lenka5535 lenka5535 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Úžasná kniha, odporúčam :-) keby som mohla, dám aj 10 hviezdičiek ;-)

07.10.2017 5 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Veľmi príjemná romantická komédia, plná vtipných momentov. Ja som si knihu užila a zhltla som ju za 2 večery. Kniha bola perfektne napísaná, už dlho som sa tak nebavila a bolo cítiť tú chémiu medzi postavami. Určite odporúčam.

23.09.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Historický román odohrávajúci sa v roku 1900 v americkom Texase. Príbeh je o dvojčatách Samanthe a Nathanovi, ktorí boli pri narodení rozdelení.
Nathan vyrastal na nie veľmi bohatej poľnohospodárskej farme s matkou a otčimom. Samantha zasa na dobytkárskom ranči s adoptívnymi rodičmi.
Osud, ale chcel, aby sa stretli, i keď nevedia o sebe. A tajomstvo, že sú súrodenci sa postupne odkrýva.
Celým príbehom sa tiahne rozvoj ťažby ropy a jej vplyv na americké hospodárstvo.
Mne sa kniha veľmi páčila. Nie je to žiadna presladená romanca, príbeh pekne plynie a nechýba aj rodinné tajomstvo, ktoré treba odhaliť. Takéto knihy ja veru môžem :-)

19.09.2017 4 z 5

Dotyk túžby Dotyk túžby Emily D. Beňová (p)

Príjemné romantické čítanie s dávkou erotiky, na oddychové čítanie ako stvorené. Prečítaná za deň. Až mi bolo ľúto, že už som na konci knihy. Ale jednoducho sa nedalo od nej odtrhnúť :-)

14.08.2017 5 z 5

Poškvrnená Poškvrnená Michaela Mihoková

Mám rada historické romány, a tak som siahla po tejto knihe od slovenskej autorky a veru neľutujem. Kniha sa mi páčila. Príbeh bol veľmi pekne spracovaný. Zo začiatku som sa musela stotožniť so štýlom písania, ale keď som sa začítala, bolo to bez problémov.
Hlavná hrdinka Grace je zo začiatku mladé nevinné dievča, ktorá má veľa otázok o svojom živote a o matke, ktorá ju nenávidí. Postupne odhaľuje pravdu o svojej matke. Po všetkých krásnych aj hrozných udalostiach, ktoré prežila, sa Grace mení v silnú a odvážnu ženu. Príbeh je plný emócií, o odvahe zmeniť svoj život a odpustení, ktoré dodá pokoj v duši človeka a silu žiť ďalej.

13.07.2017 4 z 5

Frajer na záskok Frajer na záskok Kasie West

Veľmi pekný dievčenský román. Čakala som takú americkú romantickú "cukríkovinu" ale veľmi sa mi páčilo, ako autorka do knihy vtiahla súčasný celosvetový problém teenagerov, a to je hlavne závislosť na internete a "lajkovaní". Chýbala mi však akási chémia medzi hlavnými postavami, tak za mňa 4*

30.06.2017 4 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Gill Paul

Príbeh má dve časové línie. Prvá sa odohoráva v rokoch 1914 - 1986, kde spoznávame Dmitrija a jeho lásku k Tatiane veľkokňažnej Romanovovej. Autorka vsunula do príbehu skutočné historické fakty, ktoré obohatila svojou fantáziou. Čo by sa stalo, keby ....?
Druhá línia sa odohráva v roku 2016, keď sa Kitty dozvedá o nevere svojho manžela a odchádza z Londýna do Ameriky, kde zdedila po svojom prastarom otcovi Dmitrijovi chatu. Snaží sa nájsť samu seba, čo vlastne chce v živote robiť, či svojho manžela stále miluje, či sa k nemu chce vrátiť.
Pri oprave chaty nájde starý medailon a denník. Začne pátrať a postupne odhaľuje celé tajomstvo jej starého otca a prečo vlastne doteraz nevedela, kto to bol a čo ho spája s cárskou rodinou.
Príbeh bol veľmi pútavo napísaný. Najviac sa mi páčila historická časť. Kto má rád históriu a tajomstvá, tak sa mu určite kniha zapáči.

