lenyleny lenyleny komentáře u knih

Tulák Muskwa Tulák Muskwa Harry Mortimer Batten

Knihy s příběhy o zvířatech mám moc ráda a většinou mne nezklamou. A tato kniha , tento příběh to potvrzuje.

22.07.2022 5 z 5

Jak se vyhnout infarktu a cévním mozkovým příhodám -- Vaše obrana v deseti krocích Jak se vyhnout infarktu a cévním mozkovým příhodám -- Vaše obrana v deseti krocích Sheena Meredith

Souhrn nejznámějších i méně známých informací o příčinách i následcích těchto nemocí. Je to publikace docela přehledná, určená k nahlédnutí, když člověk potřebuje radu nebo si s něčím není jistý. Velmi pomůže si přečíst úvodní stránku, kde se vysvětluje jak knihu číst. Opravdu je to vynikající pro orientaci v knize.

25.06.2022 3 z 5

Přečetla, ale nějak mne tato kniha neoslovila. Ani příběhem , ani stylem. Asi bych ji nikomu nedoporučila.

19.06.2022 3 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Velice krásný a dojemný příběh. I obyčejný život přináší velké příběhy. I když jsem knihu poprvé četla před mnoha lety, musela jsem si ji přečíst znovu.

07.05.2022 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Tak tento díl se mi líbil ještě víc než první.(ale více hvězdiček dát neumím). Po přečtení jsem si uvědomila jak slavné dějiny jsme měli, jak velcí panovníci v Evropě Češi byli, jak velkou autoritu měli. A nemohu říci ,že jsem si zopakovala dějepis, spíše jsem se toho mnoho nového dozvěděla a doufám i naučila. Třetí díl je již na nočním stolku a moc se na něj těším.

20.04.2022 5 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Skoro všechny Štorchovi knihy jsem jako dítě přečetla a tuto jsem měla nejraději. A musím říci , že se za těch moc moc let nic nezměnilo. Štorchovy knihy prostě mohu číst v jakémkoliv věku a vždy mne budou bavit.

13.04.2022 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Paní Tottmannová ví o čem píše. Také již mnoho let si beru pejsky z útulků a nyní mám malou fenku křiženku s jezevčíkem, která si prošla množírnou, útulkem a měla zraněnou nohu s trvalými následky. A musím říci, že je to parťák na jedničku s několika hvězdičkama. Ani jedenkrát se mi nestalo, že by mne pes z útulku zklamal. S některými to bylo z počátku těžší , ale vždy to byli KÁMOŠI jak se patří. A tak je mi tento příběh velice blízký . Zároveň mi byl příjemný i styl psaní. Pohladilo to mou dušičku. Děkuji.

09.04.2022 5 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Musím se přiznat, že jsem nevěděla , že pan Kundera psal básně. A NÁDHERNÉ básně.
Kniha mne okouzlila . Po přečtení jsem se k ní znovu vrátila a přečetla se stejným nadšením. A určitě to nebylo naposled, kdy jsem tuto útlou knížku vzala do ruky a přečetla si ji. Je to opravdové, ze života, opravdu živé.

05.04.2022 3 z 5

Babylon 2 Babylon 2 Margita Figuli

Taktéž druhý díl byl skvělý. I když jsou zde někdy velmi podrobné popisy čehokoli, nepůsobí to jako rozvleklé, nudné nebo zavádějící. Pro mne velice mistrně napsané a myslím si , že se ke knize ještě po nějaké době vrátím. Kniha má velmi překvapující závěr. Oba díly doporučuji.

18.03.2022 5 z 5

Opeřený had Opeřený had Edgar Wallace

Kniha se velmi dobře četla, má spád, nejsou zdlouhavé popisy. U této knihy si přesně uvědomuji, že autor působí i jako novinář - fakta bez zdlouhavých popisů a přitom čtivé a vlastně i podmanivé. Doporučuji.

17.03.2022 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Po přečtení všech dílů Husitské epopeje jsem si myslela, že nic lepšího od mého oblíbeného spisovatele již číst nelze. A ejhle. První díl Přemyslovské epopeje mne nadchnul ještě víc. Díky panu Vondruškovi a paní L. Vaňkové se začínám velmi dobře orientovat v našich dějinách. Další díly si určitě nenechám ujít.

