Miles Morales: Ultimatní Spider-Man

Miles Morales: Ultimatní Spider-Man https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418501/bmid_miles-morales-ultimatni-spider-man-3dy-418501.jpg 4 39 11

V SÍTI PAVOUKŮ Bezkonkurenční idol z úžasného alternativního vesmíru se jmenuje Miles Morales a je to neuvěřitelný Spider-Man. Velkolepý Spider-Man v tomto nevídaném komiksu vyráží na ultimátní tah, při němž spojí síly se svým následníkem z jiného světa Milesem Moralesem. Vrhněte se mezi mrakodrapy s moderní komiksovou ikonou v příběhu, který vám přináší plejáda těch nejmocnějších marvelovských autorů na oslavu pěti desetiletí pavoukovských komiksů a kde se vám představí zbrusu nový pavoučí Avenger! Obsahuje materiály z Ultimate Comics Fallout č. 4, Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 č. 1, V síti pavouků č. 1-5.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Hachette

Miles Morales: Ultimate Spider-Man , 2017

ariannpHm
20.12.2023 4 z 5

Pecka! Po dlouhé době opravdu povedený komiks.

Luigi1
17.07.2023 5 z 5

Spider Man film výborný a kniha se taky povedla

ArkAngel
19.07.2022 4 z 5

Zabít Spider-Mana byl v Ultimate komiksech odvážný krok a tvůrci jej následně nahradili mladým Milesem, jehož schopnosti jdou ještě trochu dál. V této knize nám je představen příběh, který částečně inspiroval animovaný film a dojde v něm ke střetu vesmírů. Peter Parker z hlavní série je tak nedopatřením přenesen do Ultimate světa, dozvídá se o své místní smrti a poznává nového pavoučího muže. Velmi dobře a humor zde taky funguje.

Ivan Kučera
14.03.2021 4 z 5

13-ročný Miles Morales je fajn chalan a sympaťák. Na nič sa nehrá a je rovnakým nešťastníkom (čo ho v očiach čitateľa robí uveriteľným a zraniteľným), ako svojho času Peter Parker, len z iných dôvodov (v konečnom efekte to ale vyjde narovnako). Je super, že sa konečne dostal aj do našich zemepisných končín, kde ak sa povie Spider-Man, nikomu nenapadne nikto iný, než práve Peter. Čo už však v skutočnosti veľmi dávno nie je pravda! Takže na doplnenie vzdelania je tento komiks super. Poteší fantastická kresba Sary Pichelliovej a tradične svižný, nečakanými zvratmi, parádnymi hláškami a vtipnými dialógmi nabúchaný scenár Briana Michaela Bendisa. Na Benďákovi je pozoruhodné, že najskôr krachujúci Marvel zachránil spajďáckym ultimate reštartom (u nás Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost resp. "časopisecké knihy" od CREW Ultimate Spider-Man a spol.) a následne upadajúcu Stenolezovu slávu ZNOVA nakopol práve vymyslením Milesa. Napriek tomu v ústach po prečítaní tohto komiksu zostane istá jemná pachuť. Pramení z toho, že je to naozaj skôr iba taká ochutnávka, výsek, ukážka. Objektívne by si to zaslúžilo asi iba 3* (osobne ktovieako nie som na tieto alternatívno-paralelné vesmíry), ale bolo to chytľavé, zábavné a utieklo to pekelne rýchlo, takže za to (a za nedostatok akcie, čo paradoxne vnímam ako plus, pretože je vďaka tomu viac času na postavy, vzťahy a dialógy) prižmurujem pavúka a pridávam štvrtú hviezdu. Nepožičiavajte Wolverineovi peniaze, neváži si to!

jarynek
11.07.2020 4 z 5

Bavilo mne to, ale moc to nebylo o MM, ale spíše o PP, takže jedna hvězda dolů za to, že pokud to má být edice o představování hrdinů z Marvelu, tak to tentokráte byla střela vedle. Pokud však od tohoto odhlédnu, tak příběhově jsem byl spokojen.

