Literarytwins Literarytwins komentáře u knih

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Přijde vám už téma bratrova nejlepšího kamaráda ohrané? Měla jsem to dost podobně a opravdu jsem se bála, že Twisted Love nebude mít nic navíc, byla jsem tak při jejím čtení trochu skeptická. Díky bohu to bylo zbytečné! Ana Huang mě svou první knihou velmi mile překvapila. Za mě z tématu vytřískala totální maximum a moc se mi kniha líbila. Četlo se to samo, velmi čtivě napsané, zajímavé dialogy a poutavé příběhy obou hrdinů. To vše ve Twisted Love naleznete. Trochu byly předvídatelné Alexovy pohnutky, ale i tak si kniha našla něco, čím mě totálně překvapila a rozsekala... Opravdu smekám klobouk před touto autorkou, že napsala ve svém věku takto kvalitní a zejména propracovaný příběh. Skvělý na tom byl i závěr, který nebyl "katalogový". *SPOILER* Nekončí svatbou nebo dětmi jako drtivá většina knih v tomto žánru. *KONEC SPOILERU* Líbilo se mi i to, jak se k tomu Ava postavila a nedala Alexovi nic zadarmo a dala mu to doslova vyžrat v plné polní. Nicméně za to zároveň i strhávám nějaký bodík dolů, protože to čekání bylo za mě až nereálné. V reálu by šli dávno od sebe nebo se po sobě vrhli, můj názor! :) A hodnocení dál trošičku dolů i za to, že na mě Ava místy působila spíše jako naivní středoškolačka než jako dospělá žena na univerzitě a děj mi to trošku kazilo. Nicméně určitě knihu doporučuji všem! To, že mi nesedly některé části by vás nemělo určitě odradit od jejího přečtení, protože to prostě ve výsledku bylo super a já se těším moc na další díly, které mají být dle ohlasů ještě daleko lepší!

26.01.2023 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Ne nadarmo se u nás autorka přestane vydávat, nedivím se a bohužel jako jedna z jejích dřívějších skalních fanynek jsem velmi zklamaná, kam svou tvorbu posunula a jakým způsobem degradovala dvě absolutně fantasticky vymyšlené série (alespoň zpočátku), než je začala zbytečně přeplácávat, překombinovávat a dělat v nich tolik chyb až to hezké není. Hlavní hrdinky předchozích dílů si prošly doslova peklem, každá pomalu znásilněná, psychický teror apod. a Saint? To je co jako? Jako kdyby svatému ze zadku vypadla, všechno umí, všechno zná, je dokonalá....bože bože. Brantley je asi tak jediná dobrá věc na tomto posledním dvojdíle EKK. Za mě jedno velké mínus za degradaci ostatních postav. Z velkého mocného Bishopa je spíš malá čivava do Saintiny kabelky, z Natea je pomalu děvkař a bohém, z Tillie neskutečná hysterka...proč? Proč autorka ničí hlavní postavy...za mě prostě ne....Bohužel tohle je ještě ten lepší ze dvou dílů Ďábel a světice :/

15.12.2022 2 z 5

Na útěku Na útěku Paulina Świst

Já asi ani upřímně nevím, zda se k této knize chci vyjadřovat. No něco málo přeci napíšu a snad tím zkrátím případné utrpení čtenářů, kteří by se do tohoto "příběhu" přece jen rozhodli pustit. Nechápejte mě špatně jo, jsem velká fanynka tvorby Pauliny Świst a její první kniha v této sérii ,,Dohoda", kterou s Lilkou napsaly společně, mě i bavila. Jo rozhodně to nebyl literární skvost, ale bylo to docela vtipné a za mě celkem zajímavý děj. O to zvědavější jsem byla na druhý díl ze tří (nevím, proč je označováno mylně za druhý díl ze 2), který už Lilka psala sama. Ještě, že jsem v prosinci četla Tenebris, jinak bych měla takovou čtenářskou depku, až by to hezké nebylo. Na útěku je za mě bohužel jedna z nejhorších knih, které jsem četla. Děj? Nulový, kromě jednoho momentu na hřbitově a tří přesunů hlavní hrdinky se tam v podstatě nestalo absolutně nic. Chcete si užít hrdiny z prvního dílu? Nemyslím si, skoro tam totiž nejsou. A o čem na útěku vlastně je? Víceméně o tom, že je hlavní hrdinka neustále v lihu a dělá ostudu a chová se jako *****. Opravdu dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka tak nesedla a nejraději bych jí propleskla, protože její existence jako taková je absolutně zbytečná. ,,Vzpamatuj se, ty krávo"...jo tak v tom jediném jsme se s hlavní hrdinkou shodly, v jejím pojmenování a v reakcích na její chování. Potkala jsem na na internetu recenzi hodnotící tuto knihu jako 5/5*. Jako já chápu, že každému to sedne jinak jo, ale tohle hodnocení je za mě totálně mimo mísu a kdo tak hodnotil ji musel mít jako z praku stejně jako hlavní hrdinka Mala. Jediné co se mi na této knize líbilo byla obálka a asi 2 vtipná přirovnání, toť vše. Bohužel zbytek je jen omáčka plná chlastu, sáhodlouhých popisů absolutně všeho a milionů rádoby vtipných přirovnání, která už asi na straně 25 ztratila své kouzlo. Bohužel za mě tvorba samotné Lilky prostě jedno velké NE. Tímto končím i s celou sérií.

