lenulitah lenulitah komentáře u knih

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

26.01.2017 5 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie Mallowan (p)

Moc příjemná kniha, zajímavá a vtipná. Bavila mě stejně jako autorčiny detektivky.

04.12.2016 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Pěkná kniha. Agatha Christie měla opravdu zajímavý život. Musím říct, že díky této knize jsem si autorku hodně oblíbila a vrhnu se teď na všechny její detektivky, které ještě neznám. Navíc se toho člověk dozvěděl spoustu i o životě z přelomu století.

24.10.2016 5 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Četla jsem i Jestli chceš a přišlo mi to podobné. Obě knihy mě celkem bavily, ale pořád jsem čekala co příjde a ono nepřišlo nic..

30.09.2016 3 z 5

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Mě se to celkem líbilo. Byla to moje první kniha o Sisi, takže nemůžu porovnávat, ale dobře se četla a dozvěděla jsem se spoustu věcí, nejen o císařovně, zopakovala jsem si dějepis... Vrhnu se teď na další četbu na stejné téma.

26.09.2016 4 z 5

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Skvele napsané, pro mě nový pohled na Afriku.

28.09.2021 5 z 5

Tunelem na svobodu Tunelem na svobodu John Fancy

Docela mi to připomnělo Sedmou rotu. Autor s humorem líčí, jak se snažil dostat z německého zajetí. Nechci snižovat jeho utrpení, ale když to člověk srovná s tím, co si prožili jiní v koncentračních táborech...

18.09.2018 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Na mě tahle kniha byla až moc pochmurná a ponurá. Jedna otřesná událost následovala druhou. Část - Evička v nemocnici - jsem musela přeskočit. Spousta nevysvětlených záhad. Občas jsem se sice i zasmála (hlavně na posledních 3 stranách), ale - zlatý Aristokratky - to je aspoň pohodový čtení:-)

15.01.2018 4 z 5

Boty Ricarda Jesuse Boty Ricarda Jesuse Patrick Chauvel

Další zážitky nepřemožitelného Patricka. Je opravdu k neuvěření čím vším si prošel a přežil. V téhle knize je i humor. Přesto se mi líbil víc Apač a Válečný reportér.

22.10.2017 5 z 5

Oční kapky Oční kapky Lenka Procházková

Smolná kniha se mi líbila víc. Tady bylo na můj vkus příliš mnoho dialogů.
Objevila jsem tam ale jeden odstavec, pod který bych se mohla podepsat:-): "Ale pokud by se jižní Morava jednoho bláznivého dne připojila k Rakousku a předměstím Brna by vedl ostnatý drát, prodala by svůj starožitný stůl a komodu a zaplatila si vystěhovalecký pas do Ivančic. Jižní Morava byla jejím životním krajem".

05.05.2017 4 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Miluju Vzpomínky na Afriku a tahle kniha se odehrává na stejném místě, ve stejném čase a se stejnými postavami. Co víc si můžu přát..Navíc život Beryl Markhamové byl opravdu zajímavý.

06.02.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Zvláštní pohádky, ale skvělé. Klobouk dolů před autorovou fantazií.

25.11.2016 5 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Mě i dceři se kniha moc líbila, možná i o trochu víc než první díl.

20.11.2016 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Bezva kniha - poučná a přitom zábavná. Navíc hezké ilustrace.

06.11.2016 5 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Pěkná a přehledná kuchařka. Jenom - myslela jsem, že podle ní budu vařit na mateřské, ale pro malé děti ty recepty moc nejsou.-)

09.09.2016 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Pěkná a srozumitelná kuchařka. Velmi zajímavé bezmasé pokrmy. Některé možná až moc zvláštní, třeba zapečené zelí s bramborovou kaší nebo dort z červené řepy..:-)

09.09.2016 5 z 5