Lesní_chodec Lesní_chodec komentáře u knih

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Bébela mám společně s Delonem na pomyslném hereckém vrcholu. Oni dva jsou dokonalé ztělesnění archetypálních mužů a hrdinů starého světa, ve kterém jsem vyrůstal a který bohužel nenávratně mizí. Knížka určitě není nějaký extrémní literární zážitek, přesto se čte snadno a rychle. A pokud jste s Jeanem-Paulem viděli nějaký film uvidíte, že on zas tak moc hrát nemusel, protože on prostě takový byl, tak jako postavy, které ztvárňoval...

14.04.2018 3 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Zajímavě pojatá kniha, ale popravdě jsem čekal trochu více. Asi i díky všem těm kladným komentářům zde. Popis jednotlivých pohoří mě až tak nezaujal, ale některé "hry" byly opravdu dokonalé. Autorovi se podařilo popsat slovy to co je jen stěží uchopitelné.

08.03.2018 4 z 5

Prvootec Prvootec David Vais

Moc často podobnou tvorbu nečtu, přesto mě knížka docela bavila. Přečíst se to v klidu doslova za pár hodin. I forma textu je čtivá a vtipná, přesto docela přínosná.

16.01.2018 3 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Netradiční dobrodružný cestopis o jednom z posledních vikingů naší doby. Velice poutavě napsaná knížka o dech beroucím dobrodružstvím, plná zajímavých informací a podnětů.

18.11.2017 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Knihu sem sem četl při treku po nepálském Himálaji, kdy sem se každý den těšil na večer u kamen, kdy bude hodinka na to se ke knize vrátit. Kam se hrabe Orwellovo 1984 chtělo by se říci. Uvědomímeli si, že ta kniha byla napsána v třicátých letech a ve fundamentálních rovinách docela přesně popisuje dnešní západní společnost (hodnoty, životní styl, převažující filosofii vulgárního hedonismu...) a její směřování běhá z toho až mráz po zádech.

18.11.2017 4 z 5

Vůdcové lidstva a jeho svůdci Vůdcové lidstva a jeho svůdci Lev Borský

V českojazyčném prostředí doslova ojedinělý úkaz, který mile překvapil. De facto jde z velké části o nosné teze Spenglerova pojetí dějin (Zánik Západu) a Nietszcheho filosofie, kterou autor celý život studoval a vyznával. Rozhodně stojí za přečtení. V české prostředí lze říci, že se jedná o první knihu novopravicového ražení.

03.10.2017 4 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

Turnerovy deníky mě bavili o něco více. První půlka knihy mě bavila více než ten závěr, který už mě tak nenadchl. Přesto jako oddechovka to není špatné. Největší přínos pro mě měly rozhovory mezi Oscarem a Ryanem popřípadě Harrym, kdy autor zajímavou formou poukazuje na stpoustu zkutečností, které pěkně uceleně představuje.

20.09.2017 3 z 5

Turnerovy deníky Turnerovy deníky Andrew Macdonald (p)

Po literární stránce to není žádná extra třída, přesto kniha stojí za přečtení. Když si člověk uvědomí, že rok vydání je 1979, tak je až mrazivě děsivé, jak popisuje současný stav mnoha veřejných institucích. Dokonce si odvážím tvrdit, že spousta událostí, které kniha popisuje opravdu můžou v následujících desetiletích nastat...

20.09.2017 3 z 5

Proč bojujeme – Manifest evropského odporu. Metapolitický slovník Proč bojujeme – Manifest evropského odporu. Metapolitický slovník Guillaume Faye

Kniha, která u mě po prvním přečtením zanechala velký dojem, četl jsem jí ještě jako jakýsi "samizdat" vydaný jen v pár kusech. Neskutečné pozorovat s jakou brilantnostní je kniha aktuální v současné době a jak Faye spoustu událostí, tak nějak "předpovídá" (kniha napsaná tuším v roce 2001(sic)). Vřele doporučuji všem, kteří jeví zájem o Novou pravici (či altright) nebo chtějí získat argumentační arsenál proti všemožným sociálním inženýrům!

18.09.2017 5 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Není to tak dávno co jsem četl životopis Jacka Londona od Irvinga Stonea. Musím říct, že se mi tento romám dost často s vyprávěním o Jackově životě překrýval. Krásná knížka, která vypráví o pravdách života, které jsou platné odedávná. Především pasáže o filisofii a Martinovy diskuze s lidmi z lepší společnosti jsem doslova miloval. Na můj vkus trochu zdlouhavější konec, který už mě tolik nebavil. Přesto je tato kniha velmi výjmečná a neměla by být zapomenuta.