15.12.2022 1 z 5

Král Král Devney Perry

Na tuto knihu mi padlo očko při prohlížení nabídky knih od Knihy Dobrovský a obálka mě velmi zaujala. Vypadá fantasticky a já mám velmi ráda temné romance. Zároveň jsem ale k nim poměrně skeptická, protože není jednoduché takovou knihu napsat tak, aby byla opravdu dobrá, měla hlavu a patu a zaujala čtenáře bez zbytečně přehnaných věcí. Dlouho jsem váhala s koupí, abych toho nelitovala, později jsem však stejně neodolala a objednala si ji. Díky bohu za to! Po přečtení jsem nejen velmi mile překvapena, ale Devney Perry si mě svým psaním naprosto podmanila! Dlouho jsem nenarazila na příběh, který by mě držel napnutou od samého začátku až do posledních stránek! Rozhodě jsem se nenudila! Moc se mi líbilo osvěžující prostředí, do kterého autorka příběh zasadila. Sice nejde o tak temnou romanci, jak jsem původně očekávala, ale vůbec mi to nevadilo. Plně to totiž vynahradila detektivní část příběhu, která to celé příjemně osvěžila. Hlavní hrdinové Bryce a Dash byli naprosto skvělí a ta chemie, která mezi nimi fungovala, byla epická. Oba byli k sežrání a okamžitě jsem si je zamilovala. Bryce byla svéhlavá žena s ostrými lokty a velmi jsem se bavila nad tím, jak Dashe absolutně nešetřila a nebála se mu postavit. Většinou nemám problém s tím odhalit tajemství knihy, zde jsem však byla pomalu co kapitolu absolutně vedle a autorka si mě krásně vodila na imaginárním vodítku po stopách a držela mě do samotného závěru v maximálním napětí. Na závěř musím podotknout to, že se už teď nemůžu dočkat druhého dílu a dalšího páru, který je velmi zajímavý a teěším se na jejich záhady. Krále i autorku doporučuji všemi deseti! :)

07.07.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Tohle byla opravdu taková rychlojízda a jednohubka! Troufám si dopředu říct, že jako celek bude série opravdu super. Pokud mám však hodnotit pouze tuto knihu, tak v podstatě kromě dovysvětlení situace, kterou končí první díl a závěru se v knize nic podstatného nestalo. Spíše jsme od autorky dostali eskalaci vztahu mezi hlavními hrdiny, přičemž k postavě Temperance bych měla pár výhrad. Série Mount Trilogy byla super a bavila mě. Stejně tak postava Mounta. Jenže Savage Trilogy je trochu někde jinde. Kane je za mě ještě o level výš. Pro mě je hlavní mužská postava této série prostě naprostá TOP strop pecka. Kanea jsem si zamilovala ihned a žádné námitky se nepřipouští! :) On vás nutí urvat se ze řetězu a obětovat mu vše. Bohužel v porovnání hrdinek je to horší, tam bych se víc přiklonila ke Keiře. Ta byla zajímavější. U Temperance mi vadí její občasná naivita a přehnaná důvěřivost dle mého v nesprávné lidi. Nejvíc se mi ale nelíbil její tzv. dvojí metr. U bratra a ostatních lidí má přimhouřená očka až to bolí, a je to v pořádku. Naopak na Kaneovi mi občas přišlo, že si hledá každý prd, který by mohla soudit, rozebírat apod. Celkově byl tento díl spíš takovou přípravou na závěr série a snaha navnadit čtenáře. A závěr? Klasika! Šokující překvapení, které nutí čtenáře zamyslet se nad možnými konspiračními teoriemi, jak by se vše mohlo vysvětlit a vyvrbit. A opět musím pochválit obálku knihy! Strhávám tedy bodíky za dějovou linii v tomto příběhu a za postavu Temperance.

