Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134060/nejlepsi-svetove-cte-134060.JPG 4 29 7

Kniha přináší překlady čtyř úspěšných románů se záhadnou nebo kriminální zápletkou od anglických a amerických autorů. 1. Písky Sakkáry-Glenn Meade: Jack Halder a Harry Weaver se v Egyptě zamilovali do stejné ženy. A potom začala válka. V Káhiře se v roce 1943 koná důležitá schůzka Roosevelta s Churchillem a oba muži se setkávají znovu. Halder jako velitel komanda, které má na Hitlerův rozkaz státníky zlikvidovat, a Weaver jako zpravodajský důstojník, který má atentátu zabránit. 2. Prostá pravda-David Baldacci: Ve Washingtonu je zavražděn mladý soudní úředník Michael Fiske. Zemřel však skutečně jako oběť loupežného přepadení ? Nesouvisí snad jeho smrt s případem, na němž pracoval ? Bratr zavražděného a Michaelova sympatická spolupracovnice se snaží dopátrat pravdy. Někdo jim v tom však chce za každou cenu zabránit. 3. Tři přání-Barbara Delinsky: Servírku Bree Millerovou ve sněhové vánici srazí auto. Jen zázrakem nehodu přežije, z vážných zranění se zcela zotaví... A získá možnost třikrát si něco přát. Ale přání jsou ošemetná věc. Co když se totiž vyplní ? 4. Zrádný měsíc-Michael Connelly: Cassie Blacková v tom má docela jasno. Stačí se vloupat do jednoho hotelového pokoje v Las Vegas a hazardnímu hráči ukrást výhru. Není však krádež jako krádež a Cassii je zanedlouho v patách chladnokrevný zabiják. A už nejde jen o peníze.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

The Sands of Sakkara, The Simple Truth, Void Moon, Three Wishes , 1997

Luigi1
Luigi1
30.01.2023 4 z 5

Opět dobře zvolená kombinace až na smutné Tři přání na které vybočují ale jako celek super Doporučuji

pavel9410
pavel9410
28.11.2021 2 z 5

Samotne Tri prani mi prislo, ze do tohoto vyberu vubec nezapada. Cervena knihovna s ezoterickym after-life zazitkem z americkeho zapadakova mezi thrillery? Ale verim, ze pokud nekoho tyhle pribehy berou, tak si to uzije a na konci i ten kapesnik prijde vhod.
Prvni tri knihy jsem recenzoval zvlast.

a304
a304
28.08.2021 5 z 5

Dějuji za krásný překlad, o který se zasloužili: Viktor Janiš, Michal Strenk, Jiří Popel a Jana Vlasáková.
Doporučuji.

Jája92
Jája92
30.04.2018 5 z 5

Dobře zvolená kombinace autorů, nejvíce se mi líbily povídky Zrádný měsíc a Tři přání.

lenyleny
lenyleny
28.01.2018 4 z 5

Kniha - Tři přání - je velmi smutná , ale jako doplnění k ostatním knihám a tématům v této knize dobře vybraná. K ostatním knihám jsem komentáře napsala přímo k titulům od jednotlivých autorů. Jako celek doporučuji.

Nicol13
Nicol13