lenyleny lenyleny komentáře u knih

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Barbara Delinsky

Kniha - Tři přání - je velmi smutná , ale jako doplnění k ostatním knihám a tématům v této knize dobře vybraná. K ostatním knihám jsem komentáře napsala přímo k titulům od jednotlivých autorů. Jako celek doporučuji.

28.01.2018 4 z 5

Zrádný měsíc Zrádný měsíc Michael Connelly

No nějak mne tato kniha nechytla. Někdy až moc podrobný popis co některé postavy dělají a jak to dělají, někdy dosti nereálné vyústění situace. Jako příběh dobré, jako detektivka již méně.

18.01.2018 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda David Baldacci

Autor má lepší detektivky. Ze začátku jsem se nemohla chytnout , ale pak velmi rychle dočteno. Konec je až moc překombinovaný. Za vypravěčský um dávám tři hvězdičky, za prokreslení postav ještě jednu.

04.01.2018 4 z 5

Písky Sakkáry Písky Sakkáry Glenn Meade

Nevěděla jsem co od knihy čekat, autora také neznám. Po přečtení .....Tleskám.... Reálný příběh, děj má spád a styl jakým je román psán nemá chybu.

10.12.2017 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

O p t i m i s m u s - to je správné slovo pro tuto knihu. Zde se poukazuje na skutečnost, že lidi si začnou všímat okolních lidí -cizích lidí někdy až prostřednictvím zvířat, ať je to pes,kočka papoušek fretka...... Najednou je možnost se s tím cizím člověkem začít bavit, všimnout si ho, zapamatovat si ho, najít na něm něco dobrého. A zároveň je zde krásně popsána nutnost mít přítele a nemusí to být člověk ,aby se život se zvládal líp.
Máte-li špatnou náladu, nebo si prostě potřebujete duševně odpočinout tak prosím čtěte. A nemusí být přece každá kniha na vysoké literární úrovni ,aby přinesla štěstí,dobrou náladu a optimismus.

08.11.2017 5 z 5

Beethoven a džínsy Beethoven a džínsy Krystyna Siesicka

Velmi pěkně psané,stručné a při tom perfektně navazující i popisné a ne únavné. Jen mi tam chyběl nějak konec.????? Proto dávám jen čtyři hvězdičky.

31.10.2017 4 z 5

Moje zlatá Audrina Moje zlatá Audrina Virginia Cleo Andrews

Musím přiznat, že začátek pro mne byl tak nějak divný a to co do děje tak i stylem . Kdybych od autorky nečetla jiné knihy, asi bych tuto knihu odložila a nedočetla. Ale pak jsem se do knihy přece jen začetla. Určitě to není to, na co jsem u autorky zvyklá. Ke knize se asi nebudu vracet, ale k autorce určitě ano.

15.10.2017 3 z 5

Ostrov Bohyně Ostrov Bohyně Michelle Paver

Na doporučení jsem si nejprve přečetla POZNÁMKY AUTORKY a po přečtení knihy toto doporučuji každému. Kniha by bez toho působila jako pohádka pro dospělé. Takto si čtenář připomene, že chápání světa a jevů v popisované době a v popisované oblasti bylo jiné a bere příběh tak nějak jinak. Pro mne to bylo příjemné, napínavé a i působivé počtení.

02.09.2017 5 z 5

Ani pták nezazpíval Ani pták nezazpíval Farley Mowat

Nerada čtu knihy o válce, ale mám rada knihy Farleyho Mowata. A tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A nelituji. I když mi z knihy nebylo dobře, ale je nutné si připomenout, že se takové hrůzy děly . Styl jakým je kniha psána tu krutost a nesmyslnost války podtrhne ale i zmírní , ale jen trochu. Musí to být strašné něco takového prožít a nevím jak se lidé s takovými prožitky pak vyrovnávají,..... ale musí a spisovatel se z toho dostává psaním. Není to krvák a přesto z toho mrazí.

19.08.2017 4 z 5

Mimořádný případ Mimořádný případ Ota Dub

Mám ráda knihy od pana Duba. Jeho schopnost popsat obyčejné situace a věci tak, aby popis neunavoval a přitom vypovídal vše a ještě vás zaujal - na jedničku.