07.07.2022 3 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Tato recenze bude asi z těch stručnějších a údernějších. Jak jsem Cizí dluh ještě jakž takž zkousla, tak Nová zkouška byla doslova četbou za trest. Začnu těmi pár věcmi co byly pozitivní a to krásná obálka knihy a její čtivost. Myslíme tím styl psaní autorky, která dokáže nic napsat tak, že vám slova krásně ubíhají před očima. Tím ale končíme. S Klárkou jsme se do knihy pustily s nadějí, že druhý díl bude o něco lepší. Bohužel po obsahové stránce se až na jednu scénu v závěru knihy v podstatě vůbec nic nestalo. Příběh byl v podstatě kombinací neustálé hygieny (stále chodili do vany/sprchy), sexu a fňukání. Mně osobně z dvojice hlavních hrdinů o něco méně vadil Liam, který stále mlel to samé dokola, konkrétně jak je v šoku, že je schopen lásky a neustálé omílání jeho uvědomění citů k Jessice. Ta na druhou stranu pro mě byla absolutně na pěst a vknize mi dost vadila. Fňukala, že něco chce a když už to dostala tak se chovala jako rozmazlený spratek a taky kvůli všemu vyváděla a fňukala. Další vlastností, kterou mi pila krev bylo to, jak neustále strkala čumák do věcí, do kterých jí nic nebylo a vyvolávala tak zbytečné dusno a konflikty. Její vztah s Joaquinem nekomentuju raději vůbec...Za mě tato série byla neskutečné zklamání bez pořádného příběhu a děje, když už něco bylo bylo to za mě buď převzaté a nebo zcela nezajímavé. Další knize v této sérii s největší pravděpodobností už šanci nedám. Promarněný potenciál...

07.07.2022 1 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Lauren Blakely pro mě byla zcela novou autorkou. Přiznám se, že jsem od knihy neměla příliš vysoká očekávání, byla jsem ale velmi mile překvapena! Tato kniha je skvělá oddechovka, u které se zasmějete. Velmi se mi líbilo, že kniha je psaná z pohledu muže jakožto hlavní postavy, což bylo tak osvěžující. Spencer byl namachrovaný mladík, u kterého mě překvapivě jeho až moc vysoké ago vůbec nevadilo a naopak jsem se jeho prupovídkami a přirovnáními velmi bavila. Samotný rozjezd celé knihy byl vtipný a myslím si, že pokud by se našel někdo kdo by mohl sepsat knihu chvalozpěvů o svém , byl by to rozhodně Spencer. :) Charlotte byla také fajn. Opravdu často jsem se smála. Po dlouhé době se mi stalo to, že mi na knize vyloženě nic nevadilo. Jediné za co strhávám bodík byl velmi přeslazený happyend a velká předvídatelnost děje. Celkově však knihu doporučuji jde o svižné a zábavné čtení. :)

07.07.2022 4 z 5

Samotářka Samotářka Karen Lynch

Tato série mě vtáhla zpět do mých mladých let a totálně jsem jí propadla. Příběh Sary jsem si hned zamilovala a to prostředí, kde se příběh naší hrdinky odehrává, je prostě boží. Originální nápad, YA upířina s okořeněná nepřeberným množstvím dalších tvorů, pout a zajímavých osudů.

Já jsem se tak moc těšila na tohle velké finále a do Samotářky jsem šla po hlavě užít si neskonalé velkolepé finále. Jenže bohužel jsem si natloukla čumák. Ne, že by příběh byl vyloženě špatný. Bohužel za mě zde bylo ale hrozně moc věcí špatně. Vadilo mi, že se téměř 75% knihy v podstatě nic prostě nedělo, Sara pouze objevovala blíže svou moc a hrála si trošku na Buffy šmrncnutého s Johnem Wickem.

Celé drama, na kterém bylo postavené celé napětí bych rozdělila na tři části. Část s Madeline byla pro mě naprosto brutálním zklamáním, to jsem si říkala, to jako vážně? A pak tu máme část se samotným pánem. Pokud vezmu v potaz opravdu až samotný závěr knihy, kde se vše honem rychle dohánělo, řekněme, tady se to celkem povedlo a zvrat a rozuzlení bylo super. I tak bych mu ale rozhodně dala v knize podstatně více prostoru. A poslední částí bylo samotné pouto "druh&družka". Opět zde, jsem čekala podstatně více a ne, že dostaneme v jedné scéně toto prostě odbyté. Celé to podtrhla už i samotná hlavní hrdinka, která mi místy už celkem dost lezla na nervy. Bohužel, tento díl u mě převážil váhy v rozhodnutí, že tato série nakonec do knihovny v tištěné formě nepoputuje. Sem tam pár nelogičností a já mám ve výsledku opravdu pocit, že jsem asi četla jinou knihu než všichni ostatní.

