Maliarova dcéra

Maliarova dcéra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319954/bmid_maliarova-dcera-hCH-319954.jpg 4 38 7

Sophie Dupontová vypomáha otcovi v jeho ateliéri, zatiaľ čo vlastné práce si necháva pre seba. V súkromí sama maľuje čarovné severo-devonské pobrežie, obľúbené medzi výtvarníkmi, medzi ktorých patrí aj šarmantný Wesley Overtree. Toho však, ako sa zdá, zaujíma viac Sophie ako okolitá scenéria. Kapitán Stephen Overtree je už zvyknutý, že na seba preberá povinnosti svojho brata Wesleyho. S blížiacim sa koncom dovolenky je poverený nájsť brata a priviesť ho domov. Keď však pricestuje do Devonshiru, zdesený zisťuje, že Wesley sa odplavil do Talianska a dcéru svojho hostiteľa zanechal vo vážnej situácii. Stephen cíti zodpovednosť a zvláštnu potrebu ochrániť mladú dámu, ktorá mu pripadá akosi dôverne známa. S túžbou odškodniť vlastné minulé zlyhania rovnako ako aj bratove urobí slečne Dupontovej ponuku na sobáš. Neponúka jej lásku, iba manželstvo "na papieri", aby ju uchránil pred škandálom. Ak padne v boji, ako sa obáva, bude aspoň váženou vdovou. Sophie, ktorá zúfalo hľadá východisko zo svojich ťažkostí, sa zmieta medzi svojou prvou láskou a týmto pochmúrnym mužom, ktorého sotva pozná. Trúfne si počkať na Wesleyho návrat? Alebo má prijať kapitánovu ponuku a modliť sa, aby to jedného dňa neoľutovala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

The Painter's Daughter , 2015

bábuška
18.06.2022 4 z 5

Romantický příběh, ale hezky se čte. Jsme v letech napoleonských válek, sice jen okrajově, ale krásně je popisováno období, kdy se příběh odehrává. Sophia je velice nadaná mladá dívka, ale nemůže svůj talent rozvíjet, pouze pomáhat svému otci. Jak v románech bývá, dívka je "svedená a opuštěná", ale najde se rytíř, který dívce v nesnázi pomůže a získá nakonec i její lásku, navíc podporuje její jedinečný talent.

pip11
26.02.2019 5 z 5

Opět krásný, něžný a dojemný příběh. Psáno velmi poutavě a mám problém knihy Klassenové odložit, dokud nejsem na konci.

Silmarien
09.12.2018 4 z 5

V rámci žánru príjemná kniha, nevedela som sa rozhodnúť medzi 3 a 4 hviezdami, lebo od Klassenovej mi príde najslabšia, ale zas lepšia ako iné historické romány, ktoré som ohodnotila na 3*.
Hlavná hrdinka mi prišla trochu "ufňukaná" ani nie tak tým, ako sa správala, ako vnútornými duševnými pochodmi. Kvitujem morálny konflikt hlavných "dobrých" postáv, ktorý v ostatných knihách tejto autorky chýba.
Páčila sa mi atmosféra, čítalo sa to príjemne a hoci bol príbeh predvídateľný (aj keď som trochu dúfala v nejaký nie-happyendový plot twist), všetko dopadlo tak, ako to v historickom ženskom románe dopadnúť má. V tomto prípade som ale rada, že bol vynechaný epilóg typu "o xy rokov neskôr".

lusila
18.05.2018 2 z 5

Naivné, miestami nudné, ale milé. Na čítanie pred spaním. Čakala som však viac, oproti Slúžke z Fairbourne Hall a Tajomstvu Pembrooke Parku je to slabé.

modranka
03.12.2017 5 z 5

Dojímavý, strhujúci príbeh nežnej romantiky bez zbytočných erotických scén, takže knihu pokojne môžu čítať aj -násť ročné. Knihy od tejto autorky mi pripomínajú príbehy, keď sme ešte hľadali za dejom niečo silné, poučné a nežné. Príjemná oddychovka so silným dejom.

lenka5535
19.04.2017 5 z 5

Spisovateľka opäť nesklamala. Krásny príbeh plný lásky, oddanosti a odpustenia.

Katka188
01.01.2017 5 z 5

Kniha na oddych naplnená romantikou a dôvernosťou.