30.07.2017 5 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Knihu jsem dostala již před několika lety k narozeninám a to hlavně proto, že rodina ví, že mám ráda ilustrace pana Cyrila Boudy. Přerovnávala jsem knihovnu a ejhle, krásná kniha (zevnějškem) a já ji nečetla. Tak jsem se do ní začetla. A ona je krásná i obsahem. Doporučuji přečíst jako návod pro životní optimismus.

05.07.2017 4 z 5

Přestupní stanice Přestupní stanice Ellery Queen

Musím říci, že jsem od pana Queena četla již lepší detektivky. Něco moc popisné, nějaké pasáže tak trochu nepravděpodobné. No ale stejně na jeho detektivky nedám dopustit.

22.06.2017 3 z 5

Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Julie Garwood

Tanec v Přítmí J.Garwood : Je to čtivá kniha, ale příběhem mne nějak moc nezaujala. Banální příběh okořeněn detektivní zápletkou.
Ochránce- R.Crais : Protože je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla , nemám srovnání. Ale pro mne je to velice čtivé, má to spád a styl. I když to není typická detektivka , je to žánr který neomrzí. Takže mám zase autora , jehož knihy se mi budou velice dobře číst.
Opravdové zlo - G.Iles Při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech už jen z pomyšlení, jak se dá věda a výzkum jednoduše zneužít. Je to velmi působivě až sugestivně napsané. Doporučuji přečíst.
Čarovná Zahrada- S.A. Allenová : Hezká oddechovka, nenadchne, ale ani neunaví.

08.05.2017 4 z 5

Ochránce Ochránce Robert Crais

13.03.2017 4 z 5

Všechno je náhoda?! Všechno je náhoda?! George Cockcroft

Knížce jsem dala hodnocení tří hvězdiček za velice krásný a čtivý styl. Jen mne nějak nezaujal příběh. Ale pro čtivost ( a třeba i malý formát knihy) ji doporučuji třeba do autobusu nebo vlaku, celkově nezklame.

28.02.2017 3 z 5

Jihočeský kapr v naší a zahraniční kuchyni Jihočeský kapr v naší a zahraniční kuchyni Vilém Vrabec

Vaříte rádi , jíte rádi ryby a hlavně sladkovodní a hlavněji kapra - tak to si pořiďte tuto skromnou kuchařku (její nevýhodou je formát knihy) ale recepty nooooo slast. Když mám splín tak vařím a u kapřích receptů se splínu zbavím velmi snadno. Doporučuji.

21.02.2017 5 z 5

Stopy pohřešovaných Stopy pohřešovaných Susannah Charleson

"Tuto knihu si musíš přečíst", řekla mi známá a dala mi ji do tašky." Ty si taky bereš psi z útulku a dopřáváš jim šťastný domov. "
Kniha je spíše styl deníku, tak trochu pracovního i soukromého, ale je velmi čtivý, není nudný, není zatížen podrobnostmi případů, nezakončuje jednotlivé případy a krásně popisuje chování psů.
Měla jsem za svůj život několik pesanů, různých plemen a to jak od štěněte tak i starší psi z útulků nebo od majitelů, kteří je již prostě nechtěli, ale všichni psí "kámoši" pro mne byli oporou a zároveň inspirací. Život bez psa by pro mne byl něčím ochuzen a to je poznat i z myšlenek autorky této knihy.

01.02.2017 4 z 5

Kuchařský slabikář pro mladé hospodyně Kuchařský slabikář pro mladé hospodyně Joza Břízová

Také to byla moje první kuchařka. Neříkám, že jsem se podle ní naučila vařit, ale v mnoha případech pomohla a přiznám se, že ještě někdy do ní nahlídnu. (Podle toho taky vypadá.) Ale jako základ byla nenahraditelná

22.01.2017 5 z 5

Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Jaroslav Balaštík

Tuto knihu jsem dostala od maminky, v době, kdy mně to ještě moc nezajímalo. Ale postupem času jsem za ní byla vděčná. (a posloužila i při křížovkách, jako slovníček). Vím, že nyní jsou již jiné a novější možnosti , ale základ čerpám vždy z této knihy.

22.01.2017 5 z 5

Mé dvě ženy Mé dvě ženy Patrick Quentin (p)

Takovéto detektivky jsou mé srdcovky. Nádherně vykreslené postavy, styl jedna báseň. A ačkoliv se děj odehrává asi v padesátých nebo šedesátých letech minulého století neztratila situace nic na aktuálnosti.

11.01.2017 5 z 5