Jsem ráda, že mám dočteno, příběh série super, této knize však bohužel větší hodnocení dát nemohu.

3,5/5

02.05.2024 3 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Nejednoho čtenáře zaujme hned svou úžasnou obálkou. A čí pozornost neupoutá vizuál knihy, ten by se měl rozhodně nechat nalákat samotnou anotací.
Velmi originální fantasy příběh, kdy se mladá Avery společně se svým bratrancem Twainem dostanou pomocí tajemného klíče do samotného jádra příběhu knihy a míst, o kterých se jim ani nesnilo. Kdo bychom takovou možnost nebrali? Nejeden z nás snil o tom, jaké by to bylo stát se pro jednou hlavní hrdinkou a zažít tak svou epickou cestu.

Pokud si myslíte, že jde jen o nevinné young adult romantasy, tak vás všechny vyvedu ihned z omylu. V určitých pasážích narazíte na opravdu drsná a nemilosrdná místa v knize, která Vás přinejmenším šokují. Já osobně danou krutost určitě nečekala až v takové míře a zůstala jsem celkem překvapená.

V průběhu čtení dostanete možnost nahlédnou do hlavy mnohým postavám, jejiž pohledy se v příběhu střídají. Některé postavy se možná zdají slabší, ovšem pro mě zatím zůstávají opředené závojem tajemství s velmi vysokým skrytým potenciálem. Co se hlavních hrdinů Avery a Sullivana týče, ty jsem si oblíbila na hned! A ano sedla mi i krutost a hajzlíkovství Sullivana, krásně to bylo v kontrastu s nevinností naší hlavní protagonistky.
V této knize jsou však velmi silné i některé vedlejší charaktery, já si třeba naprosto zamilovala Caymana. (nesuďte mě!)
Pohled Twaina pro mě, přiznám se, nebyl až tak úplně zajímavý a v závěru knihy mi solidně zvedl tlak svým rozhodnutím. Osobně bych zde uvítala asi více interakcí mezi Avery a Sullivanem. Nicméně jsem velmi zvědavá, kam nás nitky osudu zavedou dál v tomto vyprávění, protože už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu a věřím, že ten bude ještě mega pompéznější.

Knihu jsem si neskutečně užila. To, že autorka má v sobě nepopiratelný talent, je prostý fakt. Z čeho jsem si však ale sedla na zadek byla ta neuvěřitelná slovní zásoba a výrazy, které nám tato autorka naservírovala.

Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně a až na pár drobností smekám imaginární klobouk.
4,5/5

27.02.2024 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Nastal čas navrátit se zpátky do fantasy světa a okusit zase nový příběh, tentokrát z pera kanadské autorky Karen Lynch. Velmi neotřelé obálky zaujmou oko nejednoho čtenáře.

Neuvěřitelně vystavěný svět plný nespočtu druhů různých stvoření, nebojácná mladá hrdinka Sara, měšec plný tajemství...to vše vám tato série dá.

Nebudu lhát, opravdu mi trvalo několik kapitol, než jsem se pořádně začetla, protože popravdě...je to asi spíš pro mladší čtenáře. Chvílemi jsem měla takové deja vu...stejné pocity a náročnost příběhu jako naleznete například ve Vampýrské akademii. (Tu jsem milovala!)

Nicméně jakmile jsem se prokousala začátkem, chytla jsem tu správnou čtenářskou slinu a už to jelo. Sice na mě Sara působila často neuváženě a místy až naivně, budiž ji to odpuštěno, přece jen je jí 17. Jenže jakmile se na scéně objevuje Nikolas a jedno nebezpečí střídá druhé, už se jen vezete.

Sara sice tak trochu utíká před svou pravou podstatou a snaží se ji ignorovat, věřím, že tomuto tématu se více pověnujeme v nadcházejících dílech.

Body strhnu za ten hodně pomalý a košatý začátek. Za vše ostatní dávám palce nahoru! Hlavní hrdinové skvělí, velmi zajímavý hlavní dějová linka, zajímavý zvrat a spousta úžasných druhů stvoření. I když jsou některé věci okaté a předvídatelné, pevně věřím, že i vy zde naleznete stejně jako já také ten svůj moment překvapení. A já si po dlouhé době nesmírně užívám to slow-burn jiskření mezi Nikolasem a Sarou.