20.02.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Určitě lepší než předchozí díl, ale prvnímu a druhému dílu se to nevyrovná. Je to příjemná oddechovka. A hlavně se velmi dobře čte a člověk se při čtení i zasměje.

20.02.2022 4 z 5

Doktor Bolíto Doktor Bolíto Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Když jsem si přečetla letošní body čtenářské výzvy, tak jsem uvažovala, kterou knihu k bodu 1 přiřadit. ( Kniha z mého dětství) "To já ti mohu říci hned" řekla mi moje o devět let starší sestra. "Napiš si tam knihu Doktor Bolíto, neboť tu jsem ti musela číst stále dokola, až jsem ji schválně musela zapomenout u babičky, protože po dvacáté jsem ji číst již nechtěla." No a tak jsem si ji tam napsala a abych si ji připomněla tak jsem ji četla vnučce (prozatím jsme ji přečetly dvakrát). Příběh je milý má spád a je dobrodružný a proto se asi tolik dětem líbí.

02.02.2022 5 z 5

Babylón 1 Babylón 1 Margita Figuli

Před mnoha lety jsem vyhrála dvě brožované knihy Babylon I a Babylon II. Autora vlastně autorku jsem neznala a v té době jsem historické romány nečetla. A tak byly knihy zastrčeny do zadní části knihovny. Při přerovnávání knihoven mne nějak upoutaly a tak jsem se do nich pustila. A nelituji, vlastně lituji, že jsem si je nepřečetla dříve. Jsou velice čtivé a z té doby vlastně nic moc neznám, takže mne zaujala i tato část historie. A tak se pustím i do druhého dílu.

27.01.2022 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Tahle kniha mne tak nenadchla jako ty předchozí, ale čtla se velmi dobře, asi jsem na ni neměla tu pravou náladu. Určitě se k ní zase vrátím. Knihy pana Vondrušky jsou odpočinkové i poučné a to mně vyhovuje.

16.01.2022 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem jako audioknihu při cestách autem. Nemělo to chybu. Já tyto knihy při cestách mám ráda a mohu je poslouchat opakovaně a vždy se mi líbí. A audio knihy od pana Vondrušky zvláště. Tento příběh mne zaujal i tím, že je z kraje ve kterém jsem roky žila a měla prochozený.

14.01.2022 5 z 5

Tichá srdce Tichá srdce Josef Kajetán Tyl

Knihu jsem si vybrala jednak do čtenářské výzvy a také proto, že jsme od J.K.Tyla vlastně nic nečetla. Když jsem otevřela knihu , myslela jsem si, že mně bude trochu vadit ta stará čeština. Ale po přečtení asi dvaceti stránek jsem to přestala řešit. Četlo se to pomaleji, ale dobře. Tato povídková kniha je velice příjemné počtení, takové uklidňující nebo spíše vyrovnané, prostě na člověka působí velmi blahodárně, vlastně to má kniha i v názvu, "Tichá nebo Uklidňující" pro mne to tak bylo.

20.12.2021 4 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Něco je na této knize jinak, než jsem u knih tohoto spisovatele zvyklá. Tak nějak strohé a bez vypravěčského kouzla. Nebo jsem to četla v období, které třeba není ani moje nejlepší. No nevím. Každopádně s chutí do dalšího příběhu.

20.12.2021 4 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Po knížce "Poslední láska císaře Karla" velice příjemná změna . V této knize je více historie, dějinných fakt a nechybí i romantika a děj má spád. Možný je i fakt, že osoba Elišky Přemyslovny mi byla z Přemyslovců vždy nejsympatičtější. A vlastně ze všech panovníků. Musím si opatřit druhý díl této trilogie a doufám, že mne stejně potěší.

15.12.2021 5 z 5

Velký průvodce útulným domovem Velký průvodce útulným domovem Nicholas Barnard

Nedá se říci, že bych knihu přečetla celou. Vybírala jsem si jen to co jsem potřebovala a pak i to co mne zajímalo. Něco jsem věděla, něco si připomněla a hlavně se plno věcí naučila. Vlastně jsem potřebovala i trochu inspirace pro zařízení do nového domu a musím říci , že zde jsem ji našla. Knihu jsem vyhrála již před několika, ale jen jsem si ji prohlédla. A teprve nyní se velmi hodila. Kniha je velmi přehledná, popisy jednoduché, ale přesné a vlastně i inspirující.

13.12.2021 5 z 5