23.06.2017 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Božský Jensen bol jednoducho božský a Pippa bola neuveriteľná. Obe postavy veľmi sympatické, objavila som nejaké časové nezrovnalosti, ale či to bolo originál alebo prekladom, to neviem. Ale inak vynikajúci záver série.

07.06.2017 5 z 5

Šľachtická rošáda Šľachtická rošáda Kristi Ann Hunter

Veľmi pekná historická romanca, nie je veľmi presladená, nechýba akčnosť v príbehu, vtipné momenty. Odporúčam.

28.04.2017 5 z 5

Tisíc chlapčenských bozkov Tisíc chlapčenských bozkov Tillie Cole

Krásny emotívny príbeh plný priateľstva, lásky, odvahy a života. Poukazuje na to, aby si ľudia vážili svoj život a nepremrhali čas, ktorý im bol daný. Pripravte si vreckovky :-)

27.04.2017 5 z 5

Čierne klamstvá Čierne klamstvá Alessandra Torre

Mám prečítaných viacero kníh s erotickou témou, ale táto ma dostala. Bolo to úplne niečo iné. Také nepredvídateľné. To rozuzlenie ma dostalo a ešte teraz si spájam všetky tie náznaky, ktoré autorka vsúvala počas celej knihy a na konci to všetko dáva zmysel. Veru nečakala som to. Určite odporúčam prečítať.

21.04.2017 4 z 5

Maliarova dcéra Maliarova dcéra Julie Klassen

Spisovateľka opäť nesklamala. Krásny príbeh plný lásky, oddanosti a odpustenia.

19.04.2017 5 z 5

Dievča z Titanicu Dievča z Titanicu Hazel Gaynor

Nie je to žiadna sladká romantika, ale veľmi pekný historický príbeh s mierne romantickým nádychom. Opisuje príbeh Maggie, ktorá ako 17-ročná opustila Írsko a vydala sa na cestu do Ameriky slávnou loďou. O 70 rokov neskôr sa zdôveruje svojej pravnučke Grace, ktorá napíše o svojej prastarej mame príbeh.
Striedajú sa tu 2 časové línie. Kniha je plná opisov lode, porovnáva život bohatých z 1.triedy a chudobných z 3.triedy. Záver má zaujímavé rozuzlenie, ktoré ma v celku prekvapilo a potešilo. Príbeh je založený na skutočných postavách.

18.04.2017 4 z 5

Tajomstvo Pembrooke Parku Tajomstvo Pembrooke Parku Julie Klassen

Opäť jedna úžasná kniha s úžasným príbehom, veľa myšlienok na zamyslenie.
Historická romanca s veľkým rodinným tajomstvom, ktoré sa hlavná hrdinka Abigail Fosterová snaží odkryť. Kniha je plná nepredvítateľných zvratov, ktoré vás nútia obracať jednu stranu za druhou. Príbeh nie je len o hľadaní lásky a Boha, ale aj o rodine, priateľstve, odvahe a hlavne o odpúšťaní.
"Nikdy nemôžeme splatiť hriechy iných, dokonca ani svoje vlastné. Toto už je vybavené. Boží syn už raz a navždy zaplatil cenu za váš hriech, hriech vášho otca i môj. Stačí, ak ho požiadate, s dôverou mu zveríte svoj život a on očistí vašu minulosť i budúcnosť a daruje vám pokoj, potrebný na dnešný deň."