4,2/5

31.01.2024 4 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Marco bylo mé první čtenářské randezvous s touto českou autorkou a bylo velmi, ale velmi milým překvapením. Začnu ale spíš negativy a pak už budu jen chválit. Pro mě byl samotný Marco nejslabší postavou z bratrů. Nebyl špatný, ale pro mě ani ničím výjimečný. Někdo nadával na povrchnost Brooke, já se jí však musím zastat. Já naopak její materiální zameření, vzhledem k jejímu dosavadnímu životu, celkem dost chápu a rozumím i Marcově nedůvěřivosti. Co bych ale v této knize ocenila a trochu víc na to přitlačila, byla samotná interakce mezi hlavními hrdiny. Jejich vývoj vztahu byl trošku jako na horské dráze a od chtíče jsme se dostali poměrně rychle k instalove, která sice byla popírána, ale my víme, že tam byla. Víc bych si užila jejich interakci a lépe pak pochopila, proč se do něj vlastně tak zamilovala. Za mě bych ocenila i malinko víc toho mafiánského prostředí.

Pojďme teď ale do té kladné části. A to bylo téměř vše ostatní. Miluju abuelu, miluju interakce mezi bratry a jejich pošťuchování, miluju styl autorky, která píše, jak nám zobák narostl a nepáře se s tím a je to tak neuvěřitelně osvěžující! Já, která chodím spát se slepicema, jsem tuhle knihu doslova vdechla za jeden večer a šla spát rozbitá až ve 2 ráno.

A na závěr tleskám i za nový styl psaní erotických scén, to bylo naprosto skvěle vyvážené, nebylo toho moc a do přílišných detailů (nepotřebujeme znát každý cm zásunu) a naopak ani málo. Prostě tak dostatečně pro to, co si děj vyžadoval. A teď už hurá na Lucase. A vy šup, koukejte si tuhle knihu také přečíst.

04.01.2024 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Formulista se mihl několika profily IG a mě ihned zaujal svojí zajímavou obálkou. Začala jsem se tedy po ní trochu více pídit. Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že jde o příběh z prostředí F1, nezaváhala jsem a dala hned šanci další české autorce.

A jsem za to moc ráda! Formulista je prostě boží. Autorčin styl psaní je poutavý, není nudný a děj se netáhne, naopak vám budou stránky svižně utíkat. Prostředí F1 je velmi dobře zpracované a autorka nám dává nahlédnout zase do něčeho nového. Na knize je vidět, že Míša rozhodně ví, o čem píše a nevaří jen tak z vody nějaké nesmysly. Zahlédla jsem totiž recenzi ve stylu, že je to snůška nesmyslů a vůbec nic o formulích neví. Tak já vám za sebe říkám, že je sleduji dost a je to nesmyslný názor. Míša rozhodně ví a ode mě má oba palce nahoru! Nejen za sportovní prostředí, ale i za samotného Anthonyho, ze kterého neudělala nesmyslně nařachaného sexy obra, zůstala realistka.
Samotná Vanessa byla pro mě neotřela a jedinečná hlavní hrdinka, která si mě ihned získala svou originalitou. Body k dobru jí připisuji i za její neskonalou trpělivost s matkou.

Tahle slow-burn sportovní romance okořeněná o seriózní témata jako je například ADHD mě rozhodně moc bavila a velice příjemně mě překvapila. Navíc to grafické zpracování knihy je prostě nádherné. A já vám příběh Elfky a Formulisty doporučuji všemi deseti, protože za mě je to super pohodové a příjemné čtení!

05.11.2023 5 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Hned v úvodu recenze bych chtěla moc poděkovat samotnému autorovi za to, že mě oslovil na spolupráci, za poskytnutí knihy moc děkuji! Normálně bych nabídky mimo svůj typický žánr nepřijala, ale řekla jsem si pro jednou proč ne. Téma duševního zdraví je navíc zejména v poslední době velmi rozšířené.

Že bylo čtení této novely totálním vystoupením z mé komfortní zóny, o tom se ani nemusíme bavit. Chvíli jsem i přemýšlela, zda mi přísluší hodnotit tuto novelu. Jak jste se jistě již v mnohých recenzích dočetli, děj je veden jako dialog mezi hlavní postavou Petrem a hlasem v jeho hlavě. Učitel Petr totiž trpí obsedantně-kompulzivní poruchou.

Daniel má podle má podle mě osobitý styl psaní, novela mi krásně utekla. Jediná věc, která na ní byla "špatně", byl možná počet stran. Já bych se klidně ještě o něco více rozepsala a věnovala o chlup více prostoru zejména závěru, který byl za mě šokující a lehce uspěchaný. Dala bych rozhodně víc prostoru pasážím o Elišce.

