně odhadnout pachatel. A to dodržel i tady. Ale neměla jsem na konci wow efekt, ale spíš jako Coooo? To snad ne

No, dám tomu průměr, na Deavera je to příšerný, ale kdyby to napsal někdo jiný, hodnotila bych tak.

Co na knihu říkáte vy? A pokud jste ji četli, dejte k názoru vědět, zda znáte Deavrovy předchozí knihy nebo ne.

17.04.2023 3 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Velmi dobrý thriller plný nečekaných zvratů! Po dlouhé době jsem četla knihu, u které jsem napjatá otáčela stránky a říkala si: Tak jak to teda bylo?!
Příběh propracovaně gradoval a podsouval tipy na záporáka, aby je posléze vyvrátil.

Kniha je dělena na několik pohledů a na minulost a přítomnost, vše je však krásně přehledné, postav je tak akorát k zapamatování, takže není potřeba se někam vracet k utřídění myšlenek.

Děj sestává především z Eviny snahy si vzpomenout na jeden večer a při tom se dozví spoustu věcí, které ani netušila. Několik situací přináší wow moment, většinou spíše negativní nebo smutný, ale v thrilleru asi úplně nečekáme radostné zprávy a postavy, ze kterých srší stěstí.

Jediné, co mě malinko vytáčelo, bylo občasné nelogické a zbrklé chování právě hlavní hrdinky Evy. Z některých jejích nápadů a jednání mi šla hlava kolem a říkala jsem si, že je úplně hloupá.

Každopádně určitě doporučuju knihu všem milovníkům napětí a zajímavých zvratů.

16.04.2023 4 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Druhý díl série je za mnou a musím říct, že tady rozhodně nemáme klesavou tendenci! Slzy mrtvé jeptišky jsou pro mě rozhodně lepší než první díl.

Stále se tu bavíme o oddechové detektivce. Pro srovnání - když kouknete na Kriminálku Miami, bude vás čekat složitý příběh, dokazování, laboratoře a velmi prohnaný vrah. Tahle série je spíš Big Ben. Plno milých lidí, kterým se zločin staví do cesty a oni se ho i se svojí naivitou rozhodnou vyřešit. Samozřejmě všude mají dveře otevřené, detaily se příliš neřeší.

Každopádně k hlavním postavám detektivky Anny a faráře Pavla jsem přilnula, dokonce už i postava Satoria mi není podezřelá. Těším se až Pavel poruší celibát, snad ve třetím díle?

Oproti prvnímu dílu vnímám rozhodně méně chyb a lepší styl psaní, možná lepší překlad? Každopádně jako odpočinková jednohubka na zamračená odpoledne je to skvělá kniha.

13.04.2023 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Ráj mrtvých dětí je velmi krátká oddechová detektivka. Rozhodně je čtivá a díky dělení do kratičkých kapitol děj krásně ubíhá.
Místy mi trošku vadil jazyk, zřejmě se příliš nepovedl překlad.

Hlavní hrdinové na začátku zažívají lehké hate-love mi přijde, každopádně oba mi byli docela sympatičtí.
Anna má trochu temnou minulost, která je postupně rozkrývána.
Pavel je milý, zodpovědný a čestný věřící, který ale na naši detektivku hází očkem.

Případ zvláštních sebevražd naše dvojice vyřeší, ovšem konec mi přišel velmi uspěchaný, sice se všechno objasnilo, ale pak jako by spisovatelce odzvonilo, odložila pero a šla od toho Nakonec hodnotím knihu jako průměr.

13.04.2023 3 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Před čtením si málokdy čtu anotaci, často jsou v ní zbytečné spoilery. U této knihy to nebylo jinak a anotaci jsem si přečetla až teď po dočtení. A musím říct, že je mnohem akčnější než celá kniha.

Jedná se o milý románek z prostředí knihkupectví, všechny postavy jsou hrozně hodné a ty co nejsou, jsou popsány humorně. Britské knižní vtípky knihomola a majitele knihkupectví provází celou knihu a také ji zachraňují. Děj je totiž tragický, táhne se děsivě pomalu a předvídatelně. Kromě toho je kniha PLNÁ popisů - míst, osob, knih, historie, muzeí bohužel nic pro mě.
Jediné, k čemu jsem přilnula jsou postavy, především malý Oliver Twist.

Protože to není úplně můj šálek kávy, snažím se hodnotit knihu objektivně - hvězda za humor, hvězda za milé postavy a nakonec hvězda za délku (250 stran prostě přežijete).

09.04.2023 3 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

WOW!!! Naprosto úžasný román, který mě překvapil originalitou a směřováním děje.
Tak jak naznačuje anotace, rozhodně nečekejte nějaké milé počtení o dvou zamilovaných na pikniku. Je to drsné, surové, tajemné. A moc se mi to líbilo!

Hlavní hrdinka Elsa si moc nepamatuje svou minulost a tady se dostáváme k jedinému momentu, kdy jsem se zarazila - proč nepátrá a pořádně se nevyptává? Ale chápu, že v kontextu k příběhu je to všechno jak má být.

Většina postav má nějaké tajemství, něco skrývá, a mě velmi baví se jim postupně dostávat pod kůži.

Kniha je plná velmi živočišných, surových a až vulgárních erotických scén. Rozhodně nedoporučuji mladším čtenářům a citlivějším osobám.

Styl psaní je naprosto úžasný, listovala jsem knihou ani jsem nevěděla jak, přehledné dělení do kratších kapitol mi absolutně vyhovovalo.

Autorka již v předmluvě jasně píše, že se nejedná o samostatnou knihu a nelže - po dočtení budete chtít okamžitě další díl!

09.04.2023 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Moje první kniha od autorky, musím říct, že velmi čtivá, vtipná Erotické scény nebyly trapné, klasický hate-love motiv nebyl úplně ohraný, já byla spokojená. :)

07.04.2023 4 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Recenze:

Pokud máte rádi hate-love románky, tak u téhle jednohubky nesáhnete vedle.
Dva hrdinové, kteří se nesnáší, jsou situací donuceni úzce spolupracovat. Co se asi bude dít?
Líbilo se mi vyprávění z obou pohledů (i když mužského pohledu bylo neporovnatelně méně) a členění do kratších úseků.
Kniha je protkaná sarkastickým popichováním a vtípky, což velmi kvituji!
Jelikož se jedná o erotický román, zastavím se na chvilku u sexu našich hrdinů - musím říct, že většina erotických scén byla velmi dobře a netradičně napsaná, rozhodně se nejednalo o něco trapného nebo usedlého.
V knize najdeme mnoho vulgárních výrazů, a to nejen v souvislosti se sexem. Sofie a Weston totiž dost často vědí, kam se mají poslat. Každopádně mě to nijak neobtěžovalo ani neuráželo, naopak jsem se často dobře bavila.
Samotný příběh je ale bohužel tragédie, vše je tak příšerně předvídatelné, že chvílemi člověk ani nemá chuť to dočítat.
Dohromady hodnotím průměrně, škoda že nebyla lepší zápletka, stylisticky je to fajn knížka.

04.04.2023 3 z 5