Leena Leena komentáře u knih

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Krásná kniha, četla jsem před třiceti lety, je to moje srdcovka:-)
Teď jsem si na ni vzpomněla, vzhledem k situaci. To, co se nám zdálo jako sci-fi, se bohužel kdykoliv může vyplnit.
Má čestné místo v mé knihovně.

06.05.2020 5 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Tak to bylo něco strašnýho.
Přehazování časových linií, týden před, pět týdnů po, bez ladu skladu, nedalo se v tom moc vyznat.
Hlavní postava nemastná neslaná, žádné sympatie s ní.
Tohle NE!

06.05.2020 2 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Napínavé, čtivé i dojemné.
Líbilo se mi to.

02.05.2020 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Nezáživné, nenapínavé, nudné.
Co tím chtěla autorka říci???
Kniha o ničem, bohužel:-(

30.04.2020 2 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Trochu lepší než 1.díl, i když tochu víc překombinované , že by toho spolužáka nepoznala podle gest, tomu se mi nějak nechce věřit. Taková zkušená psychiatrička. Škoda, že není další díl.

27.04.2020 4 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

No, občas ty myšlenkové pochody doktorky byly trochu nelogické, ale jinak to celkem šlo:-)

27.04.2020 3 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Rozčarování... Chtěla jsem napětí, dostala jsem nudu. Hrdinka se pořád babrá v tom, co kdo udělal a neudělal, jestli je to správné nebo špatné. Je to o ničem..

20.04.2020 2 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Bylo to divný,,
Jednu chvíli jsem hlavní postavu podezírala, že je schizofrenní a možná by to bylo i napínavější:-)
Konec mě zklamal.

16.04.2020 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Četlo se to dobře.. Ale něco mi tam chybělo, nadšení se nekoná.. Na můj vkus se 11letý kluk choval jak dospělý. Když se vcítím do jeho věku, tak tohle by dítě asi nenapadlo, takhle pohotově uvažovat. Myslím, že ty děti by byly ochromené strachem, ale mohu se mýlit.
A postava Audry? Nejdřív ji autor vylíčí jako loutku ovládanou manželem, která poslušně polyká prášky a zapíjí je alkoholem, a pak z ní udělá Ramba? Tomu se dá jen těžko uvěřit:-)

12.04.2020 3 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Něco tak strašně nudného a chaotického jsem už dlouho nečetla! Postavy bez života, autor monotónně popisuje situace, přeskakuje z přítomnosti do minulosti chaoticky, špatně se v tom orientuje, musela jsem přeskakovat stránky, prostě to nešlo!! Jedna hvězda za autorovu odvahu.

06.04.2020 1 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Tři čtvrtiny knihy jsem doslova hltala, byl mi blízký styl autorčina psaní, i Anna mi byla sympatická, cítila jsem s ní.
Ale bohužel poslední čtvrtina byla tak nějak odfláknutá, čekala jsem něco víc.
A jak jsem si teď pročítala komentáře, asi jsem jediná, které bylo Anny líto:-)

04.04.2020 4 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

I když se děj odehrává v roce 1974, z čehož jsem měla trochu obavu, je to moc pěkná knížka, napínavá.
Skvěle vykreslená Atlanta 70. let.
I když je možné, že se to tam od té doby až tak nezměnilo;-)
Za mě asi to nejlepší, co jsem od Karin Slaughter četla.
Škoda, že není další pokračování s Kate a Maggie.

28.03.2020 4 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Vzpomínám si, jak jsem si ve 13letech zakoupila zelenou Cestu slepých ptáků a růžovou Sluneční jezero. Voněly novotou a dodneška si pamatuju, jak jsem byla šťastná, že je mám a úplně z těchto knih nadšená. Mám je pořád v knihovně a po více než 40letech se je úplně bojím číst, abych si nezkazila iluzi z dětství, jestli mě nekdo chápe:-) Bojím se, že už se mi to totiž tak líbít nebude:-(

Bratři černé planety Bratři černé planety Ludvík Souček

Pecka, nostalgie z dětství.
V té době se nám o fantasy, jaká je k dispozici dnes, ani nesnilo, tak jsem to hltala:-)

17.03.2020 5 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Ludvík Souček

Fata Morgána Fata Morgána Francis Paul Wilson

Napínavý náhled do světa vzpomínek, kdyby to šlo:-) Připomnělo mi to Celu od Tarsema Singha s Jennifer Lopez:-)
Rozuzlení jsem tušila, líbilo se mi to.

14.03.2020 4 z 5

Embryo Embryo Charles Wilson

Knihu jsem četla už před léty, tehdy se mi moc líbila. Teď také, ale to nadšení už nebylo tak velké, protože od té doby jsem přečetla spoustu podobných a i víc šokujících knih:-)

09.03.2020 4 z 5

Noční zrůdy Noční zrůdy Austin Wright

Nejdříve jsem viděla film, který považuji za povedeńý, pak jsem dostala chuť přečíst si knihu, kterou mám doma. Chuť mě záhy přešla, neboť to bylo nudné, špatně se to četlo. Ač nerada, musím přiznat, že film byl lepší než kniha.

09.03.2020 2 z 5

Nablízku Nablízku Lucie Whitehouse

Třičtvrtě knihy jsem čekala na psychothriller, který se nekonal. Poslední čtvrtina byla celkem zajímavá,ale nic šokujícího.

02.03.2020 2 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Romantický thriller, nic víc.. Kdo za tím byl, mi bylo jasné v půlce knihy.. Spíše pro teenagery..

01.03.2020 3 z 5