Sentry

Robert Reynolds září silněji než milion explodujících sluncí. Je to kontroverzní planoucí hrdina Sentry! Robert Reynolds má tajemství. Mučený sny o jiném životě má záhy odhalit temnější stránku superhrdinství. Komiksoví mistři Paul Jenkins a Jae Lee představují nejmocnější pozemským hrdinům Zlatého strážce! Kdo je Sentry, jak je spojený se zločinným Voidem... a je-li to opravdu taková legenda, proč si na něj ostatní marvelovští hrdinové nevzpomínají? Obsahuje: Sentry...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392132/sentry-jTu-392132.jpeg 4.117

Nejmocnější hrdinové Marvelu (57.)

The Sentry (2001)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Hachette

Mirka.K
16.11.2018

V době vzniku, podpořen správným marketingem, musel být Sentry zajímavou postavou. Na mě teď působil dost hloupě a otravně. Neuvěřitelně trapné mi přišlo, jak se snažili ukázat, že byl nejsilnějši, nejmocnější a nejchytřější (chytřejší než Reed Richards!).
Další slabinou je kresba, která (kromě one-shotu s Fantastickou čtyřkou) vypadá odporně a z postav často dělá nekoukatelné zrůdy.
Sečteno a podtrženo: Velké zklamání. Kdyby to nenatáhli do tolika sešitů, ale zůstali třeba u dvou, mohla bych to brát jako zajímavý nápad. Ale takhle je to pouze otrava a promarněná šance.

Hwaelos
12.11.2018

Sentry má dvě pozitiva, které komiks povyšují nad běžnou úroveň NHM: 1) Servíruje uzavřenou minisérii, takže čtenář nedostane jen výřez z většího dějového celku. 2) Vyprávění je velmi dobře uchopeno a asi do poloviny knihy jsme napínáni, jak to teda vlastně všechno je. Dost dlouho ani nevíme, jestli je Reynolds superhrdina, nebo blázen, což je hrozně cool. A hlavně, jak je možné, že na Sentryho všichni zapomněli? To jsou skvělé premisy kvalitního příběhu. Problém je jen v tom, že jakmile se vše objasní, děj začne zpomalovat a napětí se vytrácet. Přesto jde o jednu z nejlepších knížek série.

hroubek
23.10.2018

Sentryho považuji za velmi zajímavou postavu a byl jsem dost zvědaví na komiks s ním. A tento komiks rozhodně bude patři k tomu lepšímu z NHM. Já osobně jsem čekal další velký mainstreamový komiks, kde bude velká akce, spoustu soubojů a všechno co k tomu patří. O to více jsem pak byl překvapený, když jsem četl úplně něco jiného. Je to mnohem propracovanější, výborná psychologická stránka postav, nakouknutí do soukromý, velká úvaha nad tím co znamená být superhrdina a jaké to má následky pro okolí. Paul Jenkins na to šel jinak a dostáváme parádní komiks, který má sice moc dialogů, ale za tu pointu to stojí. A k tomu je to podpořeno skvělou kresbou od různých kreslířů. Tempo je místy pomalejší, některé věci nejsou tak propracované jak by měly být, ale jak už jsem psal, ta pointa to krásně vynahrazuje. Za mě spokojenost a velké překvapení.

libor1691
20.10.2018

Tohle je klenot - opravdu. Doporučuji všem fanouškům Marvelu přečíst příběh prvního hrdiny Marvelu s nejdokonalejším marketingovým trikem