Tím ale také končím a jdu jen chválit. Za mě na začátek rozhodně zdařilé dílo s brutální a tak trefnou obálkou! Během čtení mi šel mráz po zádech a lidé trpící touto poruchou mají můj obdiv. Novela mě totálně vtáhla do pocitů hlavního hrdiny a přiznám se, že já bych si to asi hodila nebo bych rozhodně zešílela. Je to prostě neskutečný masakr. Po dočtení jsem zůstala v šoku s pusou dokořán a rozhodně vím, že tento příběh ve mně bude rezonovat opravdu velmi dlouho. Danielovi touto cestou vysekávám poklonu a obdivuji ho za to, že se nebál s vervou uchopit toto nelehké téma.

Poselství nakonec...lidi, dbejte prosím o své duševní zdraví, opravdu to není sranda a umět si říct o pomoc je znak síly, ne slabosti!

4,5/5

19.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Nezkrotná říše...Já se rozhodně budu řadit do té části fanoušků, kteří jsou z této série naprosto a jednoznačně odvaření. Tento díl pouze potvrdil to, jak moc jsem tomuto příběhu propadla. V úvodní části rovnou vyseknu poklonu ilustrátorce @adela.stopka za tu neskutečnou obálku, je skvělá!

Ale pojďme si zhodnotit děj. Nezkrotná říše vás vtáhne do samotného víru tajemství, intrik a lží. Brexley se sotva stihla vzpamatovat z Warwickovy zrady, čas klidu je však luxusem, který jí nenáleží. Brzy zjišťuje, že nic není tak, jak se zdálo a celý její dosavadní život byla jedna velká lež. Třesničkou na dortu pak je zjištění, že vlastně ani netuší, kým ona sama je. Navíc se mi neskutečně líbil její posun osobnosti. Z naivní schovanky se stává žena s vlastním rozumem, která poznává svou sílu a jde si tvrdě za svým.

Warwick je přesně tím důvodem, proč by se tento příběh měl číst ideálně ve vaně plné ledu, protože to, jak to mezi ním a Brexley jiskří, je naprosto neskutečné a dodává to celé sérii na žhavosti. Kéž bych jen u čtení neprodělala několik infarktů, když jim samotnou vášnivou jízdu vždy něco překazilo. Ale já si počkám! (Snad ne další rok :D) Těším se až se oba vzpamatují a přiznají si spoustu věcí.

Co je u zatím každého dílu třešničkou na dortu je duo Opie&Mrňouska. Já je prostě miluju a vždy se hrozně směju u jejich scén. Nejen nad jeho outfity, jejími prostředníčky, ale i nad jejich konverzacemi ve stylu "to bylo nedorozumění".

Samotný závěr vás opět totálně dostane a donutí vás ihned hledat datum vydání dalšího pokračování série.

Za zaslání knihy v rámci spolupráce moc děkuji @humbook

01.10.2023 5 z 5

Zlodej tulipánu Zlodej tulipánu Majka Danihelová

Líbila se vám Dedička ruže? Ano? Tak ihned sáhněte i po Zlodeji tulipánu! Pokud jste si mysleli, že to Majka už nemůže posunout dál, tak to znovu dokázala a já si říkám, že závěrem série už to snad dál posunout ani nejde. Ale je mi už teď naprosto jasné, že se mýlím.

Prej romány pro ženy... já u těchto knih snad pomalu ani nedýchala a hltala jsem každý jeden odstavec. Tohle totiž není jenom romantika. Je to obrovský koktejl emocí, akce, vzrušení, záhad, křiv a lží, navíc kromě akce zde ochutnáte i prvky sci-fi a myšlenky vám budou v hlavě vířit rychlostí uragánu. Sice se zde jedno mé podezření potvrdilo, ale i tak vám můžu říct, že já nevím... Já prostě nevím! Mám asi tak dva miliony teorií. Podle mě totiž v jistý okamžik může vyjít najevo, že je skutečný padouch snad kterákoliv postava. Čekám to opravdu od těch nejméně předvídatelných a mám popravdě strach, co se tam ještě zvrtne a neskutečně bažím po odhalení finální pravdy.

Co se týče hlavní hrdinky Violet, troufnu si říct, že věřím, že by mě v jiných knihách asi dokázala pěkně točit a pilo by mi její chování krev, ale tady? Bože, jak jsem se s ní sžila a prožívala její dilema. To, jak bojuje s volbou mezi povinností a tím, po čem ve skutečnosti její srdce prahne... Jsem velká fanynka dua Brooks&Violet. Jejich chemie je neskutečná, avšak ale i zde mám stále jedno čoko bystře na pozoru.