31.03.2017 5 z 5

V posteli starého mládenca V posteli starého mládenca Tracy Anne Warren

Hodnotenie celej série.
Séria historických románov o súrodencoch Byronovcoch. Dej sa odohráva na začiatku 19. storočia v Anglicku. Každý príbeh je o inom páre, ale navzájom na seba nadväzujú. Celou sériou sa tiahne napoleonska vojna medzi Anglickom a Francúzskom. Príbehy sú plné romantiky, ale aj tajomstva, napätia a samozrejme nechýba istá dávka erotiky.
Mne sa séria veľmi páčila. Číta sa to pekne, nie je to veľmi uťahané, taká príjemná historická oddychovka. Kto má rád historické romány, tak túto sériu určite odporúčam. Pre mňa najlepší diel bol 4. Jediná noc

26.03.2017 5 z 5

Madam X Madam X Jasinda Wilder

Zo začiatku som mala pochybnosti, či knihu vôbec dočítam. Je naozaj tak zvláštne písaná. Ale asi v polovici sa to rozbehlo a dočítala som jedným dychom. Som zvedavá na pokračovanie.

23.03.2017 3 z 5

Sotva dýcham Sotva dýcham Rebecca Donovan

Po prečítaní 1. dielu som si vravela, že čo ešte horšieho sa Emme môže stať. Nečítala som ich hneď po sebe, nakoľko už 1.diel ma dosť dostal a dala som si pauzu, kým prečítam 2.diel. Príbeh je plný smútku, bolesti, je taký dosť depresívny a rozťahaný, ale musím uznať, že je to napísané pútavo a ťažko sa kniha odkladá, keď sa do nej začítate.

20.03.2017 4 z 5

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Milujem knihy od Klassenovej. Ani táto ma nesklamala. Pútavý príbeh, láska, tajomstvá, no čo dodať? Jednoducho si ju treba prečítať. Čítala som až do konca so zatajeným dychom.

16.03.2017 5 z 5

Prekliaty tanzanit Prekliaty tanzanit Monika Wurm

Obe knihy z tejto série sú úplne super. Pri čítaní som sa ponorila do deja, že som ani nevnímala okolie a čítala so zatajeným dychom. Veľmi sa mi páčila historická dejová línia príbehu a úplne ma ohúrilo ako autorka dokázala perfektne prepojiť súčasnosť s minulosťou. Ako všetky tie odhalené tajomstvá krásne do seba zapadli na konci príbehu. Keby som mohla tak dám aj viac ako 5 hviezdičiek.
Pani spisovateľke Monike ďakujem za neskutočný čitateľský zážitok a tieto dva knižné skvosty budú mať v mojej knižnici svoje miesto. Určite sa k nim v budúcnosti vrátim a prečítam si ich znova.

01.03.2017 5 z 5

Kováčov učeň Kováčov učeň Laura Frantz

Príbeh sa odohráva na konci 18. storočia krátko po víťazstve amerických vojsk v boji nad Angličanmi a vyhlásenie nezávislosti. V tomto období je prudký rozvoj priemyslu a techniky. Ľudia odchádzajú do Ameriky za prácou a hlavne za svojimi snami o slobode.
Jedným z nich je aj Silas Ballantyne, ktorý chce po vojne dokončiť svoje učňovské vzdelanie,stať sa kováčom a odísť na západ. Západ je nebezpečná divočina, ktorá je iba vo sfére osídľovania. V živote prežil veľa utrpenia, ale vďaka jeho viere v Boha ostal silný a neutápal sa vo svojom žiali. Stal sa z neho čestný, zásadový a hlboko veriaci muž.
U kováčskeho majtra Leeho sa stretáva s Eden, ktorá je ešte mladým neskúseným dievčaťom. Doma potichu znáša ponižovanie od otca a sestry. Má svoje sny a tajomstvá. Túži po slobode a po Bohu. Keď však príde Silas, všetko sa zmení.
Príbeh sa mi veľmi páčil. Nebol presladený a má svoje určité čaro, ktorým upúta čitateľa. Postupne sa odhaľujú tajomstvá rodiny Leeovcov, ako aj povahy postáv, ktoré sa na začiatku zdajú iné a pomaly sa však vykresľujú do svojej pravej podoby. Koniec bol pre mňa prekvapivý, nečakala som takýto zvrat. Vrelo odporúčam a teším sa na pokračovanie série rodiny Ballantynovcov.

25.02.2017 5 z 5