libor1691 libor1691 komentáře u knih

S velkou mocí... S velkou mocí... David Lapham

Tohle byl nejhorší origin mé oblíbené postavy, jaký si dokážu představit.
Spider-man je pro mě charakter s vtipem a smyslem pro zodpovědnost, ale tato kniha nám představuje přiblblého borce co prahne pouze po slávě a ženách. Netvrdím, že by se teenager nechoval stejně při získání superschopností, ale TOHLE prostě nemá s originem Petera Parkera nic společného.

(P.S.: počeštěné volání na Petera Parkera "Petře" mi trhá oční žilky)

07.01.2020 odpad!

Zlo v lidských srdcích Zlo v lidských srdcích Kevin Smith

Neuvěřitelně dospělý komiks, který bych doporučil všem, kdo mají chuť na temný příběh, ale zároveň se chtějí pobavit nad hláškami Spider-mana. Kevin Smith jako scénárista nezklamal a skloubení dobrého příběhu s povedenou kresbou se zde vydařilo na výbornou.

23.10.2019 5 z 5

Želvy ninja: Poslední rónin Želvy ninja: Poslední rónin Kevin Eastman

O komiksový svět zmutovaných želv se moc nezajímám. Mám samozřejmě určité základy, ale celou mytologii neznám. Když jsem však spatřil na Comic-conu v Praze Posledního Rónina, okamžitě jsem věděl, že tohle je jeden z těch příběhu, který nesmí v mé knihovně chybět. Zvláště pak, když se má na motivy tohoto komiksu chystat videohra - už toto je pro mě předzvěst silného příběhu. A nemýlil jsem se. Ačkoliv je děj lehce předvídatelný, vychutnal jsem si ho do poslední stránky. Kresba je bravurní a oversize verze komiksu tomu dodává o to větší zážitek. Doporučuji všem komiksovým fandům, bez ohledu na znalosti světa želv TMNT.

Pokud mohu/musím něco vytknout, pak je to odhalení posledního přeživšího. Absolutně nechápu rozhodnutí redaktora dát tuto informaci do anotace. To označuji za neuvěřitelně hloupý spoiler a nechápu, jak to mohl někdo s láskou k vyprávění příběhů udělat. Pominu-li práci redaktora, je poslední z želv odhalen na konci prvního sešitu. Dle mého názoru by se děj ubíral lepší cestou s nezodpovězeným tajemstvím kdo vlastně přežil. Toto by následně mohlo sloužit jako hlavní vyvrcholení celého příběhu. I když se můj tip přeživšího vyplnil, je to obrovsky promarněný potenciál.

23.04.2023 5 z 5

Multiple Man (Jamie Madrox) Multiple Man (Jamie Madrox) Chris Claremont

Potvrdilo se mi, že čím více je hrdina pro mě neznámý a příběh se drží při zemi, tím víc se mi komiks líbí. Poslední dobou se mi galaktická dobrodržství nelíbí a tenhle příběh mi opravdu sedl.
Palec nahoru za vysvětlení schopností Multiple-mana a celkově za humor a děj, který bych rád tímto doporučil všem.

08.02.2020 5 z 5

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

Knihu THOR: Zabiják bohů jsem si koupil přibližně týden před premiérou nové MCU Marvelovky Thor 4, kde se má poprvé objevit Gorr. Přiznám se, že postavu "řezníka" vůbec nemám načtenou a optimisticky přijal možnost se s ní seznámit nejprve knížně...a víte vy co? Je to perfektní! Jsem rád, že edice "LEGENDY" nám přináši skutečné legendarní kousky.

29.06.2022 5 z 5

Rozervaní Rozervaní Joss Whedon

Co dělá dobrý příběh dobrým příběhem? Za mě je jasnou odpovědí: dobře rozpracované postavy. Začátek sešitu, kde se řeší vztahy Emmy Frostové a Cyclopa a Kitty Pride a Collosea je naprosto vynikající. Psychika postav a jejich milostné patálie vám postavy natolik přiblíží, že oželíte jiné příběhy se záchranou planety a vesmírů. Za mě 100%

20.09.2020 5 z 5

Runaways Runaways Brian K. Vaughan

Tohleje komiks, ktery mě NADMÍRU potěšil. Neznámé charismatické postavy, neznámý napínavý děj a znamenitá kresba - tři věci, které jsem na této knize hltal každou stránkou

12.02.2019 5 z 5

Daredevil Daredevil Frank Miller

Tak - první kniha z celé kolekce, které nemam naprosto nic co vytknout... Původně jsem se příběhu bál, protože mi přijde postava "nezáživná", ale opak byl pravdou. Nemuselo se lítat v galaxii, vést žádné galaktické či kouzelnické bitvy a přesto jsem četl jeden z neúžasnějších komiksových příběhů. Rozhodně mě potěšil původ hrdiny a já si (možná marně) přeji aby každý příběh s představením hrdiny od Marvelu vypadal právě takto. Palec nahoru pro Franka Milera

18.07.2018 5 z 5

Frank Frank Jason Aaron

Já nevím jak hodnotit - jsem zmaten. Franka Castla znám jako antihrdinu, ale po přečtení tohoto komixu jsem opravdu ve slepé uličce. Absolutně nechápu jeho motivaci a vlastně se ztrácím i v jeho povaze. Rozhodně mi více seděl v předchozích dílech od Aarona a jsem donucen hodnotit o něco méně než minule. Zájem dokončit sérii však neustal.

09.03.2020 3 z 5

Miles Morales: Ultimatní Spider-Man Miles Morales: Ultimatní Spider-Man Brian Michael Bendis

Čím dál vic mě komiksy s Milesem Moralesem baví... po "Kdo je Miles Morales" přichází obdobně dobrá jednohubka - doporučuji

23.08.2019 5 z 5

Great Lakes Avengers Great Lakes Avengers John Byrne

Už se stává zvykem,že mě tituly které vyhlížím od ohlášení zklamou a naopak tituly co mě nezajímají potěší. GLA je toho důkazem. Děj, kresba, vtip a akce je tak vydařená, že nezbývá než vřele doporučit a udělit plnej počet bodů.

05.04.2019 5 z 5

Akademie Avengers Akademie Avengers Christos N. Gage

Nemastné a neslané.
Nenadchne, ani neurazí.

05.04.2019 3 z 5

Sentry Sentry Paul Jenkins

Tohle je klenot - opravdu. Doporučuji všem fanouškům Marvelu přečíst příběh prvního hrdiny Marvelu s nejdokonalejším marketingovým trikem

20.10.2018 5 z 5