Lionis Lionis komentáře u knih

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Velmi pěkné,
rozhodně jiné než předešlé díli. Ne tím, že by byla kniha horší, hůř se četla a nebo něco podobného.
Byla jiná tím, na co se autor zaměřil stylem psaní. Jiný děj, jiná místa... jiné prostředí to je to, co za mě vystihuje knihu nejlépe.
O čtivosti se však zas nedá pochybovat. Dnes ráno jsem s knihou začal a ten samý den večer jdu na další díl. Když se mě toto stane, tak si většinou nepamatuji, o čem to pořádně bylo, jelikož to bylo o ničem. Ale tady ne.
Musím říct, že mě to překvapilo stejně, jako mě překvapili minulé díli a to tím, že člověk o nich přemýšlí furt a furt mu zapadají jednotivé díli příběhu ostatních knih. Abych to lépe popsal, tak za mě jsou všechny knihy jeden velký příběh, který dohromady tu hloubku má. Jehož tvůrce to za mě musel mít vymyšlené, protože i když se od sebe lehce stylem liší, především tento díl, tak je to furt to samé a jen ten samý příběh, jak si teď uvědomuji. Velice zajímavé.
Zajímá mě, jak se příští díl vyvine.

22.11.2020 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Ostaně jako všechny minulé díly. Rychle a svižně se čte. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to první dvoum dílum stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic moc nepochopitelného.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

22.11.2020 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Kniha stejně jako první díl krásně a plynule ubíhá. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to prvnímu dílu stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic nepochopitelného, nic co by člověku narušilo plynulost a čistost příběhu.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

18.11.2020 4 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Bezvadné.
Hluboký děj, který je díky své perfektní provázaností s egyptskou mytologií pro mě naprostno bezvadný. Nikdy jsem nemohl žádnou ze tří knih odložit ani na chvíli z ruky. Děj mě tak pojal, že jsem v podstatě ani nevmímal, co je kolem mě.
Věřím, že některým lidem to nemuselo sednout, egyptská mytologie je rozhodně složitá a jelikož je na ní založená podstatná část děje, tak to nemusí být pro každého.
Doporučuji všem, co nejen mají rádi egyptskou mytologii, ale mytologii celkově. Pokud vám padne styl knihy, rozhodně se jí jen tak nepustíte. To je za mě to nejlepší, co se u knihy může stát.

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

Celá série má rozhodně zajímavý příběh, který i když se místy lehce vleče(rozhodně ne často), mě nikdy nenechal, dát si od něj pauzu.
První díl byl za mě jako u většiny sérií, člověk se do něj musí prostě dostat. Pokud se tak neděje, tak za mě příběh nemá hloubku, tady jsem se vžívat musel, a tak to mám rád.
Druhý díl začíná nabírat na obrátkách a děj se prohlubuje, zvětšuje a stává se z toho pravý fantasy román.
Třetí díl je na tom za mě velmi podobně jak druhý.
V posledním díle se však nestalo nikdy, že by se příběh vlekl. Spíše naopak, někdy toho bylo tak hodně, že to člověk při prvním čtení plně "nepojmul", čemuž přispěla na mě až moc scifi atmosféra a "vrchní děj" , musel jsem se párkrát vrátit, abych pojmul i vše, co se skrývalo pod ním, což mě však rozhodně nevadilo.
Za mě doporučuji a jako u většiny sérií které jsem přečetl a které mě bavili, mě nejvíc naštvalo to, že to nemá další pokračování. Tak to za mě má být, chtít víc a to se v případě této série stalo.
Dávám tedy 4/5, kdyb šlo čtyři a půl, tak dám čtyři a půl, kdyby čtyři a třičtvrtě, dám čtyři a třičtvrtě, prakticky nic nemůže mít za mě 100%, ale rozhodně hodnotím kladně.

