lenka5535 lenka5535 komentáře u knih

Dom pri jazere Dom pri jazere Ella Carey

Veľmi pekný príbeh Anny Youngovej, ktorú jej starý otec Max poprosí, aby išla do Nemecka, odkiaľ pochádza a niečo mu odtiaľ priniesla.
Dej sa odohráva v 2-och časových líniách. Súčasnosť (rok 2010), kde Anna odhaľuje tajomstvo svojho starého otca a jej rodiny. V druhej línii (roky 1934 - 1940) sa stretávame s Maxom Albrechtom a Isabelle de Florian. Dozvedáme sa ich príbeh, ako sa stretli, zamilovali sa do seba. Autorka popisuje Európu krátko pred 2. svetovou vojnou, Maxovu dilemu ako vyhovieť rodičom, ktorí boli zástancami Hitlera, ale aj zároveň svoje presvedčenia, ktoré mu bránili vstúpiť do strany.
Postupne Anna za pomoci právnika Willa odkrýva rodinné tajomstvo. Dozvedá sa, prečo jej starký opustil rodinu a prečo sa už nikdy nechcel vrátiť do Nemecka.
Príbeh je inšpirovaný skutočnými postavami ako bola Marthe de Florian, ktorá skutočne žila a bola známou parížskou kurtizánou a ako aj jej byt v Paríži, ktorý objavili v roku 2010 a do ktorého nikto nevkročil 70 rokov.
Určite knihu odporúčam, kto má rád takéto tajomné príbehy. Ja som prečítala jedným dychom a určite sa ku knihe ešte vrátim.

07.02.2017 5 z 5

Tajomstvo Tajomstvo Kathryn Hughes

Beth a Michael majú 5-ročného syna Jaka, ktorý je vážne chorý. Potrebuje transplantáciu obličky, ale žiaľ ani jeden nemôže byť darcom. Bethina mama Mary zomrela a nestačila jej povedať, kto je jej otcom. Keď Beth prehľadáva Maryne veci, nájde novinový ústrižok spolu s listom. A tak začína odkrývanie tajomstva.
Druhá dejová línia sa odohráva v roku 1976, v ktorom sa postupne dozvedáme ako to všetko vlastne bolo.
Keď som sa do knihy začítala, tak som sa nemohla od nej odtrhnúť a musela som čítať až dokonca.

07.02.2017 5 z 5

V zajatí vášne V zajatí vášne Eva Hrašková

11 príbehov od slovenských autoriek, v ktorých je nielen erotika, romantika, ale aj kopec humoru a vtipných situácií.
Ja som sa už dlho tak nenasmiala, niektoré boli plné perličiek. Odporúčam nielen pre ženy, ale určite by si mali prečítať aj muži ;-)

04.02.2017 5 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

Ocitneme sa v oblasti južného Francúzska v roku 1914, keď je krajina na pokraji vojny s Nemeckom a Európou sa preháňa 1. svetová vojna.
Hlavná hrdinka Fleurette je po smrti otca donútená starším bratom Henrim vydať sa za Aimeryho, ktorého nielenže nemiluje, ale dokonca ho nenávidí. Nakoľko však obaja pochádzajú z 2-och najbohatších "parfémových" rodín tejto oblasti, tak ich manželské spojenie bolo veľmi výhodné.
Pre Fleurette je však veľké šťastie, že v deň ich sobáša vyhlásia mobilizáciu vojska a Aimery odchádza do boja a ich manželstvo ostane nenaplnené.
1. svetová vojna priniesla Európe množstvo strát na životoch. Všetko autorka opisuje prostredníctvom listov, ktoré posielajú Fleurette jej bratia.
Po nejakej dobe sa objaví vo Francúzsku Sebastien, ktorý je Aimeryho brat a prezradí jej zdrvujúce rodinné tajomstvo. Fleurettin život sa prevráti hore nohami.
Fleurette ako postava sa mi veľmi páčila. V tejto dobe boli ženy považované za menejcenné a nemohli sa angažovať v mužskom svete. Fleurettinym snom bolo, aby mohla vytvárať vlastné parfémy a podpísať sa pod ich výrobu.
Knihu vrelo odporúčam, mne sa veľmi páčila.

03.02.2017 5 z 5

Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky Linda Chopin

Je to prvá kniha, ktorú som od tejto autorky čítala a veľmi sa mi páčila. I keď je to vlastne erotický román, tak je tu veľa myšlienok, nad ktorými by sa mala každá žena a matka zamyslieť.
Hlavnou hrdinkou je Linda, ktorá má mimomanželský pomer s Lukášom. Presviedča sa, že už nemôže vo vzťahu pokračovať, ale keď ho stretne nikdy mu nedokáže odolať.
Po rozvode sa so svojimi 2-ma dcérami presťahuje na opačnú stranu Slovenska, ale na Lukáša nedokáže prestať myslieť.
Pri čítaní som sa veľa zamýšľala nad Lindinimi "chybami". Veď kto z nás neurobil v živote chybu, ale je dôležité si uvedomiť, že dôležití by mali byť pre nás tí ľudia, ktorí nás milujú aj napriek chybám, ktoré sme urobili. A keď človek nemá rád sám seba, ako ho môžu mať radi iní.

23.01.2017 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Tak už dlho som nečítala takú dobrú knihu. Dlho so ju odkladala a keď som sa k nej dostala, tak neľutujem. Výborná od začiatku až do konca.