Hwaelos
15.06.2020 4 z 5

Bizarní je na tomhle NHM, že vlastně není o Milesovi, ale primárně o Peteru Parkerovi, ale jinak je to hodně příjemná záležitost. Superhrdinování tu moc není (Mysterio většinu času absentuje), ale je to fajn konverzačka s dobrou atmosférou, což v pohodě stačí.

martinstefko
04.09.2019 3 z 5

Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 79: Miles Morales" nepřináší nijak převratný příběh, ale je to příběh, který by fanoušky Spider-Mana mohl bavit. Příběh o tom, jak se setkávají dva různá Spider-Manové, jak si něco vyříkají a přitom e postarají o jednu světovou hrozbu. A sem tam je to navíc i sranda. Asi by se ani nic jiného nedalo čekat. Stačí to.

Lenka.Vílka
04.09.2019 5 z 5

Moje první kniha o Milesovi. Doufala jsem tedy, že bude tedy víc o Milesovi. Škoda, že je o něm mnohem míň, než se z názvu tváří. Je to víc o Peterovi. Škoda :(

Tentokrát jsem začala raději s povídáním na konci knihy. A bylo to hned lepší. Protože na začátku jsou dva sešity, aby to i "viděli ti, kterým to nestačilo číst vzadu v knize". A tak zase po troše shrnutí začne příběh, kvůli kterému si většina tenhle komiks koupila. V síti pavouků...

...což je překvapivě povedený kousek. Píšu překvapivě a není to T9 a následně nezkontrovaný komentář. Největší americké zlatíčko není se svýma sólovkama v mém Top řebříčeku. Protože tohle není zas tak moc příběh Milese. Je to příběh Petera a Milese s tím, že pokud všechno dobře dopadne, bude to příběh Milese. Ale dál. Ne v téhle knize.

Takže jako to si takhle hopsáte městem ve svém kostýmu Spider-mana a všechno je ok. Zachraňujete lidi, sejmete pár padouchů a najednou jste někde jinde. Je to jedna z pastí Mystera? Ne, až tak snadný to nebude. Navíc když vám lidi poví, že to je nevkusný. Oblékat se stejně jako Spider-man? Vždyť je Peter Parker mrtvej! WTF? Já jsem přece Peter Parker! A kdo je ten týpek v kostýmu podobnej mému, jenom černej? Bylo to vlastně docela vtipný. Jenom škoda, že první dva sešity se věnují tomu, co se to, sakra, děje, že už je málo času na cokoliv ostatní. A to je škoda! :(

Kolem kolem, dobrý komiks, super příběh. Na seznámení to nebylo vůbec špatné. Ale jak je psáno v závěru knihy, je to takové psaní "na zakázku" pro účel rozvoje MCU. A já se stále ještě nerozhodla, jak tyhle situace brát...

dexterman
30.08.2019 5 z 5

Miles Morales: Ultimatní Spider-Man nejlepší věc co tady vyšla. Hodně to připomíná paralelní světy což je asi účel . Kresba je mega moc dobrá . Práce z postavami je přímo úchvatná . Dějově to má spád . Četlo se to prostě samo . Rád bych aby zde vyšlo víc takových čtivých věcí . Nicméně pro fandy pavouka je tohle nutnost . Kdo má rád ten film tak tohle bude přímo milovat . Spider - Man prostě vede

hroubek
26.08.2019 5 z 5

Nejnovější NHM mě hodně sedlo. A to z několika důvodů. Mám hodně rád Spider-Mana, Miles Morales je obrovský sympaťák, a animovaný film Spider-Man: Paralelní světy je neskutečná pecka plná skvělý nápadů. A když, jsem četl tento komiks, tak jsem si hned několikrát vzpomněl na tento luxusní film. Největším problémem tohoto komiksu je to, že je zde málo Milese. Určitě šlo vybrat lepší a zajímavější příběh, který by se soustředil spíše na něj, než na Petera Parkera z klasického marvelovského světa. Tím samozřejmě neříkám, že jsem si komiks neužil, jen bych byl radši, kdyby měl Miles více prostoru. Bendis zde odvádí parádní práci a je radost to číst. Dokáže pobavit, dojmout a přinést to správné spider-manovské dobrodružství. Ke konci to šlápne trochu více na plyn, a já bych se nezlobil, kdyby se některé momenty trochu více roztáhly a daly nám prostor je lépe vstřebat. Já jsem hodně spokojený a na konec se přikláním k plné palbě.

libor1691
23.08.2019 5 z 5

Čím dál vic mě komiksy s Milesem Moralesem baví... po "Kdo je Miles Morales" přichází obdobně dobrá jednohubka - doporučuji