V této knize totálně miluju Joy. Její přímočarost, komentáře a "nezaujatý postoj" krásně podkresluje celý děj a posouvá samotnou hlavní hrdinku zajímavými směry.

Popravdě jsem se žádné knihy nemohla tolik dočkat a zároveň neměla takový strach si jí přečíst, jako bude závěr této série, mám strach, co se ještě stane a nejvetší strach mám z toho, až to dočtu a opustím tento naprosto jedinečně vystavěný zapeklitý příběh, který doufám za sebou nezanechá mé rozdupané srdce.
P.S.: Jsem všema deseti, aby šla tato série do CZ překladu pro ty, kteří si netroufnou číst ve slovenštině.

13.08.2023 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Tak na tuhle knihu jsem se už podle obálky dost těšila, říkala jsem si, že to bude super relax čtení po té sérii celkem drsných dark knih, které mám teď za sebou. Navíc po Pozvánce jsem si řekla, tohle přesně teď potřebuji a bude to super. Bohužel musím říct, že jsem asi i od té oddechovky čekala podstatně víc.

Životní příběh obou hrdinů nebyl špatný a vlastně ani celkově dějová linka knihy, líbilo se mi prostředí, do kterého byla kniha zasazena. Jen mi přišlo, že se mi tak dobrou třetinu čtení hrozně ten děj táhnul. Ocenila bych svižnější tempo a možná trošku dynamičtější děj. Na příběhu za mě byl nejlepší asi Donovan (i když v poslední čtvrtině i on ztratil značně na kouzlu). Moc jsem nepochopila celkově plytkou situaci ohledně Autumnina otce, tak nějak to vyšumělo do ztracena. Trochu to zachraňovala postava Buda.

Zápletka knihy je opravdu velmi předvídatelná, zde asi velké překvapení nečekejte, musím ale přiznat, že jsem nečekala, jakou formou k ní dospějeme. To byl asi tak jediný opravdu velmi překvapivý moment této knihy.

Co se týče ero scén, tak se ve mně dost mísily pocity. Připadala jsem si jako na horské dráze, chvíli naprosto super a chvíli jako pro naše maminky, či babičky.

Suma sumárum to úplně zlé nebylo, ale rozhodně jsem od autorky čekala více a za mě Touhu řadím spíše mezi její slabší díla.

3,8

03.08.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Že Danielle Lori umí psát a její příběhy jsou velmi čtivé, o tom se tu snad ani bavit nemusíme. Na díl Christiana a Gianny jsem se velmi těšila. Bohužel jsem ale byla poměrně zklamaná. Ano četlo se mi to dobře, místy jsem se dokonce i dost nasmála. Chemie a přitažlivost mezi hlavními hrdiny doslova srší v každé jejich vzájemné interakci. Jenže bohužel mně tohle v knize asi nestačí. Christian Allister, potetovaný skvěle stavěný federál s mrazivě ledovýma očima a sexy vzhledem opředeným aurou nebezpečí? No kdo by ho nemiloval! Ano i já jsem si ho velmi oblíbila, kdo mi v příběhu ale moc nesedl, byla samotná hlavní hrdinka. Ano chápu, že (skvělé mafiánské) prostředí Cosa Nostry není procházkou růžovým sadem, ale za mě ji to neopravňuje k jejím činům. Její ostrý jazyk a humor byly super, ale její způsob, jakým se vypořádávala se svými "problémy" a to tak, že si dala lajnu, ne díky. Dobrovolné užívání drog mě v knihách fakt nebere a Gianna tak v mých očích celkem klesla. Nelíbil se mi ani v závěru knihy zbytečný nátlak na Christiana kvůli jeho poslednímu "tajemství". Dostat se k němu citovým vydíráním mi přišlo zbytečně, asi by se prd stalo, kdyby jí to řekl později sám, až by na to byl připravený. V mých očích byla celá kniha vystavěna pouze na temných minulostech hlavních protagonistů a jejich postupném odhalování. Co jsem v knize velmi postrádala byla nějaká větší akce a zvrat či zápletka. Do posledních stran jsem čekala, kdy už se něco stane, a ono vlastně nic nepřišlo. Příběh Nica a Eleny mě bavil tedy mnohem víc. Alespoň ne nic překvapivého. Nicméně s autorkou nekončím a na další díl, který je podstatně více vychvalován se velmi těším. Myslím si, že nám bude Christianův bratr mát rozhodně co nabídnout.
P.S.: V tomto díle trošku pokulhávala i korektura ...

16.05.2023 3 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Po té drsnotě, jakou byla kniha That Sik Luv bylo tohle přesně to, co jsem potřebovala. Něco absolutně nenáročného. Něco so prolétnu, nepotrápí mi to mozek, něco, u čeho se pobavím a zasměju. Přesně tohle mi knihy od Penelope Bloom vždy poskytnou. Pro někoho je to trapné a blbé, ale já čas od času prostě takovou knihu potřebuji. Musím se ale přiznat, že Moje (tak trochu) dočasná chůva pro mě byl zatím nejslabším dílem z této série. Ano úplně zlé to nebylo a ano místy to bylo vtipné, ale dějově mi to přišlo dost slabé. Navíc mi úplně dvakrát asi nesedla. Nola někdy byla až opravdu moc trapná. Možná za to mohlo i opravdu velké klišé sportovní hvězda - chůva? I to je možné. Asi nemá cenu se více rozepisovat, uzavřu to tím, že pro mě byly předchozí dva díly mnohem zajímavější. Utajené dítě bylo pecka, fingovaná svatba byla asi nejvtipnější.

14.03.2023 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Na tuto knihu od Tijan jsem se poměrně těšila, protože ve sféře erotických romancí, je to zase trochu něco jiného, něco tajemného. Budu Zasvěcení hodnotit asi na části. Nejprve obálka knihy, za mě hezká, vkusná a sedí mi k hlavní hrdince. Celkové téma i příběhová linka se mi v knize poměrně líbila. Bavila mě, četlo se to dobře. Prostředí smetánky protkané intrikami, zákeřnostmi a tajemstvími udržuje u čtenáře poměrně zájem. Vše je za mě dobře doplněné zajímavými vedlejšími postavami a bavil a líbila se mi i hlavní mužská postava knihy. Kdo mi ale moc nesedl byla samotná hlavní hrdinka Bailey. Na jednu stranu "mozkovna" a super genius, na druhou stranu s prominutím neskutečně hloupá a naivní husička, která je v hlavě hrozná hrdinka, ale jinak sebou nechá zametat neskutečným způsobem. Co mě na knize ale zklamalo neskutečným způsobem byl popis a zpracování erotických scén. V knize není nic bráno moc vanilkově, popisy událostí, rozhovory všechno je celkem zostra a normálně, ale jakmile dojde na samotný popis akce mezi hrdiny, tak jsem si říkala: ,,Co to k sakru čtu?" Na to, že chlap je tajemný dominantní a záhadný a ona je již dávno plnoletá i zkušená tak prostě věty typu "tetelí se mi pulz", " Zdržoval se na mé krkavici nebo sjížděl po oblouku hrdla". Navíc pro popis situace, kdy se hlavní hrdina potřebuje sexuálně vybít při této tělesné aktivitě, aby se zbavil frustrace a scéna je pojatá jako uctíval mě celou noc"....ne prostě za mě toto ne! Nejsme v klášteře a do knihy to absolutně nezapadalo vzhledem ke stylu psaní, jakým byl příběh napsán. Další díl série si přečtu už kvůli zvědavosti a zvratu v závěru knihy a celkovému "odhalení padoucha" (to byla super pasáž příběhu). Zasvěcení není vyloženě brakem, ale musím říct, že jsem od této knihy čekala rozhodně něco víc.

14.09.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Také jste někdy zažili to, že vás anotace knihy moc neoslovila, ale když jste se donutili do knihy, byli jste velmi příjemně překvapeni? Tak přesně v té situaci jsem byla já s knihou Toužím po tobě. Kimber a Matteo mi naprosto učarovali hned od prvních stránek. Nebyla chvilička, kdy bych se nudila. Navíc v této knize musím vyzdvihnou zajímavé a zábavné vedlejší postavy. Líbilo se mi vzájemné hašteření hlavních hrdinů, kteří si dávali co proto a absolutně se nešetřili. Matteo měl navíc neuvěřitelný sex-appeal a jako čtenářku této literatury si mě získal. Užívala jsem si i místní prostředí módy, které bylo v akurátní míře a čtenáře neotravovalo. Navíc mám pocit, že autorka má v této sérii velmi vzestupnou tendenci a za mě bylo "Toužím po tobě" zatím nejlepším dílem z celé série. Pokud to půjde dál minimálně stejně dobře jako u této knihy, už teď se těším na další její příběhy. Kdo se chcete kvalitní romantickou knihu, u které se i zasmějete tak rozhodně zde nešlápnete vedle.

12.08.2022 5 z 5