23.01.2017 5 z 5

Ten pravý a tá ľavá Ten pravý a tá ľavá Robert Bryndza

Tak toto bolo super čítanie. Ľahko a vtipne napísané. Som sa nasmiala. Odporúčam.
Príbeh sa točil okolo Natalie, jej "láskach" a hľadanie toho pravého.
Najviac sa mi páčila jej babička Anouska s maďarským prízvukom. Babička nemala chybu.

15.08.2016 5 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Jessica Ann Redmerski

Príbeh Luka a Sienny sa mi veľmi páčil. Bol taký sladký a romantický.
Luke mi prišiel ako vysnívaný chlap, bol zo začiatku taký nesmelý a sladký. Odporúčam ako ľahké oddychové čítanie.

14.08.2016 5 z 5

Pakistanská pomsta Pakistanská pomsta Monika Wurm

Ďalšia super kniha od tejto spisovateľky. Je to voľné pokračovanie jej knihy Pakistanská princezná. Ja osobne odporúčam najskôr prečítať Pakistanskú princeznú a potom Pakistanskú pomstu. Mne to tak dávalo aj väčší zmysel pri čítaní Pakistanskej pomsty.
Veľmi sa mi páčilo prevedenie. Bolo to napínavé a tajomstvá sa odhaľovali postupne, čo vlastne stupňovalo napätie pri čítaní.
Samozrejme nechýba šťastný happyend ako v rozprávke - láska zvíťazí nad zlom.

22.06.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Jude Deveraux (p)

Hodnotenie všetkých 3-och dielov - pre mňa taký priemer. Príbehy boli pekné, nevadilo mi, že autorka vložila "duchársku" tému, ale nudili ma opisy budov a izieb. V 1. časti som mala pocit akoby som študovala architektúru :-) Najviac sa mi páčil 3. diel.

02.01.2016 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Škoda, že u nás vyšiel len 1. diel tejto série. Prečítala som ju jedných dychom. Je to jedna z tých kníh, ktoré keď začnete čítať, tak ju nedokážete odložiť a musíte čítať až dokonca.
Veľmi sa mi páčila a je tu veľa pekných myšlienok na zamyslenie.

19.12.2015 5 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Maya Banks

Hodnotenie celej série - obrovské sklamanie :-( Námet bol zaujímavý. Páčilo sa mi, že autorka tam vložila tie nadprirodzené schopnosti hlavných hrdiniek. Je to niečo nové, ale spracovanie mohlo byť lepšie. Nepáčil sa mi štýl písania. Knihy boli písané z pohľadu rozprávača a veľmi ťažko som sa v tom orientovala. Ak čakáte erotiku, tak tá tam je len okrajovo. Najviac zo všetkých sa mi páčil 3. diel.

03.12.2015 3 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Kniha sa mi veľmi páčila. Odporúčam tým, ktorí majú radi tento druh kníh. Je v nej zápletka, tajomstvo a samozrejme nechýba kopec sexu :-)

20.11.2015 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Je to taká ľahšia romantické komédia. Je to prvá kniha, ktorú som od tejto spisovateľky čítala. Nebolo to zlé, ale ani ma to nejako neohúrilo. Miestami som sa nudila a už som sa nemohla dočkať konca. Ale tak na také odľahčenie od presladenej romantiky a brutálnej erotiky celkom fajn.

26.06.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Je to pekný dojemný príbeh. Zo začiatku som mu nemohla prísť na chuť, ale po niekoľkých desiatkach strán ma príbeh úplne pohltil, že som nemohla prestať čítať, až kým som neprišla na koniec.

24.06.2015 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Príbeh Camryn a Andrewa je plný lásky, ale aj bolesti. Knihy sa čítali ľahko. Bolo v nich z každého rožka troška. Nechýbal humor, ale aj dramatické chvíle. Samozrejme nechýba aj erotika či romantika. Nakoniec skončil príbeh happyendom.
Čo sa mi však najviac páčilo, bolo to, že svoj život žili netradičným spôsobom, že žili tak ako sami chceli a nenechali sa ničím a nikým obmedzovať. Veď život je len jeden a máme len jeden pokus ako ho prežiť.

08.06.2015 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

No teda nasmiala som sa :-) fakt odporúčam. Uvoľnené, vtipné čítanie. Páči sa mi, že vo vzťahu neriešia blbiny. Že sa stále nikto neuráža, nehádajú sa, jednoducho si užívajú svoj vzťah. Som zvedavá ako to bude pokračovať.

28.05.2015 4 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Som veeeeľmi sklamaná. Ani som knihu nedočítala, nakoľko sa ale vôbec nedala čítať. Strašne to bolo uskákané. Chvíľu čítate o niečom a zrazu hop a ani neviem ako a už čítam o úplne inom.

27.05.2015 1 z 5

Stretnutie Stretnutie Gail McHugh

Pekné čítanie, napínavé. Hlavná hrdinka bola síce taká akoby bez vlastného názoru.Nechávala sa ovplyvňovať či už kamarátkou alebo priateľom, s ktorým chodila. Ale inak sa mi to páčilo. Už sa teším na pokračovanie. V slovenskom preklade sa volá Pulz a má vyjsť niekedy v júli 2015.

22.05.2015 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Pre mňa to bola totálna nuda, od začiatku do konca. Nemalo to žiadnu iskru a vôbec sa mi nezdalo, že by medzi postavami prebiehala nejaká tá chémia.

30.04.2015 2 z 5