Psycho III

Plně rekonstruovaný Batesův motel – dokonalá replika neslavně proslulého místa spojeného s vraždami, nyní zabydlená robotickými dvojníky Normana Batese a jeho milované matky – se má stát největší turistickou atrakcí celého Texasu. Těsně před otevřením zde ale přibývá jeden neplánovaný exponát navíc. Zkrvavená mrtvola mladé dívky. Reportérka Amy Hainesová, kterou sem původně přivedl zájem o činy skutečného Normana Batese, se pouští do riskantního pátrání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196282/psycho-psycho-iii-ZE1-196282.jpg 3.355

Psycho 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Baronet

Psycho House, 1990

Kniha Psycho III

trudoš

Jednoznačně nejhorší díl volné série. Nudná zápletka, nudný děj, nudný závěr. Robert Bloch má navíc neustálou tendenci moralizovat o zkaženosti komerčního světa, na což jsem nebyl připravený. Mám raději, když jde v krváku o napětí, než že se plká o tom, jak mám či nemám žít. Takže tam, kde mě u Psycha II bavila alespoň první krvavá polovina, u trojky jsem se nudil už od samého začátku. A s původním románem to snad ani nemá smysl srovnávat, účelová strohost zmizela s potřebou uměleckého sdělení. Aneb jak příliš mnoho slov dokáže zabít atmosférickou klasiku.
Z mého pohledu se tak autor vrátil k tématu zbytečně. Třebaže ústřední motiv zápletky má ještě jakýs takýs céčkový potenciál, zpracování je po řemeslné stránce odbyté. Staré postavy mají v příběhu nesmyslné role, nové se zas chovají dle zaběhnutých vzorců a vystupující démonolog celé té bizarní marnosti akorát nasazuje korunu. Tady se zkrátka věci dějí jen proto, aby se děly a logika jde stranou. Smutný konec ikonického thrilleru.

Andynka
15.07.2020

Ani u třetího dílu se můj názor na tuhle sérii nezměnil. Myslím si, že jí někdo chtěl napsat jen pro to, aby mě u ní potrestal. :D
I když musím nechat, že každý díl je o chloupek lepší, ale vesměs je to pořád to samé.... jen se ten příběh opakuje v jiné době.... nevím, nerozumím.... nechápu, proč tahle série má vůbec pokračování.
Každopádně , když už jsem zmákla 3 díly ( jen kvůli té zvědavosti, co se může dít v dalších dílech ), tak už dočtu i Sanatorium.
Takže, až budete chtít někoho potrestat, tahle série je to pravé. :D

happy-smile
07.06.2018

Druhý díl byl podle mě docela o ničem, ale to se o třetím říct nedá. Bylo to pro mě příjemné překvapení. Kniha se dobře četla, logicky navazovala na další díly a pachatel byl překvapivý. Rozhodně řasu stráveného nad touto knihou nelituji.

Schneeba
08.12.2016

Třetí a zároveň poslední díl Psycha mě celkově moc neoslovil. Nemohl jsem se začíst a celkově mě ani ta zápletka a rozuzlení moc nepobavilo.

renefer
29.08.2016

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem tuto knihu četla v krizovém období, ale nemohla jsem se začíst a dost mě kniha nudila. Pátrání reportérky po detailech krvavé vraždy a myšlenka, že by tahle událost mohla "přitáhnout" spoustu turistů? Tak tohle bylo "přitažené" za vlasy.

čef
27.08.2016

V prvním Psychu jde o jasnou psychózu, ve druhém už spíše o šílenství z práce a ve třetím, nejvíce současném, jde slovy autora o skutečné démony, kteří se snaží ovládnout svět a tedy o Chamtivost a Lakotu. Jinak je to stále výborně čtivé, hezky po časové lince vyprávěné, bez různých časových a dějových skoků a přesto napínavé až do překvapivého konce tak, jak to má ve správném thrilleru být..

milunka21
22.05.2016

Ctive ale dvojku to neprekonalo...

rasputin
24.06.2015

No nemá to ten glanc I.dílu, ale jinak super. Čtivé, napínavé, promyšlené prostě HD kvalita. (HD=Hodně Dobrý)