06.08.2017 4 z 5

Nietzsche a postmodernismus Nietzsche a postmodernismus Dave Robinson

Velmi elementárně nastíněný pruřez filosofovým myšlením a jeho nejzásadnějšími pojmy, které ve svých knihách používal. Přesto pro uvedení do problemtiky Nietzscheho bych doporučoval spíše Borského dílo.

25.06.2017 2 z 5

Mýtus o znovuzrození - Britská unie fašistů a její propaganda Mýtus o znovuzrození - Britská unie fašistů a její propaganda Jakub Drábik

První Drábikova kniha o fenoménu britského fašismu a Mosleym, která se mi dostala do rukou. Pro mě osobně plná velmi zajímavých informacích, které jsem do posud četl jen v AJ někde z netu. Navíc vše perfektně ozdrojované. Následující životopis o Mosleym je však o třídu lepší čtení!

25.06.2017 4 z 5

Fašista - Příběh sira Oswalda Mosleyho Fašista - Příběh sira Oswalda Mosleyho Jakub Drábik

Neskutečně poutavým způsobem psaný životopis, který velmi akademickým stylem popisuje historické události, především z doby meziválečné Británie. V češtině vyjma předchozí Drábikové práce na podobné téma (Britského fašismu a fenoménu sira Oswalda Mosleyho) nic takto komplexního nevyšlo. Pro mě po dlouhé době opravdu historická publikace, která mě bavila číst jak kterýkoli kvalitní beletristický román.

25.06.2017 5 z 5

Možnosti transgrese Možnosti transgrese Marek Petrů

V češtině dosti ojedinělý úkaz a o to více tuto knihu doporučuji. Tabuizované téma eugeniky pod drobnohledem současné doby a současných možností!

21.06.2017 4 z 5

Generace identity: Vyhlášení války Generace identity: Vyhlášení války Markus Willinger

Zajímavá publikace, která o sobě hned v několika popiscích uvádí, že nejde jen o nějaký obyčejný manifest, ale o samotné vyhlášení války. A komu ona válka má být vyhlášena? Tzv. generaci osmašedesátníků, kteří stáli především na západě od našich hranic v tomto roce za revolučními změnami v oblasti kultury. A tak začali naplňovat to k čemu jejich velký (neo)marxistický učitel Gramsci již dávno vyzýval - pochod institucemi. Kniha je psána velice úderným jazykem, který útočí na podstatu věci (z pohledu identitárně smýšlejících jedinců). V českých luzích a hájích velice ojedinělý počin, co se tématiky týče! Snad se v budoucnu dočkáme vícero překladů od AltRight vydavatelství Arktos...

02.05.2017 4 z 5

Válka Čechů s Němci Válka Čechů s Němci Emanuel Rádl

Nevšední pohled na česko-německé vztahy, který z mainstreamu neuslyšíte.

26.04.2017 3 z 5

Smysl lidské existence Smysl lidské existence Edward O. Wilson

Pro mě neskutečně přínosná kniha, která v této problematice velice zajímavým a čtivým způsobem shrnuje autorovu životní práci v oboru sociobiologie. Nemůžu než jen doporučit!

26.04.2017 5 z 5

Lidská přirozenost: Od Charlese Darwina po Irenäa Eibl-Eibesfeldta Lidská přirozenost: Od Charlese Darwina po Irenäa Eibl-Eibesfeldta Stanislav Komárek

V podstatě shrnutí čtyř zajímavých postav z okrohu evoluční problematiky, kde v jednotlivých kapitolách autor v celku krátce shrnuje jejich přínos a myšlení. Jako úvod do této problematiky to není špatná kniha, avšak pro jedince, kteří mají Wilsona či Eibesfelda načteného je to skoro ztráta času...

26.04.2017 3 z 5

Směrnice Směrnice Julius Evola

Pro mě zatím "nejpraktičtější" kniha od Evoly, která byla přeložena do češtiny. Jak poznamenává předešlý komentář (hynek5107), zvlášť ceněné je na ní její nečasovost. Mnoho problémů, které Evola popisuje jsou aktuální i skoro po 50letech vydání.

04.04.2017 4 z 5

Árijská nauka o boji a vítězství Árijská nauka o boji a vítězství Julius Evola

Přestože pro mě Evola není nějakým vzorem a autorem s velkým A, tak jak o něm některé kruhy (především v Itálii) často hovoří, četba mě bavila a byla pro mě přínosem. V kostce věcné shrnutí heroismu v indoevropské Tradici. Opět ukázkový poznámkový aparát v podání K. V.

04.04.2017 3 z 5