Možnosti transgrese

Vývoj soudobých biotechnologií nás nutí položit si zásadní filosofické otázky. Je totiž možné pomocí genových manipulací, neuromanipulací či kyborgizace lidského těla cíleně měnit jak fyzické, tak i psychické vlastnosti člověka. Jakými kvalitami je definováno lidství? Dělá člověka člověkem jeho biologický substrát, tělo, geny, nebo spíš některé hodnoty, které přijímá za své a na základě nichž hodlá směřovat a naplňovat svůj život? A co když jsou některé z těchto hodnot v rozporu s biologickou podmíněností života? Jestliže je lidství definováno spíše určitou spiritualitou než tělesností, je zcela namístě alespoň uvažovat o možnostech, jak vylepšovat biologického člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181203/moznosti-transgrese-181203.png 4.43
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Triton

Lesní_chodec
21.06.2017

V češtině dosti ojedinělý úkaz a o to více tuto knihu doporučuji. Tabuizované téma eugeniky pod drobnohledem současné doby a současných možností!

eugenika evoluce robotika kyborgové

Marek Petrů