15.11.2020 4 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Not great, not terrible.
Nad hodnocením poměrně váhám, poněvadž já osobně nejsem fanouškem nějakého velkého střídání vypravěčů ve knihách. Ale špatné to rozhodně nebylo, to ne. Jen to nebyla taková pecka, jakou jsem od Steraka čekal.
Hlavně ze začátku mi tam chyběly energie, chtíč a nutkání do toho, abych četl dál a dál, postupoval příběhem a takové to že nejdu spát, ale prostě to MUSÍM číst dál a dál, tak přesně tento pocit tu chyběl. Je pravda, že dále v příběhu energie a hybnosti děje přibývalo a bylo to lepší.
Zajímá mě, jak se bude Sterak jakožto spisovatel dále vyvíjet, ale nevím, jestli je zrovna tohle směr, který by mě bavil.

05.06.2023 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Tato kniha se mi četla jednoduše špatně. Nevím, čím přesně to bylo, ale přišlo mi to napsané špatně. Divné skoky v příběhu, který by možná sám o sobě při dobrém zpracování nemusel být špatný, ale tady jsem si jej doopravdy neužíval.
Ale nutno přiznat, že název série je poměrně trefný. Zažíval jsem vnitřní bouři, zda to má ještě cenu dál číst a následně jsem trpěl, když jsem se snažil prokousávat stránkami a viděl vedle sebe jiné rozečtené knihy, které by rozhodně stály za to...
Minimálně za mě se tady rozhodně nemá smysl pouštět do druhého dílu, jelikož už jsem po těch pár hodinách na většinu věcí v knize zapomněl a co se stane s postavami je mi poměrně jedno.
Ty dva z pěti asi za to, že obálka nevypadá zas tak zle a je tam mapa. Ale to je asi tak všechno.

05.07.2022 2 z 5

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Nejsem fanoušek komiksů. Natož těch se superhrdiny.
Když jsem uviděl toto, řekl jsem si, že by to mohlo být jiné. A bylo. Nebylo tam přehršle barev, ze kterých po chvíli bolí hlava. Ale to asi tak vše.
Graficky je to samozřejmě hezky zpracované, ale i tak jsem více než polovinu knihy už jen přelítával pohledem.

09.06.2022 2 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Na odreagování super.
V první řadě je na knize poznat, že je určená pro 2. stupeň na ZŠ. Rozhodně to však neznamená, že by kniha byla špatná.
I přes to že hlavní hrdinové nebyli v mé věkové kategorii, mě nedělalo moc problém se s nimi do děje vžít. Spíš mě vadila jedna věc, která mi ale vadí u většiny knih- kapitoly byly rozdělené mezi jednotlivé postavy... Souhlasím že pohled na věc z různých osob může být místy zajímavý, ale nejsem zrovna zastáncem toho, aby každá kapitola byla přidělená jinému ze tří našich hlavních hrdinů.
Ale to je asi tak vše, co bych knize vytkl, jelikož i tak je kniha napsána pěkně, utíká pěkně, námět má pěkný a jak už od knihy Vadná budu hodnotit taktéž, má i pěknou obálku.
To je asi to, co bych o ní ve finále řekl. Je pěkná a zaslouží pěkné 4/5. Teď honem na další díl. ;-)

03.10.2021 4 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Rozhodně zajímavé.
Do příběhu se člověk musí dostat, protože má ohromnou hloubku. Každá stránka jako by měla několik další stránek příběhu a děje, které se pod ní ukrývají. Někteří lidé píší, že je to celé takové zdlouhavé, s čímž nemůžu souhlasit, ale ani plně nesouhlasit.
Za mě je to kniha, která má tak hluboký skrytý děj, že když se do něj člověk plně neponoří, může mu přijít zdlouhavá, protože ta pravá akce, nění přímo na papíře. Některé knihy to mají tak, že mají tu vždy pro všechny viditelnou akci na papíře a pod ní se odehrává další příběh, který však většinou není tak hluboký jako tu. To se mě na této knize hrozně líbí.
Rozhodně doporučuji lidem, co se do ní chtějí v klidu hluboko ponořit a vnímat vše, co se v knize skrývá. A že toho je.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon